Skocz do zawartości

[kompatybilność] korba 9 z lancuchem 8


webmat

Rekomendowane odpowiedzi

to tylko chwyt marketingowy :rolleyes:

jesli dobrze pamietam, to Żbik ma taką korbe i naped 8 rzedowy i wszystko chyba smiga dobrze ;)

jak ja kupowałem Truvativ FiveD, to na aukcji gdzie były z tarczami 42-32-22 pisało ze sa do 8 rzedowego napędu, a gdzie 44-32-22 ze do 9 rzedowego, kupiłem 44-32-22 i mam ją w 8 rzedowym napedzie i wszystko dobrze działa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

to czyli tak jeżeli korba przeznaczona do 8 rzędowego łancucha bedzie pracowała z 9 to dobrze

czyli gdybym sobie kupił kasete 9 rzędową bo będzie pasować na 8 grzechotę do tego łańcuch do 9 rzędów + manetka na 9 biegów

zostaje tylko pytanie czy np. na przerzutce alivio a nawet niżej będzie to pracować? czy przerzutki na 9 mają inny skok? bo jak dobrze myśle że kupie manetke na 9 będzie hasać czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie dzialalo. szerokosc kasety 8 i 9 rzedowej jest taka sama (w 9 sa mniejsze odstepy miedzy zebatkami). czyli zeby miec naped 9 rzedowy potrzebujesz manetki na 9. acha. jedynie pojemnosc przerzutki (czyli wielkosc obslugiwanych zebatek) moze popsuc sprawe.

jak sie myle to niech ktos mnie poprawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...