Skocz do zawartości

[korba] Shimano xt, lancuch lx, kaseta lx - wspolpracuja?


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie czy te trzy komponenty beda ze soba wspolgrac tak jak nalezy? powoli skladam rower i musze teraz wiedziec jaki naped wybrac. na poczatku bez wahania chcialem kupic korbe lx ale kolega mi powiedzial zebym zakupil xt bo jest lzejsza i sa lepsze wrazenia z jazdy. i teraz nie wiem bo kasety i lancucha na pewno nie bede zmienial na xt.

 

Poradzcie cos i z gory dzieki za pomoc. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja chyba wolałbym kupić korbę LX 2004 i do tego suport XT. Lekki i przyzwoity zestaw za mniejsze pieniądze. I warto dołożyć do lepszego łańcucha - XT/XTR. A współpracować oczywiście będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba z 2004 roku nie wchodzi w gre bo jak juz skladam rower to chce miec wszytskie czesci nowe z 2006.

 

Jak bym bral korbe lx to hollowtech czyli juz razem z suportem. to zrobie tak: kupie korbe xt (ona tez jest razem z suportem) kasete lx i zmienie lancuch lx na xt. Teraz bedzie dzialac spokojnie co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Z tego co mi wiadomo to do tej korby suport powinien miec dlugosc 121mm, a XT'ki sa max 118mm.

wiec lekko chyba nie bedzie smile.gif

A tego nie wiedziałem, ale znajomy ma właśnie LX 2004 z suportem XT i hula aż miło :P

 

A dlaczego shimano xtr. czy lancuch xt nie jest dobry?

To samo można powiedzieć o korbie. Ja uważam, że przede wszystkim liczy się to żeby mieć dobry, sprawny rower, ale widzę że dla Ciebie ważniejsze jest żeby wszystkie części był aktualne bo tak jest tredni. Łańcuch XTR będzie trwalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niesamowite!! u mnie pc-48 wytrzymuje pół roku. Czyżby ten KMC był 12 razy lepszy :( :question:

jak widac tak;] moj kumpel ma srama pc 38 i wytrzymuje mu max 8 miesiecy:P glownie sypia sie te piescienie na sworzniach. kmc to niepozorny lecz w maire pancerny łancuch;] tym bardziej ze łancuchy shimano produkuje kmc, jak to kiedy gdzies wyczytalem " KMC dopiero we wlasnych prodkutach rozwija swoje skrzydla" Polecam, sprawdzie sami;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...