Skocz do zawartości

[koła] dla przyciężkawego cyklisty


wujekfu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam kół, które wytrzyały by mój ciężar ok 105 kg

Dużo wątków na tym i innych forach poleca Alexrims DH19

zanalazłem taką aukcje gdzie:

obręcze: ALEXRIMS DM24 - przeznaczenie do DH

rozmiar: 26" 559x24

kolor: czarny anodyzowany, bok srebrny

otwory: 36

Markowe piasty Joytech na kasetę 8/9sp z mocowaniem pod tarcze.

W komplecie zaciski na szybkozamykacz.

Szprychy Richman czarne, wykonane ze stali nierdzewnej.

cena 300 pln za kopmplet

czy to dobry wybór dla mnie? czym różni sie koło przeznaczone do DH od koła do XC?

Moją jazde można nazwać lekkim XC chociaż z moją wagą to rower ma cieżko :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, troche się pospieszyłem z kupnem tych kół na DH 19, cały czas chciałem na ACE 18 i nie wiem co mnie skusiło, ale może to i dobrze, bo śmigam też dość troche po górach więc koła muszą być mocne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DH19 spokojnie wytrzymaja! Mozesz je smialo brac. A DM24 to nie wiem czy to bedzie dobre do takiego XC lekkiego... Sa ciezkie i sporo szersze od DH19. Na Twoim miejscu wzialbym DH19 ,a DM24 niech poczekaja na kogos innego :033: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DH19 spokojnie wytrzymaja! Mozesz je smialo brac. A DM24 to nie wiem czy to bedzie dobre do takiego XC lekkiego... Sa ciezkie i sporo szersze od DH19. Na Twoim miejscu wzialbym DH19 ,a DM24 niech poczekaja na kogos innego :) pozdro

Dziękuje za rady - w takim razie poszukam DH19.

Mam jeszcze jedno małe pytanie, o co chodzi w tych rodzajach zaplatania kół i czy przekłada się to na wytrzymałość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaplatanie ma znaczenie ,bo jak zapleciesz np. na "sloneczko" to kolo bedzie mocnejsze na pionowe uderzenie czyli np. dziury, ale za to bedzie nieco slabsze w poziomie czyli np. przy hamowaniu bokiem moze latwiej ulec ,ale to tak z teorii w praktyce nie powinno byc tak zle. Ja mam zaplecione kola klasycznie i nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...