Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Super trasa Smolniki-Gołdap - czyli „Dookoła Chojowego Bagna” (tak, jest tu takie). Było wypatrywanie specnazu w Puszczy Rominckiej, był świetny obiad w hotelu Ventus i drzemka w ogrodowej altanie hotelu (podziękowania dla pana kierownika), dziura w dętce i potem powrót pod wiatr zakończony kąpielą w jeziorze po zmierzchu. 101km, 780m i tylko 31km asfaltu. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadłem i do gdańska z goteborga pojechałem. 2 dni mi się zeszło, spanie na ławeczce przystanku autobusowego

Wyjechałem za późno, więc mi pozamykali stacje benzynowe. Przez co mało ujechałem pierwszego dnia. Następnego musiałem nadganiać, żeby na prom zdążyć. Ostatnie 100km trzymałem 32-37km, aż coś ło w lewym achilesie i zatarłem torbę, słabo, boli.

Ostatecznie na prom zdążyłem, ale epickim fartem były roboty drogowe na samym wjeździe do Karlskrony no i stały TIRy na czerwonym świetle i zapukałem do Polaków w szybkę i ostatnie 20km dojechałem "autostopem". 

 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień po ostatnim umordowaniu się na BM2024 w Szklarskiej Porębie, poszedłem pokulać się rowerem po okolicy. Akurat okienko pogodowe było więc hopsa w teren. Szło lajtowo, ale na powrocie coś heble na tyle zaczęły ponadstandardowo popiskiwać. Przy jeździe na bazę to już pisk w wersji "cała ulica słyszy, że wróciłeś z... (można sobie coś tam wstawić)". Szybka diagnoza - coś cieknie. Czasu nie było maszyna do kanciapy. Dzisiaj z rana inspekcja i...:

20240917-093503net.jpg

Zdecydowanie wyciek. Cieknie z prawego tłoczka. Prawy klocek zalany. Z lewej sucho. Tłoczek po zewnętrznych oględzinach wygląda ok. Opcje:

1. Kulać się do Shimano Serwis Center zostawiać rower na kilka dni (przy sprzyjającym obłożeniu) i niech temat ogarną?

2. Samodzielna wymiana zacisku i duma z nowego skilla na warsztacie?

3. Ad.2 plus oddanie uszkodzonego zacisku na gwarancje - gdzieś?

Ach, coś mi nie po drodze z M8100. Ostatnio klamka, teraz zacisk. Przy starych SLX M7000 i zdecydowanie większej ilości sytuacji mogących popsuć heble nie było problemów ;) 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#tydzieńpsucia trwa w najlepsze - dziś zabiłem pompkę, miała już ponad dekadę na zegarach, ciekawe ile atmosfer wydmuchała.  Już wiem do czego użyję części, muszę tylko teraz zbudować kabinę prysznicową na dole 🤡

 

IMG_6981.jpeg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...