Skocz do zawartości

[przerzutka tył] do 100zł? Świeżak


till118

Rekomendowane odpowiedzi

Witma chciałem prosic o pomoc a mianowicie pogoda coraz lepsza tak wiec ostatnio wybrałem sie na przejazdzke ktora skonczyła sie wkręceniem przerzutki w szprychy (2 urwane) i chce aby ktoś polecił mi jaka mam wybrac przerzutke do tyłu do kwoty 100zł moze troche wiecej ale nie dużo. Jestem nowy na forum na rowerach mało co sie znam. Jakie rzeczy nalezy podac przy dobraniu przezutki ilość zębów w kasecie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Popraw temat. Tzn jego zapis w tytule, bo trafi do kosza.

2. Jaki masz napęd tzn ile biegów masz z tyłu

3. Przużytkę, a raczej długość wózka dobiera się na podstawie pojemności czyli różnicy pomiędzy największymi a najmniejszymi zębatkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś ile rzędów masz na kasecie. Przeczytaj ten temat http://www.forumrowerowe.org/topic/122125-napedwymiana-napedu-w-kilku-zakresach-cenowych-od-6-do-10s-aktualizacja-240214/ - masz tam podane sprawdzone modele przerzutek do danych napędów.

I wstaw klamerki w tytule, żeby władze nie przeniosły Ci tematu do śmietnika.

Edit: Kolega wyżej mnie ubiegł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 8 biegów ale to jest wolnobieg a nie kastea jak dobrze mowie. Jest między tym jakas roznica przy doborze przerzutki? Najmniejsza ma 13 zębów a największa 32, a ta przerzutka xt 771 jaka ma opinie? Nie chce jakiegos sprzetu który sie rozleci po paru tygodniach. :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że masz wolnobieg, a nie kasetę nic nie zmienia. Jeśli możesz to podaj jeszcze ile masz zębów na korbie, bo wzór na obliczanie pojemności przerzutki to: (największa koronka korby - najmniejsza koronka korby) + (największa zębatka kasety - najmniejsza zębatka kasety). Co do tej XT, ma dobre opinie. Na pewno nie musisz się martwić, że po miesiącu się rozwali, bo grupa XT w hierarchii Shimano to już wysoka półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...