Skocz do zawartości

[Licznik] Analogowy


Mefiu5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam holenderke (Columbus) i od jakiegos czasu chodzi mi po glowie licznik do tego roweru.Poniewaz rowerek jest w stylu retro to raczej odpada zamontowanie licznika elekrtonicznego.Poprostu nie bedzie on pasowal do klimatu roweru:)I tutaj pojawia sie moja prosba,czy istnieje mozliwosc zamontowania do mojego roweru licznika analogowego,przewodowego np. od jakiegos mniejszego motoru albo starego komarka??

Wiem ze licznik analogowy,przewodowy montuje sie poprzez poprowadzenie linki ze sruba slimakowa do piasty przedniego kola.Czy w rowerze rowniez mozna zamocowac taki licznik jak w motorze?W jaki sposob nalezy to zrobic?Nadmieniam ze na przednim kole posiadam hamulec bebnowy.

 

dziekuje z gory za checi i dobre rady

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie eksperymentowalem z takim licznikiem ,ale nie pasowalby licznik z roweru treningowego takiego stojacego w domu? Bo tam tez sa takie liczniki ,ale czy to bedzie dzialac w normalnym rowerze? NAwet nie wiem jaki montaz tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki licznik jakieś 15 lat temu. Nie przeżył pierwszej poważniejszej gleby. Problemem jest to, że trzeba kupić licznik "pod wymiar", czyli dla konkretnego wymiaru koła. Przynajmniej jak było w moim, bo dość ciężko podaje się obwód koła w takim liczniku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys byly liczniki do rowerow wlasnie ze wskazowka (marzenie jeszcze jak mialem wigry :D ) na linke, sama mechanika-zero elektroniki.

były, były, jeszcze nie tak dano temu (z 7-8 lat temu :lol: ) widziałem je normalnie w sprzedaży w sklepach. Z miesiąc temu był taki w Allegro, poszukaj tam, może się znowu jakiś pojawi. Możesz też przejść się do takich sklepów/warsztatów rowerowych 'starej daty' w których nie odróżniają SRAMa od no-name :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...