Skocz do zawartości
  • 0

u-lock pytanie ?


Gość Kuba

Pytanie

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :-) ,

fajnie że wybrałeś jako zapięcie roweru coś lepszego niż linki.

 

O zapięciach marki Vorel dużo niestety Ci nie opowiem :-( , gdyż niemiałem z nimi styczności, dopiero przez twój post dowiedziałem się o tej marce, więc niechcę wprowadzać Ciebie w błąd, a może wypowie się ktoś kto miał albo chodziaż słyszał o zapięciach Vorel :-) .

 

Ja natomiast mogę ci dać tylko parę wskazówek :-) :

1. Czy już wiesz czy będziesz się miał do czego przypiąć? (u-lock to nie łańcuch, więc trudniej zapiąć rower) /tutaj mała rada pojeździj po okolicy gdzie będziesz zostawiał rower i zbadaj teren w poszukiwaniu czegoś do zapięcia roweru (barierki, w miare dogodne słupy, dobre stojaki rowerowe) możesz wykonać papierową bądź kartonową wersję u-locka, pojeździć i posprawdzać.

2. Wejdź na jakiś sklep internetowy z akcesoriami rowerowymi i pooglądaj u-locki renomowanych producentów: Abus, Kryptonite, Onguard, Trelock, Magnum, Masterlock, (podałem według mnie od najlepszych).

3. Trzecia i ostatnia wskazówka: poczytaj w internecie jak i na tym forum, jest tu pare tematów o u-lockach. A jeżeli chciałbyś sprawdzić u-locka jak działa na żywo to mógłbyś przejść się po okolicznych sklepach rowerowych i sprawdzić tam.

 

 

Pozdrowienia :-)

p.s. Jak kupisz zapięcie to opisz je trochę, może komuś się to przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam pytanie dotyczące u-locka który wybrać ?? Vorel 77871 czy może vorel 77872. Proszę o podpowiedzi. Z gory dziękuje za pomoc

Nie używałem ani jednego ani drugiego modelu więc nie mam pojęcia jaka jest ich trwałość. Jednak używałem U-locki o różnych długościach. Zdecydowanie U-lock z dłuższym zapięciem jest bardziej uniwersalny. Praktycznie mogę nim przypiąć rower do dowolnego obiektu stałego. U-lock iem z krótszym oczkiem może zapiąć tylko do prostych elementów typu słupek czy stojak. Tak więc ja rekomenduję vorel 77872

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek

Witam ! Mam pytanie dotyczące u-locka który wybrać ?? Vorel 77871 czy może vorel 77872. Proszę o podpowiedzi. Z gory dziękuje za pomoc

Używałem przez kilka miesięcy model 77870. Zamek zablokował się na amen w pozycji zamkniętej gdy rower był przypięty do stojaka. Ostatecznie uwolniłem swojego gracika przy pomocy krótkiego łomu i kawałka drewienka podłożonego żeby mniej ramę porysować. Siła jakiej musiałem użyć była tak niewielka że prawie wybiłem sobie zęby. Sam pręt jest w miarę solidny- próbowałem go później na próbę ciąć  nożycami i trochę to potrwało. Słaby punkt to wyżej wspomniany zamek i mocowanie do niego pręta w postaci obracanego cylinderka z cieniutkiego metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...