Skocz do zawartości

[Koło] dla ciężkiego faceta (powyżej 130 kg)


dzik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Wiem że moje pytanie jest juz przerabiane :) ale jednak je zadam :D (wagowo moi porzednicy sa lżejsi)

Jakie koła dla faceta który waży 130Kg :) który planuje pojeździć bardziej ekstrymalnie w XC :P ??

czy obręcze ALEXRIMS DM24 na mnie wystarczą :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiem że moje pytanie jest juz przerabiane :D ale jednak je zadam :D (wagowo moi porzednicy sa lżejsi)

Jakie koła dla faceta który waży 130Kg :D który planuje pojeździć bardziej ekstrymalnie w XC :D ??

czy obręcze ALEXRIMS DM24 na mnie wystarczą :D?

 

EEE tam....... :wink: ".....wagowo moi poprzednicy są lżejsi....." :P . Jak będziesz miał kłopoty to wal śmiało

na PW.Moge doradzić w kwestii kół(i nie tylko) do wagi bikera XXXL.Takich szczuplaczków jak Ty spokojnie łykam na śniadanie :P .

 

A teraz:

Kup Alexy DM 24 do tego DT Swiss Champion 2.0 i porządne maszynówki albo piasty XT i zapomnisz o JAKICHKOLWIEK problemach z kołami .Wiem z doświadczenia :wink:

 

A jak masz dalej obawy i za dużo kasy to zestaw : Alexrims Supra BH,Champion,Woolman Bill LTC/ LTI powinien spokojnie wytrzymać nas dwóch na jednym rowerze !!! :D .Mowa tutaj oczywiście o jeżdzie XC bez hopów.

Tylko pamietaj że to kwota za koła już niebezpiecznie zbliża się do 1000 zł za oba oraz te obręcze są wyłącznie pod tarcze.

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że tak. jeśli dobrze zaplecione to jasne że tak. znajomy waży 116 i śmiga z 20 kilowym plecakiem na dm18 i nic sie nie dzieje. ja waże też od cholery i na tym jeżdże. Niepotrzebne jest ładowanie takiego kloca kiedy wytrzyma lżejsza obręcz. generalnie podstawą jest zaplecenie :) jak do dupy sie zaplecie to i DX32 nie wytrzyma.

Znam ludzi ponad 100 kg którzy na świetnym zaplocie śmigali tysiące kilometrów w XC na MAvicu 221 :P Wiec jak najbardziej pisze serio o dm 18. Mam na tyle. A na przód założe dh 19 którego może używać też dzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DM18 sam smigam i choc ja jestem lekki ,ale sa bardzo wytrzymale i tez mysle ,ze dobrze zaplecione poradza sobie z takim ciezaremi duzo lepiej wygladaja w XC niz DM24 to to juz calkiem nie pasuje do tej dziedziny wg mnie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej masie ( przypominam że to 130 kg) ja bym nie ryzykował dm 18 :P .

Wystarczy że będzie miał słabo napompowane koło i przywali w krawężnik i bedzie kłopot(obręcz do wymiany) .

 

Maniakom lekkości przypominam że od dm 18 do dm 24 dzieli tylko 160 g.

Więc po cholere ryzykować?

 

A co do Sun-rhimsów to wygląda na to że to Double-tracki (chyba identyczne geometria obręczy) ale innego stopu. Pewno będą droższe jako nowość. DM-24 naprawde dają rade i kosztują 99 zł.

Double-tracki to już 150 zł.Można ....ale po co ? :wink:

 

Sam w marcu też miałem identyczny dylemat.Teraz mam: z przodu Rigridy taurusy 2000 a z tyłu DM-24 i jestem naprawde zadowolony.A waże więcej niż Ty i nie oszczędzam specjalnie tych kół.

 

 

Przecież widać z tej aukcji że to Rigridy ZAC 19 czyli ciut słabawe kółka :P . Pytanie jest ?...Po co chcesz sprzedać ten rower?.A nie lepiej ( i taniej ) wymienić same koła?

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie jest ?...Po co chcesz sprzedać ten rower?.A nie lepiej ( i taniej ) wymienić same koła?

 

Pozdrawiam

Jarek

 

Ja go niechce sprzedawać, a o obręcze pytam bo teraz dziennie :P oglądam koła na allegro i nie mogłem zbytnio nic znaleźć konkretrnego na ich temat.

 

a Mavic xm719 tył a przód xc717 na piastach XT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Maniakom lekkości przypominam że od dm 18 do dm 24 dzieli tylko 160 g.

Więc po cholere ryzykować?

 

 

 

 

Maniakom lekkosci... Slyszales co powiedziales? Jak i jedne i drugie obrecza waza sporo ,a ja mam DM18 ,bo sa mocne i nie stac mnie na inne. I te 130kg tez wytrzymaja. Decyzja nalezy do kupujacego ,ale jak ja bym mial wkladac DM24 do XC to wolalbym wcale sie za to nie brac.

 

A co powiecie o DH19? Moim zdaniem tez wytrzymaja bez problemu na jakis mocniejszych sprychach i lepszych piastach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...