Skocz do zawartości

[łańcuch i piasta] przeskakiwanie - co jest nie tak?


lenoxs

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno kupiłem nową kasetę Shimano CS-HG30, a łańcuch mam stary i mi przeskakuje. Słyszałem że łańcuch Shimano HG-50 będzie do tej kasety pasował. A chciałem się spytać czy jakiś tańszy model by nie pasował do tej kasety??

I jeszcze jedna sprawa. Oprócz tego że łańcuch mi przeskakuje to jeszcze na dodatek bębęnek. Nie wiem co robić. Mam piaste sram 9.0 i w środku bębęka coś przeskuje. Czy da się coś z tym zrobić?? Można to naprawić czy już jest po piaście?? A w ogóle czy idzie i jak się rozkręca bębęnki??

 

z góry wielkie dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnormalniejsza rzecz na świecie, że stary łańcuch będzie przeskakiwał na nowej kasecie (i na odwrót). Łańcuch jest już wyciągnięty i na nowych ostrych zębach kasety nie chwyta.

Z piastą pojedz lepiej do serwisu, bo i tak pewnie nie masz kluczy do rozkręcenia piasty :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do najbliższego serwisu mam jakieś 50 km i nie mam na to kasy. Chciałbym sam naprawić ten bębęnek tylko podpowiedzcie mi troche.

-Z której strony się rozkręca bębęnek??

-gdzie na necie jest taki klucz do kupienia

-co musze pogrzebać w bębenku żeby nie przeskakiwało (może musze coś wymienić, jakieś ząbki )

 

i ogólnie jak się za to zabrać

 

to czy ten łańcuch na 100% będzie idealnie pasował do mojej kasety??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym kluczem odkręca się suport i kasete zębatek. Tak jak pisze. Żeby odkręcić bębenek trzeba wyjąć oś, w jej miejsce włożyć imbusa 10mm i odkręcić (czasem mocno). Jak bębenek przeskakluje to pewnie zapadki się zasyfiły i wysztarczy wyczyścić. Niestety czasem zdarza się że ząbki się wyrobiły i pozostaje wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jej miejsce włożyć imbusa 10mm

co to jest ten imbus?? czy chodziło o impuls.

czy można kupić takie z netu?? i czy te zapadki są takie jak w wolnobiegach??

 

I powiedzcie mi w końcu czy ten łańcuch Shimano HG-50 będzie mi pasował do kasety Shimano CS-HG30 czy może jakiś inny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMBUS- klucz imbusowy, (ampułowy )- sześciokątny o grubości 10 mm. Na necie bedą, ale prościej w zwykłym rowerowym, lub samochodowym kupić za parę zł. nawet z serwisu pożyczyć. Niestety nigdy nie rozbierałem wolnobiegu, więc nie wiem jakie tam są zapadki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sześciokątny klucz, ale kurde sam nie wiem czy opłaca się rozgrzebywać tą piastę, bo w sumie przeskakuje mi tylko czasami. Jak rozbiore ośkę i ten bębenek to boję się że dobrze z powrotem go nie złoże (bo jak miałem starą piaste na wianeczkach to mi się ciągle ośka odkręcała i były luzy - nawet jeśli porządnie zcentowałem).

I w ogóle nie wiem gdzie szukać tych zapadek bo u mnie w sklepie ich nie mają. A na necie też nic nie znalazłem.

 

Możecie mi w końcu powiedzieć co z tym łancuchem. Bedzie pasował czy lepiej inny kupić??!!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzaleczka wszystkim!!! OOO widze ze nie tylko ja MIALEM :P ten problem!!!!! Ja osobiscie w zyciu bym nie doszedł do tego gdyby nie przypadek-pekla mi korba a to wszych przez nią bylo. Mam caly nowy naped DEORE"06 a, korba byla ze starego roweru ale w b.d. stanie mimo to łancuch przeskakiwal!!! rozkrecałem wszystko dosłownie ale pomogło dopiero jak korba pekła ;) i musialem kupic nowa (santour-duro) Teraz rowerek chodzi ja maszynka szkoda ze jeszcze śniadania nie przynosi do łóżka...!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno kupiłem nową kasetę Shimano CS-HG30, a łańcuch mam stary i mi przeskakuje. Słyszałem że łańcuch Shimano HG-50 będzie do tej kasety pasował. A chciałem się spytać czy jakiś tańszy model by nie pasował do tej kasety??

niestety na to nie udziele Ci satysfakcjinującej odpowiedzi. Ja nie widze przeszkód żeby nie pasował, ale pewnien nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tesz ma problem , kupiłem sobie nowy łańcuch ,bo doradził mi tak muj brat , stary szczelał tylko na 7 i 8 przełożeniu , no i nieraz strzelł na korbie , teraz napierdala jak szalony !!! z przodu zaje.... bardzo a z tyło troche mniej ale tez super sie jedzie !!!! en łańcuch to sram tylko niepamiętam jaki model , ake dałem za niewgo 27 zł to taki sobie , kasete mam starą paralax tak jak piasta a korba przednia to stary altus lub acera ,ale cos w tym rodzaju , no i te ząbki juz niewyglkądają najlepiej ,POMÓŻCIE PROSZĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem pare dni temu łańcuch (hg-50) i dzisiaj doszedł. Idealnie przylega do kasety i zębatek korby. Skróciłem go i zbiłem w całość, ale chyba troche przesadziłem, bo to ogniwo łączące ciężko chodzi. Jak pedałuje to słychać tak ciężko przechodzi przez kułeczka przerzutki i nawet widać.

Jak myślicie jakim najlepszym sposobem można by było poluźnić to ogniwo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić imadełko (rozkuwacz) do łańcucha. 10 zł a bedziesz miał na całe życie. jak zbiłeś za mocno to musisz go młotkiem też rozbić.Zeby tren pin z jednej strony wszedł, ale nie wychodził z drugiej. Pokombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...