Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, woojj napisał:

Velo miało opony Mezcala 2019 za 169 teraz w wersji G2 za 255 ---co jest nie tak??? 

To, że mnie nie interesuje co to jest velo tylko cena za która można kupić. I innych tez - jak sądze. A ceny sugerowane detalowi to inna bajka.

35 minut temu, KrisK napisał:

Mam wrażenie, że po prostu stał się pretekstem do podnoszenia cen po latach sprzedaży pod wodą albo z nosem nad nią.

Covid minie, wahadło odbije w drugą stronę :)

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matka kocha swoje dzieci :D

A tak serio, to niezbyt wierzę w ceny sugerowane. To po prostu ceny sugerowane - nic więcej. Po prostu przez Covid popyt wzrósł, podaz spadła i się zrobił straszny bajzel. Podrożal tez transport morski kontenera - i to znacznie. Ale, że natura nie znosi próżńi - wszystko wróci do normy po pewnym czasie. Fabryki zaczną normalnie produkować, ludzie się obkupią. 

Po prostu teraz nie jest czas na kupowanie tylko na jeżdżenie : )

Ja przygotowując się do jazdy na powietrzu jak te roztopy się skończą przygotowałem sobie zestaw starych łańcuchów, kasetę i blatów do dojechania na marzec, kwiecień, wszystko dziś poczyściłem, wyszejkowałem, nasmarowałem, na najbliższe 2-3 lata jestem obkupiony w napędy więc patrzę na to wszystko nieco spokojniej :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy sprzedają to pojęcie nic niemówiące.   Bo Chińczycy przede wszystkim produkują.
Fakt, że pojawia się sporo marek chińskich, które magicznie towar mają. Co więcej, są w stanie dostarczać go do europy i robią to naprawdę coraz sprawniej.  Mam wrażenie, że duzi gracze najnormalniej się przeliczyli grając na cenie. 
To, co się dzieje na świecie nie ma sensownego uzasadnienia. Łańcuchy dostaw są zaburzone w sposób abstrakcyjny. Nic nie uzasadnia takiego problemu.  Rozumiem chwilowe wahniecie całkowitym zamknięciem chin, ale oni normalnie pracują od miesięcy.
Ja patrzę na IT.  Sytuacja jest abstrakcyjna, bo brakuje towarów nie koniecznie "pierwszej potrzeby pandemicznej" I mówimy o absolutnym braku towarów na rynku, a nie o chwilowych zachwianiach dostaw.  Co więcej, towar trafia do wybranych odbiorców i jakiekolwiek mechanizmy wolnego rynku już nie istnieją. 
Jak patrzę co sie dzieje w sklepach rowerowych to jest sytuacja analogiczna. Absolutny niedobór art. który to niedobór winduje ceny.  Ale czemu ten niedobór występuje?   Czemu shimano nie umie zwiększyć produkcji?  Sram też nie? Ok nie zwiększyć ale u nich ewidentnie jest zapaść.  Ceny napędów zaczynają być totalnie abstrakcyjne. Przecież niedługo skrzynie do aut zaczną być tańsze. 

2 minuty temu, wkg napisał:

Covid minie, wahadło odbije w drugą stronę

IMO ktoś wahadło trzyma ręką i nie ma to nic wspólnego z covidem.  Jedyną nadzieją jest, że sie trzymający przeliczą i Chińczycy zaczną produkować towar którym będzie można zastąpić braki. W IT sprawa jest trudniejsza bo producenci chipów mogą zblokować temat a choć są widoki na nowych graczy to jednak jest trudna sprawa.  W rowerach nie ma kosmiczne technologii i podejrzewam ze dojście do sensowego poziomu to kwestia roku.

Mi sytuacja śmierdzi zmowami cenowymi. Kanały dystrybucji cedzą towar podnoszą tym samym ceny i budując panikę na rynku. Sytuacja nie zaczęła się z covidem. Jak ja kupowałem rower to w maju kupiłem ostatnią sztukę a o covidzie sie nie śniło. 
Spekulacje w IT są powszechne od ładnych kilku lat. Nagle z niewyjaśnionych przyczyn znika jakiś towar i ceny szybują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wkg napisał:

To, że mnie nie interesuje co to jest velo tylko cena za która można kupić.

Ty o wozie ja o powrozie....Daj spokój. Piszę że modele 2019 w necie można było dostać za około 120 a za chwilę nową wersję będziesz kupował w tym necie za 220....bo zapasy się skończą 

 

3 minuty temu, wkg napisał:

A tak serio, to niezbyt wierzę w ceny sugerowane. To po prostu ceny sugerowane - nic więcej.

te w necie zmienią się w identyczny sposób. Nikt nie pokryje tego z własnej kieszeni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wkg napisał:

jestem obkupiony w napędy więc patrzę na to wszystko nieco spokojniej

Ja troszkę mniej bo chyba mi sie napęd kończy...  Za chwilę się okaże ze w fullu też jest do d....  W sumie ciekawe jak kasety z chin sie sprawdzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, woojj napisał:

Piszę że modele 2019 w necie można było dostać za około 120 a za chwilę nową wersję będziesz kupował w tym necie za 220.

A ja widzę, że kupowałem po 165 a teraz moge kupić po 170. I na pewno nie będę za chwile kupował po 220 :D

8 minut temu, woojj napisał:

. Nikt nie pokryje tego z własnej kieszeni. 

Oczywiście, że nie. Dystrybutor i producent urealnią cenę sugerowaną :D To tylko cena sugerowana w detalu a nie transakcyjna w hurcie, co zresztą będę tłumaczył.

9 minut temu, KrisK napisał:

Mam wrażenie, że duzi gracze najnormalniej się przeliczyli grając na cenie. 

Ależ oczywiście :) Były tu posty o chińskich łańcuchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KrisK napisał:

Ale czemu ten niedobór występuje?   Czemu shimano nie umie zwiększyć produkcji?  Sram też nie?

Łańcuchy dostaw się poprzerywały i tyle, A, że popyt skoczył na bezpieczny transport to mamy zamieszanie. 

11 minut temu, KrisK napisał:

W rowerach nie ma kosmiczne technologii i podejrzewam ze dojście do sensowego poziomu to kwestia roku.

Oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wkg napisał:

To tylko cena sugerowana w detalu a nie transakcyjna w hurcie, co zresztą będę tłumaczył.

to ta cena hurtowa zmienia się jak i ta detaliczna......proporcjonalnie.

 

5 minut temu, wkg napisał:

Łańcuchy dostaw się poprzerywały i tyle, A, że popyt skoczył na bezpieczny transport to mamy zamieszanie. 

toć o tym piszemy- wzrost cen hurtowych o około 30%......a ceny w chinach dla producentów wzrosły finalnie wraz z transportem jeszcze więcej....

Rynek zweryfikuje ceny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, woojj napisał:

to ta cena hurtowa zmienia się jak i ta detaliczna......proporcjonalnie.

Jak uparcie nie pojmujesz (lub udajesz, że nie pojmujesz) znaczenia słowa "sugerowana" czytaj "nic nie znacząca", "ściema marketingowa" to już chyba nic się nie poradzi :D  Nie siej paniki, rynek jak zawsze wróci do normy po chwilowych turbulencjach.

OK, dosyć o dyrdymałach, wracamy do tematu. Ja dzisiaj pyknąłem sobie 1000m w pionie. GC mówił, że "peaking" ale jakoś słabe to "peaking" było bo o przeszło minute wolniej niż ostatnio. Chyba trochę brakło motywacji albo spaghetti bo energii wystarczyło na jakieś 45 minut  :/ Cóż - next time :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wkg napisał:

Ja dzisiaj pyknąłem sobie 1000m w pionie

zazdroszczę.....mam wybity bark, więc z rowerowych rzeczy pozostaje czyszczenie i  klepanie w klawiaturę na forum ;-((

 

19 minut temu, wkg napisał:

Jak uparcie nie pojmujesz (lub udajesz, że nie pojmujesz) znaczenia słowa "sugerowana" czytaj "nic nie znacząca",

Nie wiem czego ty się doszukujesz???? Manipulujesz pojęciami żeby twoje było na wierzchu. Jest i będzie drożej. Skończą się stare zapasy to zobaczysz. Już to widać .....co dostawa ceny idą do góry. Cenniki zmieniają wszyscy. Kupujesz drożej - sprzedajesz drożej. To proste. W necie jest ta sama zależność.

@wkgmam wrażenie że z tobą coraz ciężej normalnie pisać ;-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, woojj napisał:

zazdroszczę.....mam wybity bark, więc z rowerowych rzeczy pozostaje czyszczenie i  klepanie w klawiaturę na forum ;-((

Z wybitym barkiem tez można :)

1 minutę temu, woojj napisał:

Jest i będzie drożej.

Jest drożej będzie taniej - to normalne w gospodarce rynkowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wkg napisał:

Z wybitym barkiem tez można :)

Na rowerze spiningowym jest bardzo trudno...... Nie umiem jeszcze trzymać dwoma rękami kierownicy, a tam jest duży udział jazdy na stojąco. Jazda w siodełko na ostrym kole bez trzymanki to żenujące i bez sensu. Tu jeździsz ostro w rytm muzyki...... chyba że sobie walca angielskiego zapodam ;-)))) Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ko się dzisiaj udało córkę na rower wyciągnąć.  A nie było łatwo bo już się z kołderką witała :D

39km kolejne wpadło.  Niestety naped tak se chodzi.  Chyba będę musiał przeszukać ofertę przyjaciół zza wielkiego muru. 

Ps

A co do drożenia i tanienia to niestety podejrzewam że taniej to może będzie ale jak ktoś znajdzie mechanizm zmowy cenowej.  Poprostu wierzyć mi się nie chce żeby można tak zawalić kolejne kilka latnz rzędu dostawy.  Shimano i sram już dawno by poszlj z torbami jak by zawalili dostawy tak jak to nam się opowiada. To jest jakiś lepszy wał. No chyba ze kadry zarządzające w świecie części rowerowych to idioci i lekkoduchy. 

 

Edytowane przez KrisK
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...