Skocz do zawartości

[Gwarancja] Giant


Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed zakupem podemonstracyjnej ramy Gianta XTC (był na niej złozony rower w sklepie). Mam pytanie do ludzi, którzy siedzą w temacie, czy jeśli sklep wystawi mi fakturę na tę ramę, bez książki gwarancyjnej to czy zgodnie z gwarancją Gianta (wszak będę pierwszym właścicielem tej ramy) mogę liczyć na 5 letnią gwarancję? Jak wygląda reklamacja w Giancie? Czy wymagają karty gwarancyjnej czy wystarczy wspomniana faktura? Z tego co się orientuję polskie prawo zezwala na paragon/fakturę?

 

EDIT:

Rama nie jest zarejestrowana na stronie Gianta, czyli mogę nawet uzyskać dożywotnią gwarancję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś te pytania w sklepie?

 

Na podstawie faktury lub paragonu masz 2 lata odpowiedzialności sprzedawcy (sklepu).

 

Jeśli nie wydadzą dokumentu gwarancji, to wątpliwe czy w razie potrzeby uda ci się z niej skorzystać.

 

Nie wiem czy giant wydaje książke gwarancji do ramy czy tylko do całych rowerów.

 

Edit: spóźniona odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, można zamknąć, sprzedający daje fakturę i wypisaną kartę więc będę mógł zarejestrować na stronie Gianta

 

Byłbym ostrożny w kwestii pewności gwarancji, sam chciałem dwa lata temu kupić ramę XTC rozebraną z roweru wiszącego w sklepie. Ze sprzedawcą w Uni-sport na Chorzowskiej ustaliliśmy cenę końcową ramy, formalności typu faktura po czym okazało się, że Giant NIE UDZIELA gwarancji na ramy z rozbiórki rowerów ! Jak chcesz szczegóły to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...