Skocz do zawartości

[opony] Maxxis Ardent 2,4 / High Roller II 2,3 - Przód a Tył


Bidziak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie zostałem włascicielem takich oponek,Maxxis Ardent 29" 2,4 / Maxxis High Roller II 29" 2,3 .Mam pytanko poniewarz opinie jakie słyszałem są podzielone, która na przód  a która na tył. Jeżdże raczej rekreacyjnie, bez szaleństwa. Górki w okolicach Myślenic, Beskid Niski. Czasem błoto, korzenie, kamienie, i ogólnie pojęte ścieżki leśne. Rower Scott Aspect, moja waga 80kg. Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Podług mojego własnego doswiadczenia Ardent na przód, HR na tył. Tylko nie oczekuj od Ardenta jakiegoś nadzwyczajnego czyszczenia się w kleistym błocie...

 

Poza tym jest to bardzo fajna, wysokowolumenowa, uniwersalna opona...

 

Nawet na średnio szerokiej obreczy (21mm wewnętrznie) niezwykle mało brakowało mi do deklarownych 2.4 cala...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął o zmierzenia tyłu bo to dopiero zdefiniuje miejsce tej opony.

 

Właśnie ogarniam lekturę szerokich opon Geax Goma i trafiłem na jedna z opinii użytkownika, który mówi o szerokości bieżnika 60,5mm dla Ardenta.

Pytanie tylko, czy mierzył ją na "przysiadzie" bo w tym samym forum pisze, że najlepiej radzi sobie w terenie na niecałe 1,4 bara.

 

http://www.tucsonmtb.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9001

 

Jeżeli zrobi się z tego na szerokiej obręczy plus/minus 61mm to czy tylne widły Scotta Aspect przyjmą tą szerokość z błotem bez szlifu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w widełkach w Scott Aspect jest tyle miejsca co w Scale to opony szerszej niż 2,25 nie ma co tam wkładać. A obawiam się, że może być jeszcze mniej.

 

Ja póki co mam Rocket Rona 2,25 i na obręczy 23 mm ma swoje deklarowane 57 mm i to jest prawie na styk. Przyszła opona na pewno będzie węższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...