Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Taśma Izolaśna to mój ulubiony materiał. Jest pewien problem,  lata mijają, rolki się zużywają, i jest loteria, jedna taśma jest dobra inna nie, klej, reakcja, kurczenie. Nie wiadomo w momencie naklejania.   W "koła ważne" lepiej kupić parciaka przy dętkach, albo dla mleka: Stana No Tubera czyli w miarę stabilną ( 10 lat) taśmę  niby jak Tessa, ale z klejem, który robi robotę.

chmm gorzej jeśli współcześnie sprzedawane Stany są innej jakości niż moje archiwalne, bo jak mawiają  nie ma nic pewnego.

... przed taśmą izolacyjną trzeba 28, 32 albo 36 otworów pozbawić cech ostrego brzegu.  A bywają takie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoniłem elektryka, naprawiłem singla, pojechałem na rajzę z ekipą oraz domyśliłem się, że hulajnogi robią w tym samym miejscu co Vifony, w zasadzie smar do roweru czy zupy jeden pies 🤡

 

IMG_5378.jpeg

  • +1 pomógł 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś, tylko z czwartku na piątek, gościłem zbłąkanego łudstokowca rozkochanego w bajkach wszelakiej maści.  

Panie i panowie: są palety, są rowery więc jest Maestro @Sobek82

p.s.: nie zabrałeś kabli do Meridy 😘

6ddfec6d-0aec-4f81-a90a-44059961e31f.jpeg

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, @Sobek82 jak nie @Sobek82 wyszedł. Taki wyładniały jakiś :)

W temacie - trochę na smutno, ale i pozytywnie: Pożegnałem Skociszcza. Trochę na nim pojeździłem, wdrążyłem się w tematy rowerowe i tak smutno było oglądać jak zaczyna podopasowywać nowemu rider'owi. No cóż, przyszło nowe - stare będzie jeszcze służyć komu innemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinna pętla wokół Saalbach. Nic wielkiego, 500m przewyższenia plus dwa wyciągi. Ładnie, chłodno (!) kilka singli po drodze. Użytkownicy rowerów analogowych witają się jak bracia, bo mało ich (poza jednym chudym typem z żylastą łydą, który darł pod górę szybciej niż elektryki i nie pozdrawiał nikogo - zazdroszczę). 

Ale wczoraj! wczoraj to dałem popis - spryskałem tarczę hamulca na bogato Silicon Shine zamiast zmywacza - jak były nerwy, ale zmywacz dał potem radę i nie było problemów. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechaliśmy z doliny Glemmtal do Salzachtal przez przełęcz Klinglertörl (2,059 m). "Przejechaliśmy" to trochę przesadzone - było trochę pchania, był podjazd wyciągiem. Ale rzecz w tym, że w Austrii jazda w górach i lasach jest z zasady zabroniona, chyba, że na danej drodze jest dozwolona. I informacja o szlakach dopuszczonych dla rowerów jest trudno dostępna (poza bikeparkami i oficjalnymi szlakami rowerowymi na szutrówkach). Dokopanie się do informacji, że jakaś trasa jest A - przejezdna, B - dozwolona jest zawsze wielkim sukcesem. Ale w zamian takie trasy są bardzo mało wyjeżdżone, czasem to lekki ślad na trawie, czasem wąska, zagłębione ścieżka. Koszt tej wyprawy to powrót doliną, a przedtem zjazd 1000m w pionie na 10km czyli test odwagi albo hamulców. Ale nagrodą przejazd przez przepiękne góry  - w oddali lodowce i szczyty 3000 i krowy.

 

IMG_3796.jpeg

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem  sobie obie tarcze (na Swiss Stop, tył urósł ze 180 na 203) i klocki (na Shimano Metal) - poszło gładko, działa OK. Jedna stara tarcza miała już 1,35, a jeden klocek to właściwie nic. Tak się tarcze XT zjechały w niecałe 2 sezony, a SRAMy córki, co jeździ ciut więcej, nadal jak nowe (tylko klocki zmienia).

Jutro w planie robota u żony (nowe hamulce w drodze) - będą nowe tarcze (Swiss Stop), klocki (Swiss Stop RS) i hamulce M5120. Żona zjechała tarczę Shimano w rok (tańszą, ale też trójwarstwową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam wyprawowy ekwipunek. 

Kupiłem nowy śpiwór Fjord Nansen Finmark Mid https://fjordnansen.pl/wp-content/uploads/2020/04/und_pl_Spiwor-FINMARK-MID-4-C-850g-23009_2.jpg

 

Zastnawiam sie nad zakuptem tego cudeńka (oczywiście w sklepach niemieckicha nie w PL) MSR Hubba Hubba NX

https://8a.pl/media/catalog/product/2/_/2_osobowy_namiot_msr_hubba_hubba_nx_gray_1645600720_a3c2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...