Skocz do zawartości

[Gwarancja] zwrot - Decathlon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie dotyczące zwrotów w tej sieci sklepów.
W zeszłym tygodniu zdecydowałem się na zakup roweru - po ok. 10 latach od ostatniego razu na siodełku. Z racji, że nie byłem pewien na ile zaangażuję się w nowe hobby (czy nie będzie to zabawka na chwilę), zdecydowałem się na zakup w Decathlonie - bo stosunkowo tanio i słyszałem, że jakość dosyć przyzwoita.

Rower dotarł we wtorek i pierwsze co zauważyłem - strasznie pozdzierana/porysowana kierownica. Stwierdziłem, że trudno - uroki zakupów przez internet.
Niestety przy pierwszym teście okazało się, że hamulce i przerzutki nie zostały wyregulowane. Efekt - łańcuch spadł z przedniej przerzutki i zostawił ślad w postaci zarysowania (niespecjalnie dużego, ale bez problemu można je zauważyć).
Z racji, że mieszkam ok. 120 km od najbliższego Decathlonu, serwis tam odpada. Nie chcę też pakować się w dodatkowe koszty przeglądów w innym serwisie - w takim wypadku wolałbym po prostu kupić droższy rower w sklepie stacjonarnym. Niestety decyzja o zakupie była bardzo nieprzemyślana i teraz widać tego efekty.

Czy jest szansa, że Decathlon przyjmie zwrot tego roweru? A jeśli tak to czy mam opisać wady (szczególnie rysy od łańcucha) czy po prostu dokonać zwrotu "jakby nigdy nic"?
Generalnie zdarcia na kierownicy były od "nowości", a zarysowania od łańcucha powstały na skutek niewyregulowania przerzutek (a rower ponoć miał być gotowy do jazdy zaraz po rozpakowaniu), a więc w moim przekonaniu nie z mojej winy. Pytam ponieważ zwrotu dokonałbym przy pomocy firmy kurierskiej i nie chciałbym władować się w kolejne koszty jeśli reklamacja zostałaby odrzucona.

Bardzo proszę o opinie osoby, które miały styczność ze zwrotami w Decathlonie oraz być może pracowników tej sieci sklepów.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię że rysy powstały w decathlonie raczej zrobił to kurier i to z nim należało by sporządzić protokół szkody. Regulacja przerzutek nie jest trudna i dasz radę to zrobić sam. Jednak fakt faktem miał być gotowy do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w Decathlonie. Bez problemu możesz zwrócić rower w ciągu 30 dni od daty zakupu, chyba że posiadasz kartę stałego klienta wtedy możesz tego dokonać bez terminu. Nie zaszkodzi opisać wady i powód zwrotu, ale i bez tego powinno przejść bez problemu, akurat Decathlon nie robi żadnych problemów z wymianą i zwrotami ;)

A tak z ciekawości, który model zakupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysy sięgają aż pod dzwonek, który został zamontowany od razu przez nich. Dlatego myślę, że powstały w Decathlonie - tym bardziej, że część z nich znajduje się w takim miejscu, że przy uderzeniu o coś w samochodzie kurierskim prędzej uszkodzone zostałyby dzwonek, lampka itd., a nie sama kierownica.

 

Kopiłem model Original 500. Nie wygląda może pięknie, ale wydaje się OK do okazjonalnej i wygodnej jazdy.

 

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...