Skocz do zawartości

[pedały] luz w 520stkach


KONAbiker

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, dzisiaj zauważyłem, że na jednym z pedałów mam delikatny luz. Słyszałem, że da sie to skorygować dokręcając tą plastikową nakrętkę na wielowpust. Czy faktycznie tak jest? Da się coś z tym zrobić?

 

I przy okazji mam jeszcze takie pytanie - jak wykręcić pedała z korby?;p Zjechałem już 2 ampole i wygiąłem jeden klucz płaski:D Nie mówcie, że jeden pedał ma glint na lewą strone, bo to akurat wiem. Smarem też już psikałem i nic nie daje. Może ktoś z was ma jakieś patenty?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie, dzisiaj zauważyłem, że na jednym z pedałów mam delikatny luz. Słyszałem, że da sie to skorygować dokręcając tą plastikową nakrętkę na wielowpust. Czy faktycznie tak jest? Da się coś z tym zrobić?

 

I przy okazji mam jeszcze takie pytanie - jak wykręcić pedała z korby?;p Zjechałem już 2 ampole i wygiąłem jeden klucz płaski:D Nie mówcie, że jeden pedał ma glint na lewą strone, bo to akurat wiem. Smarem też już psikałem i nic nie daje. Może ktoś z was ma jakieś patenty?:P

Przedłuż ramię klucza tak do 1m i odkręcisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już tak próbowałem i tylko klucz zjeździłem...;p Może jakiś szczególny smar... Albo pepsi też chyba coś daje, ale akurat nie próbowałem jeszcze, bo nie mam w domu - podobno jest dobra na zapieczone śruby i takie sprawy, więc to też:P Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sie zapiekło to w warsztatach samochodowych np. podgrzewa sie śrube czesto puszcza. Na upartego mozna podgrzac ramie i powinno puścic ale.. pewnie odejdzie kolor itp. jak cos to na wlasna odpowiedzialnosc.

Pedały odkreca sie zawsze do tyłu roweru lewy w lewo, prawy w prawo zeby nie bylo.

Poszukaj klucza ze stali wanadowej chyba tak to sie nazywało :] Stare dobre made in Poland klucze byly z tego robione i do dzisiaj mam je.. padały wszystkie wspolczesne klucze a moje kochane 15 nawet nie drgneło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...