Skocz do zawartości

[opona] Jaką oponę mi doradzicie?


Robak7

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas na zakup opony... szukam czegoś głównie do jazdy w terenie. Mieszkam w górach,lubie czasem poszaleć na szlakach(ostre zjazdy,podjazdy itd) czasem także błotko.... opory toczenia nie sa ważne. Czasem potrzebuje gdzieś zajechac do miasta i dobrze by było gdyby opona ta nie ścierała sie za szybko na asfalcie. Myślę o zakupie Continental gravity 2,3 lub diesel. Co sądzicie o tych oponkach i jakie inne moglibyście mi doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Expolorer pro mnie jakos nie przekonuje.... bardziej wyglada ni na opone na ubite trasy niż na ostre zjazdy. Słyszałem że continantal ma nieco zawyżone rozmiary. Gdybym zdecydował sie na diesla 2,5 to jaka bedzie ona w rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Expolorer pro mnie jakos nie przekonuje.... bardziej wyglada ni na opone na ubite trasy niż na ostre zjazdy. Słyszałem że continantal ma nieco zawyżone rozmiary. Gdybym zdecydował sie na diesla 2,5 to jaka bedzie ona w rzeczywistości?

 

A miales ja kiedys ,zebys mogl tak mowic? Wygladac sobie moze jak chce ,a sprawdzic sie ma w terenie i nie tylko. Ja jej uzywam w XC i jestem zadowolony. Chociaz jezdze we wszystkich warunkach i na kazdym podlozu. Jeszcze sie na nich nie zawiodlem. Nie chce Ci ich wmowic czy cos takiego tylko chce przekazac ,ze jesli czegos nie wyprobowales ,to nie mow jakie jest stwierdzajac po wygladzie.

 

 

Nie wiem jak reszta ale moje Explorery 2.1 nie sa zawyzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na glebokim podlozu padnie kazda oponka rowerowa. I pojecie glebokie jest wzgledne wiec o jakiej glebokosci mowisz? A survivale to juz jest inna bajeczka ,bo sa szersze(2.3) i Bierznik maja przystosowany calkiem inaczej. A po piasku tez trzeba miec troche wyczucia ,bo za Ciebie opony same nie pojada :) Chociaz daja komfort jak sa do tego przystosowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,ale ja wcale nie mowie ,ze one sa najlepsze. Podcielo mi nie raz tyl ale opony trzymaja sie dobrze przynajmniej jak dla mnie. Nie mialewm wielu opona ,ale jak na razie to te sa moim najlepszym kompletem. I pisze tylko to co widze i wiem jak sie zachowuja. Zaliczylem na nich wyscig XC w ktorym zaczelo okropnie padac jeszcze w deszczu trzeba bylo dojechac i na trasie spisywaly sie dzielnie nigdzie nie zarzucalo mi rowerem. I tam w lesie rowniez bylo bloto i nie moge nic zlego powiedziec na opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje dwa rodzaje opon w jednym rowerku mam maxxis kraken tył i calipos przód i myśłalem że mam dobre opony do drugiego po zajechaniu takiego zestawu kupiłem exprolery pro 2.1 i są dobre , wg mnie lepsze niż maxxisy które mam w drugim biku i miałem wcześniej u siebie . mają niskie opory toczenia na asfalcie a w terenie sprawują sie rewlacyjnie . z piaskiem sobie jakoś radzą i po przetestowaniu ich w jurze krakowsko-częstochowskiej polecam . Być może inne sa lepsze ale ja jestem z nich zadowolony tym bardziej że kupiłem je okazyjnie po niecałe 60 PLN do tego są lekkie , nie wiem jak z wytrzymałością ale to sie okaże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to z oponami najlepiej jest kombinować samemu wyjechać kilka różnych opon i szukać tych najlepszych ;) . Sam mam Continentale Survivale PRO i moge je polecić owszem Continental ma zawyżone rozmiary 2,3 to tak naprawdę 2,1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje dwa rodzaje opon w jednym rowerku mam maxxis kraken tył i calipos przód i myśłalem że mam dobre opony do drugiego po zajechaniu takiego zestawu kupiłem exprolery pro 2.1 i są dobre , wg mnie lepsze niż maxxisy które mam w drugim biku i miałem wcześniej u siebie . mają niskie opory toczenia na asfalcie a w terenie sprawują sie rewlacyjnie . z piaskiem sobie jakoś radzą i po przetestowaniu ich w jurze krakowsko-częstochowskiej polecam . Być może inne sa lepsze ale ja jestem z nich zadowolony tym bardziej że kupiłem je okazyjnie po niecałe 60 PLN do tego są lekkie , nie wiem jak z wytrzymałością ale to sie okaże .

 

 

I w koncu odezwal sie ktos kto ma te opony i wie jak sie sprawuja <peace>

 

Ja moje kupilem za 110zl 2szt. z wysylka i zrobilem juz na nich prawie 3k km i sa w dobrym stanie i jeszcze pociagna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Expolorer pro mnie jakos nie przekonuje.... bardziej wyglada ni na opone na ubite trasy niż na ostre zjazdy. Słyszałem że continantal ma nieco zawyżone rozmiary. Gdybym zdecydował sie na diesla 2,5 to jaka bedzie ona w rzeczywistości?

 

Ja mam przyjemność posiadać ją w swoim rowerze i ma dokładnie 6 cm szerokości :- )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ,ale nie ma idealow jak to mowia. Wczoraj specjalnie pojechalem na lekki zjazd ,ktory sklada sie z utwardzonego podloza na ktorym lezy ok 10-20 cm(zalezy w jakim miejscu) piasku i nie mialem zbytnio problemu. Byly momenty w ktorych zarzucalo rowerem ,ale nie wywrocilem sie ani razu i tez nie byla to katorga. Jak dla mnie te opony sa bardzo dobre i nie moge na nie narzekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...