Skocz do zawartości

[suport] howitzer a korba Truvativ Hussefelt 10


matimi

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

map problem odnosnie suportów a konkretnie nie wiem czy suport truvativ howitzer xr ma takie samo isis jak suport truvativ giga pipe.

boje sie ze korba truvativ hussefelt 10 nie bedzie pasowala mi do suportu howitzer.

prosze oszybka pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda korba powinna być opisana do jakiej długości suportu zaleca się ją stosować.

06TruvativHolzDHHow_thum.jpg

na przykład ta korba ma opisane na ramieniu "howitzer", czyli jak najbardziej pasuje do tej osi. Sprawdź czy długości osi się zgadzają i bedzie ok :)

tak się czepiam, bo jak znowu przesadzisz z długością osi to bedzie zła linia łańcucha i łańcuch równolegle do osi roweru bedzie gdzieś na 7 zębatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem troche informacji o tych suportach i okazuję się, że suport howizter pasuje tylko do korb howizter. Nie jest to isis, a jest to system mocowania o nazwie 'howitzer'. Znalazłem taką informację na kilku aukcjach na allegro i w sklepach internetowych. Przykłady opisów: "wkład do korb z oznaczeniem Howitzer" ; "kompatybilny tylko z korbami Truvativ Howitzer".

Tak więc matimi, jeśli na aukcji, na której kupiłeś ten suport było napisane, ze jest to isis, to myślę, że powinieneś domagac się zwrotu kasy, lub wymiany suportu na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawiodłem się na firmie B) myślałem że tylko shimano odwala takie numery z niekompatybilnością sprzętu. A tu TruVativ (faktycznie pod skrzydłami SRAM'a), chyba współtwórca ISIS daje nowe mocowanie ....

 

a ty, MATIMI powinieneś to jak najszybciej wyjaśnić z tym sprzedawcą. Jeśli jest porządny to powinien coś z tym zrobić, ale bywa tak, że jak gość dostanie kase i pozytywa, to możesz mu naskoczyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema;] Jestem posiadaczem tego zestawu korb, Hussefelt howitzer to nowa technologia truvativ'a. Jszcze nie zalozylem go do roweru ze wzgledu na brak klucza;/ ale jak dorobie to wkrece i powiem co i jak dokladniej. na razie wiem tyle ze korby jak i suport musza byc na system howitzer. Suport ten jest o wiele dluzszy niz zwykle na ISIS ze wzgledu na lozyska zewnetrzne, za to korby sa inaczej wyprofilowane aby ich korpus bardziej nachodzil na suport. Dziwne bo dziwne ale czytalem i slyszalem ze lepszy od zwyklego ISIS'u.

 

 

 

Howitzer i GXP Najlżejsze systemy wkładów suportowych stosowane w korbach profesjonalnych. Poprzez zastosowanie dużych łożysk zewnętrznych, otrzymano najmocniejsze i najlżejsze wkłady suportowe. Wkłady zostały zaprojektowane przez najlepszych specjalistów Truvativ’a, aby sprostać wymaganiom profesjonalistów i ekstremalnych sportów Wkłady suportowe Howitzer, GXP i ISIS Drive są o 25% wytrzymalsze niż mocowanie na kwadrat..

do korb truvativa na ISIS

rozmiary

68 / 68 E / 73 / 73 E mm 50 mm XR

68 / 68 E / 73 / 73 E mm 50 mm XR

Materiał osi: stal CrMo H/T Gwint w osi: M12 Materiał misek: - XR – aluminium, kolor czarny, - TEAM – aluminium CNC, obrabiane maszynowo, kolor szary Dwa, duże łożyska typu cartridge (zamknięte, uszczelniane). Technologia: super wytrzymały wkład suportowy Howitzer. Waga (50 mm): 365 g Zastosowanie: Road, BMX Race, Turystyka

 

 

http://www.harfa-harryson.com.pl/new/download/truvativ.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie udalo sie:))))))))

 

 

imadlo mlotek te sprawy troche wlozonej sily i suport siedzi w korbie. nie wchodzi oczywiscie tak lekko jak suport giga pipe ale troche sie wypocilem i efekt super:)

 

zobaczymy jak sprawdzi sie w u żżytkowaniu:)

 

 

pozdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze nie jest to dobry sposób ale skladalem rowerek okolo pół roku i nie mialem juz ochoty czekac na kolejna wymiane korby albo znowu suportu:)

 

nie polecam oczywiscie tej metody nikomu:)

 

zobaczymy jak sie bedzie jeździlo.jesli cos bedzie nie tak na pewno o tym napisze.

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...