Skocz do zawartości

[spodenki] Budżetowe spodenki na szelkach


boogeyman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam budżetowych spodenek na szelkach. Cena to 100 zł max. Te które rzuciły mi się w oczy i mają dobre opinie w sklepie to:

Mimo Sinto http://www.mikesport.pl/mimo-sinto-spodenki-rowerowe-na-szelkach-wkadka-qdry.html

Rogelli Paradiso http://www.mikesport.pl/rogelli-paradiso-spodenki-rowerowe-szelki.html

 

I dwa droższe modele które nie wiem czym się różnią od tych wyżej, wkładki wyglądają na takie same

Rogelli Basic Deluxe http://www.mikesport.pl/rogelli-basic-de-luxe-spodenki-rowerowe-szelki-pl.html

Mimo Nardo http://www.mikesport.pl/mimo-nardo-spodenki-rowerowe-na-szelkach-wkladka-qdry.html

 

Może ktoś coś więcej o nich powiedzieć? Lub doradzić coś innego, ale tak jak wspomniałem, 100 zł to absolutny max, im taniej tym lepiej.

Trasy różne, 3 dni w tygodniu po ok 30km, weekend 50-200km. Obecnie jeżdżę w spodenkach z Lidla, nie są złe, wkładka jest ok, tylko ten design już mnie irytuje i chciałbym coś innego ;)

Pozdrawiam

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaopatrzyłem się swego czasu w takie: http://www.sklep.bcmnowatex.com.pl/pl/shop/spodenki_na_szelkach_z.html choć w komplecie z koszulką, był to wariant bardziej ekonomiczny. Po dwóch latach użytkowania zamierzam dokupić drugi komplet. Wkładka jest o wiele lepsza niż Coolmax który jest w części podlinkowanych spodenek. Wkładki qdry basic która jest w pozostałych nie znam, jednak nie oczekiwał bym po niej cudów.

Jeśli budżet Ciebie ogranicza to podejrzewam że nie znajdziesz niż lepszego od tych Vezuvio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Basic De Luxe od Rogelli już ponad dwa lata i jestem bardzo zadowolony z zakupu :) Wkładka jak dla mnie jest o niebo lepsza niż ta w spodenkach z Lidla (mowa o modelu z podobnego okresu) nie wspominając już o jakości samego materiału na spodenki. No i przede wszystkim pampers jest tam gdzie powinien a nie na jajkach ;)

 

Na pewno używałem ich rzadziej niż regularnie 4x w tygodniu bo generalnie na weekendach i dłuższych wyjazdach wakacyjnych ale i tak przez ten okres nic złego się z nimi nie stało, jedynie wkładka nieznacznie się ubiła ale podejrzewam że we wszystkich z tego przedziału cenowego będzie podobnie.

 

Także polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, na któreś z tych dwóch na pewno się zdecyduję, prawdopodobnie na te podane przez BikerLight :)

 

Co do budżetu, to sam sobie taki narzuciłem. Tak jak pisałem, z tych lidlowskich pod względem komfortu jestem zadowolony. Parę razy ponad 10h w siodle i żadnego dyskomfortu nie odczuwałem. Może mam twardy tyłek, może trafiłem z siodełkiem, nie wiem. Ale właśnie z tego względu nie widzę zbytnio sensu wydawać więcej niż te 100zł.

Zresztą co do ciuchów zawsze staram się znaleźć coś budżetowego (poza wiatrówką, tutaj postawiłem na Montane) i jak do tej pory zawsze udało mi się trafić. Zestaw na niższe temperatury złożyłem sobie z ciuchów Berensa i Stanteks, czyli niezbyt popularne firmy, lecz wspomniane parę razy na forach. Sprawdziły się znakomicie :) A co do "lepszych" ciuchów, kupiłem raz bluzę w Deca z serii 700. Założona z 4-5 razy, może 2 razy prana i zaczęła się mechacić i pojawiły się jakieś białe przebarwienia. Na szczęście kupiona w tej promo za 30zł, inaczej trochę bym się wkurzył jakbym dał za nią prawie 200zł. Dla porównania, używana dużo dłużej lżejsza bluza z deca z serii 300 wygląda jak nowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki za opinie, na któreś z tych dwóch na pewno się zdecyduję

Będziesz Pan zadowolony :), po dwóch latach użytkowania poszedł jedynie szew z prawej strony wkładki, ale w moim przypadku było to nie do uniknięcia, kwestia anatomii. Naprawa kosztowała dziesięć złociszy i spodenki dalej dają radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Tobie że z tego co pamiętam obmierzyłem się zgodnie z rozmiarówką która była podana i wybrałem mniejszy rozmiar. Lepiej żeby spodenki tego typu były jak najbardziej obcisłe, wtedy pampers przylega do tyłka zamiast odchodzić. Szelki z siatki są bardzo rozciągliwe, same nogawki również choć w mniejszym stopniu.

Czy takie podejście zadziała w Twoim przypadku nie wiem :) Takie są uroki kupowania odzieży wysyłkowo, zawsze będziesz mógł wymienić jeśli nie wstrzelisz się w wybrany rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, decyzja podjęta, kupię zestaw z nowatex, chyba ten:

http://www.sklep.bcmnowatex.com.pl/pl/shop/komplet_pure_blue_koszulkaspodenki.html

 

Podoba mi się koszulka, a cena ok. Zresztą ciekawa jest też ta promo, taniej o 50gr niż same spodenki :P tylko koszulka średnia:

 

http://www.sklep.bcmnowatex.com.pl/pl/shop/koszulka_czarnozielona_czarne_spodenki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neoeinz ta promocja wygląda bardzo interesująco, cena wyjściowa sugerowałaby, że mamy do czynienia z dobrej klasy spodenkami. Niestety nie znalazłem żadnych opinii użytkowników na ich temat. Wiesz coś na temat tych spodenek, czy zaryzykowałeś kupno "kota w worku"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zadowolony, wg mnie materiał jest bdb, wkladka jest faktycznie elite (czarna) czyli inna niż w opisie, ale wg opisu rozni sie tylko jednym jakims parametrem. za 75zl warto było kupić te spodenki, wkladka podobna namacalnie z ta z deca najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem pewne wątpliwości, ale w końcu zamówiłem. Strasznie spolaryzowane te opinie, ale negatywne bardziej odnoszą się do sklepu niż samego produktu. Jednak cena wydaje się na tyle atrakcyjna, że spokojnie można sobie pozwolić na ryzyko. No zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sklepu, ja tez pierw zamówiłem L, wziąłem za pobraniem bo to zawsze szybciej, na drugi dzień dzwoni pani i mówi ze nie ma już czarnych L, jak chce to są białe, zapytałem czy mają XL (mimo ze na stronie nie było takiego rozmiaru) pani sprawdziła i powiedziała, ze są dostępne. Poprosiłem w takim razie o XL i spodenki dojechały kurierem na kolejny dzień. Pani powiedziała, ze było strasznie duze zainteresowanie i zabrakło spodenek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z Nowatexu już u mnie :) wykonanie bardzo dobre. Rozmiar wziąłem taki jak powinienem, mam dość grube uda i mógłby być problem z mniejszym rozmiarem. Po założeniu leżą idealnie, są obcisłe. Koszulka za to dość luźna, ale mi to odpowiada, nie lubię zbyt obcisłych. Wiem że to przez to gorzej "działa", ale trudno. Tylko ściągacze na rękawach mogłyby być bardziej obcisłe, wogole nie przylegają. Trzeba zacząć bica ćwiczyć :D

Testy praktyczne jak będzie powyżej 15C, poniżej tej temperatury tylko długie spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kurier dostarczył spodenki AEP Bibbed Short firmy DARE2b: https://sklep-dare2b.pl/spodenki-rowerowe-aep-bibbed-short-p628.html

Na razie przymierzane tylko w łazience w pracy;) Ale na pierwszy rzut oka materiał i jakość szycia wydają się rewelacyjne. Wkładka jest czarna (troszkę inna niż w opisie), ale również wygląda na bardzo porządną. Ściągacze na nogawce faktycznie są wąskie i niezbyt elastyczne, ale nogawki są stosunkowo długie, więc ściągacz mam tuż nad kolanem i dzięki temu nie uciska. W tym przedziale cenowym to świetna oferta. Spodenki sprawiają wrażenie wartych tych 249 PLN z których zostały przecenione. Zupełnie inna liga niż np. kiepskie bezszelkowe spodenki 4F kosztujące zaledwie 10 złotych mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie i masywne nogi. Długość uda do ściągacza to ok 35-36cm (nie wiem czy dobrze mierzę), a obwód w tym miejscu to ok 48-49cm. Mówię o rozmiarze XXL. po powrocie z pracy przyjrzałem im się dokładniej i jakość wykonania oraz użyte materiały są naprawdę wyśmienite. Na próbę generalną na rowerze niestety pogoda dzisiaj nie sprzyja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...