Skocz do zawartości

[łańcuch] Co poradzic na lancuch obijajacy sie o rame?


b1ogusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam oczywiscie oslonke na tylnym trojkacie, zeby lancuch go nie obijal. Problem tkwi jednak gdzie indziej - co zrobic aby lancuch nie byl taki luzny, teraz przy kazdym krawezniku slusze ze caly lata:/ Nie moge go skrocic, bo nie starczy go wtedy na niektorych przelozeniach.

Mam przerzutke X7 - moze da sie to jakos podregulowac zamocowaniem przerzutki? Jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dziwne że lata... słyszałem że X-7 ma dobrą sprężynę. W niektórych przerzutkach jest kilka możliwych mocowań sprężyny (nie wiem czy w X-7 tak jest). Ale lepiej przy tym nie manipulować bo przeważnie trudno jest zdjąć sprężynę i _bardzo_ trudno ją założyć. Chyba pozostaje Ci kupić napinacz łańcucha. Btw, w niektórych przerzutkach można założyć dodatkową sprężynę ,,odciągającą'' ale nie wiem czy do X-7 się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wozek mam dlugi. Lancuch ma 112 ogniw - byl juz skracany o 2 i jak bym go jeszcze skrocil to na najlzejszych przelozeniach bym nie pojezdzil;] Lancuch lata najbardziej na najciezszych przerzutkach tzn. 3x8. Napinacz w mtb to chyba niezbyt dobre rozwiazanie...? A do tego dochodza dodatkowe kg:/

Czekam na kolejne propozycje, sprobuje jeszcze sprawdzic - moze da sie skrocic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poszukaj tematu o długości łańcucha i sprawdź bo mi się wydaje, że jednak masz za długi. U siebie miałem 106 ogniw, teraz w nowym napędzie mam 104.

Popieram Odi i sądze za masz ciagle za długi łańcuch. Ja jak kupiłem miałem 112 i jeździć sie nie dało tak latał ale następnego dnia skróciłem do 104 i jeździ super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...