Skocz do zawartości

[pedały] Hexagon x9 dziwny halas.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam pytanie dotyczące mojego roweru, mam go od niespełna 2 tygodni i zauważyłem cos niepokojącego. Gdy jadę na rowerze z tylkiem na siodełku i pedaluje wszystko jest w porzadku, "klopot" zaczyna się dopiero wtedy gdy całym ciężarem ciala staje na pedałach, np. gdy podjeżdżam pod górkę albo startuje, pedały wtedy nie ciekawie czeszcza zastanawiam się co może być przyczyną. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowy rower. Wiec wykluczam jakies zużycie suportu. Wydaje mu się ze to pedały albo coś w okolicach ponieważ problem pojawia się dopiero gdy staje na nich, ten nietypowy czeszczacy dźwięk wydobywa się wlanie stamtąd. A jeśli chodź o olej to jaki będzie najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody "czeszczenia" mogą być różne. Najpierw sprawdź, czy wszystko jest dobrze dokręcone. Jeżeli wszystko jest ok, to możesz spróbować:

-przesmarować pedały w środku,

-odkręcić i przesmarować lekko gwinty pedałów i ponownie przykręcić do korby,

-przesmarować odrobinę miejsce łączenia korby osią suportu,

-wreszcie sprawdzić, czy dźwięki nie dobywają się z samego suportu (zanieczyszczenie/brak smarowania),

 

Edit:

 

 

A jeśli chodź o olej to jaki będzie najlepszy?

 

Im gęstszy tym lepszy. Najlepszy będzie smar. Na pewno nie stosuj preparatów typu WD 40, bo one tylko wypłukują to co jest w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 100% przekonany ze to nie łańcuch bo tym już się zajałem wszystko je dobrze wyregulowane. To sprawdzę czy wszystko jest dokrecone, a później sprawdzę jak wykonać pozostaje czynności jeżeli będzie to konieczne bo nie mam na ten temat żadnej wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mialem identycznie w moim porpzednim rowerze Hexagon X5 salon nówka. Zaraz po zakupie zaczęło coś pykać w okolicy suportu. Winą były plastykowe miski suportu. Suport Alfred Thun czy coś takiego. Gwint plastykowy nie trzymał wystarczająco mocno i stad upierdliwe pykanie przy mocniejszym docisnieciu korby.

Oczywiscie zmiana suportu na taki z kutymi miskami zalatwila sprawę raz na dobre.

Moja rada: Sprawdz czy miski są z plastyku czy z amelinium. Jak aluminiowe to niestety szukamy dalej..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie  w korbie sram s1000 jak dobrze pamiętam, suport trzeszczał w zasadzie od początku używania. Podobnie mieli koledzy z innymi suportami srama. Wymiana załatwiła sprawę. 

O gwarancji możesz zapomnieć. Ja wysłałem swoją korbę i suport do przedstawiciela na Polskę (harfa harysson), odesłali z zapisem, że wszelkie elementy, które pracują, nie podlegają gwarancji. Jaja jak berety,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku bylo tak, ze oddalem na gwarancji. Dwa dni dochodzili co to i nic. Nie wpadli na to. Wracajac do domu kupilem klucz do suportu. Przesmarowalem gwinty grubo smarem i byl spokoj. Dla mnie jednak to pól srodek byl. Suport Neco zalatwil sprawe raz na zawsze. Od tego czasu wszystko sam rozkręcam :) i serwisuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście to nic poważnego nasmarowanie pomogło czyszczenie ustalo dziękuję za pomoc w tej sprawie. Nie wiem czy mogę tutaj czy muszę nowy temat założyć, ale mam jeszcze jedno pytanie dotyczące mojego roweru, chodzi o tylny hamulec tarczowy, przy hamowany, oczywiście nie zdarza się to często, koło wchodzi w dziwne drgania, wcześniej mialem tylko do czynienia z hamulcami v-brake a te to dla mnie nowość dlatego nie mam o tym pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Podaj wiecej szczegolow. Co to za hamulce. Pierwsza mysl to krzywa tarcza. Na szybko sprawdz jeszcze czy kolo porzadnie siedzi w zamykaczu. Tzn czy jakos krzywo nie zacisnales :) Albo po prosyu sobie tarcza brzeczy jak sie dociera. Jak juz mówiłem. Podaj wiecej szczegółów kiedy sie tak dzieje. W ktorej fazie hamowania. Może wtedy coś poradzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...