Skocz do zawartości

[Shimano XTR M9100 i Di29150] dyrdymałki, przemyślenia, pomysły...


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem inny, czy oni nie potrafią liczyć rozpiętości biegów? Zawsze im się wydawało, że po prostu dzieli się największą koronkę przez najmniejszą.

 

Przy takich kombinacjach nasuwa mi się pytanie, czy taka kaseta jest jeszcze lżejsza od korby, czy jednak już przegięli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywotność będzie podobna jak obecnej nowej xtr, która też może pracować z jedną tarczą z przodu. Do tego zakładając że nowa kaseta będzie tej samej szerokości co obecna 11tka i że materiał użyty do niej nie będzie gorszy niż ten w obecnej. 

 

 

Lubię mały skok przełożenia między kolejnymi biegami, ale 45T i 12sp to chyba przesada... Chociaż co kto lubi, może komuś się przyda...

Dlaczego przesada? Jeśli zakres ma być możliwie szeroki przy obecnie modnym 1x z przodu to tendencja powiększania jest jak najbardziej logiczna. 

 

Jestem pewien że taki będzie kolejny krok - konkurent czyli 1x Srama z kasetą 10/42 był używany, z powodzeniem przez czołowych zawodników świata więc Shimano z kasetą o zakresie 11-40 i mniejszą ilość koronek z przodu (30-36) pozostaje za konkurentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..bo oczywiście taki mały i niedorozwinięty producent jak Shimano za cholerę nie może dać sobie rady ani z dobrą piastą terenową  ani skrzynką w stylu Piniona.
Wierzę, że Godżilli już nic nie przyjdzie głupiego do głowy (choć myślałem, że 9s o elektronika będzie granicą zewnętrznych przerzutek) i w końcu weźmie się za skrzynkę wielobiegową (a wtedy wszyscy ZNÓW będziemy musieli zmienić ramy :devil: ).
Ale jak widać, JESZCZE się nie opłaca, jeszcze trzeba podoić ludzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...