Skocz do zawartości

[lampki na ledach] ktory zestaw cateye'a?


macrianus2

Ktory zestaw wybrac?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory zestaw wybrac?

    • z "reflektorem" przednim (drozszy)
      6
    • z przednia lampa pozycyjna (tanszy)
      3


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

potrzebuje malych i lekkich lampek przod+ tyl na ledach z mozliwie mala liczba funkcji (wkurza mnie wielokrotne przelaczanie pomiedzy roznymi, bezuzytecznymi trybami swiecenia zanim lampka w koncu sie wylaczy). zainteresowaly mnie dwa zestawy:

1: http://www.velo.com.pl/cateye/cateye_lampy...eyelamp_008.htm za 60zl

2: http://www.velo.com.pl/cateye/cateye_lampy...eyelamp_007.htm za 90zl

ceny oczywiscie katalogowe, mam zamiar wybrany zestaw zakupic nieco taniej :)

w tanszym zestawie jest teoretycznie lepsza lampka tylna, ale w praktyce ma ona tylko wiecej funkcji, wiec bardziej pasuje mi ta gorsza z drozszego zestawu. moj dylemat sprowadza sie wiec do przedniej. ta z tanszego zestawu to typowa lampa pozycyjna: swieci, ale nie oswietla. druga, zdaniem producenta, ma tez co nieco oswietlac (w sondzie nazwalem ja umownie "reflektorem") czy tak jest w praktyce?. lampki beda uzywane sporadycznie (na zasadzie "trasa okazala sie troche za dluga, zeby wrocic przed zmierzchem" albo "zlapalem gume i sciemnilo sie, zanim zmienilem detke"), ale skoro i tak je kupuje i zapewne posluza pare lat to moge juz troche zainwestowac. pytanie: czy warto wydac wiecej? roznica to 50% ceny tanszego zestawu. a moze w ogole nie warto kupowac lamki do przodu? dla ulatwienia podaje linka z opisem samych lampek przednich:

z zestawu 1: http://www.velo.com.pl/cateye/cateye_lampy...yelamp_21_1.htm

z zestawu 2: http://www.velo.com.pl/cateye/cateye_lampy/cateyelamp_09.htm

interesuja mnie przede wszystkim opinie osob, ktory mialy stycznosc z podobnymi lampkami. reszta moze sobie zaglosowac :P dzieki za wszystkie glosy i odpowiedzi.

ps. nie radzcie mi kupowania lampy halogenowej: jest jak dla mnie troche za duza i za ciezka. nie radzcie mi kupowania czegos duzo drozszego. do 100zl za dwie!

pps. a moze zestaw jakiegos innego producenta albo dwie lampki osobno?

pps2. jak z trwaloscia diod w tych lampkach i czy istniej mozliwosc ich wymiany, jesli sie spala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytales w ogole o co chodzi czy "z zasady" odeslales mnie do poprzedniego tematu? ja nie jezdze co noc po jakis pustkowiach i nie potrzebuje w zwiazku lampy jak od parowozu tylko malych lampek "na wszelki wypadek" i dla mnie relacja cena/jasnosc nie jest sprawa najistotniejsza. zreszta "rewelacyjne okazje" z allegro maja zwykle przesadzone parametry wyssane z palca przez sprzedawcow. nie twierdze tutaj, ze lampka, ktora kupiles jest kiepsa, bo jej nawet nie widzialem ani ze ta, ktora mi sie podoba jest lepsza czy nawet rownie skuteczna. chodzi mi o to, ze ja potrzebuje lampki malej, ta taka jest, a te z tematu, do ktorego mnie odeslales nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle jetes niegrzecznie nieuprzejmy ,ale taki juz masz charakter

 

twoja propozycja lampki jako oświetlenie pozycyjne jest bezsensowna

cena

wydasz 60 zl za bździdełko,które można na byle bazarze za 20 kupić

funkcjonalność

niedługo bedzie jesień szybko zapadnie zmrok, i co ? nie bedziesz potrzebował miec oswietlonej drogi ?

 

chyba że zapadasz w zimowy sen

 

 

pozdrowerek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczam Ci te personalna insynuacje i niech poziom dyskusji w tym temacie wiecej tak nisko nie upada.

co do skutecznosci: unikam jezdzenia po zmroku, zawsze tak obieram trase, zeby zdazyc przed zmierzchem i tylko wyjatkowa sytuacja (np. awaria, gwaltowne pogorszenie pogody) moze sprawic, ze bede potrzebowal tych lampek. i nawet wtedy bede staral sie wybrac oswietlona droge, wiec ich podstawowym zadaniem bedzie zapewnienie, zeby to inni widzieli mnie. dlatego potrzebuje lampek przede wszystkim malych, ktorych wozenie nie bedzie uciazliwe, a ktore w razie potrzeby zapewnia, ze bede dostatecznie widoczny. mialem w ogole kupic zestaw lampek typowych pozycyjnych, ale doszedlem do wniosku, ze moze lepiej miec z przodu jakas namiastke reflektora tym bardziej, ze jest rownie mala i w bardzo podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o ktorej lampce teraz mowicie @Bialykom i @Tomass, bo sie zgubilem :)

 

chyba nie najmocniejsza. cateye hl-el500 ma 1000 kandeli z jednej diody.

1000 kandeli z 1 diody nie oznacza jeszcze, ze droga bedzie mocno oswietlona. Jakis czas temu (mozliwe nawet ze na tym forum) czytalem mini opis / recenzje tej lampki. Wyszlo na to, ze swieci punktowo bardzo mocno i daleko. Natomiast swiatlo to nie jest rozproszone na tyle, zeby oswietlalo dziury na kilka metrow przed kolem roweru, gdy masz lampke ustawiona na swiecenie "troche dalej". Z RHL-11 tego problemu nie ma. Tu strumien swiatla jest na tyle szeroki, ze dolna jego czesc moze swiecic kilka metrow przed kolo (dziury i przeszkody na drodze), a srodkowa i gorna swieci "do przodu". Nie ma dnia, zeby ktos mi nie mignal swiatlami (kierowcy), dzisiaj tez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, swiatlo jest bardziej skupione niz w aderach, ale mozna ja ustwic tak, ze masz pelna widocznosc tuz przed rowerem, jak i znaczne dalej. sprawdzone.

W takim razie pozostaje jeszcze cena :P

 

Roznica mniej wiecej 4-krotna :twisted:

 

 

RHL-11 ma bardziej skupiony strumien swiatla niz RHL-06 (ktorej zdjecia w akcji widzialem na forum). Jak swieci Cateye niestety nie widzialem. Moze jakis posiadacz tegoz modelu zrobi zdjecia lampki w akcji (w terenie, po zmroku - ma sie rozumiec)? Wtedy ja odwdziecze sie tym samym z RHL-11 :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiec jesli jest ktos chetny do bezposredniego porownania jakiejs mocnej lampki do RHL-11, w jednakowych warunkach, tym samym czasie i miejscu, i udokumentowania zdarzenia jednym aparatem z tymi samymi ustawieniami, to jestem otwarty na propozycje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...