Skocz do zawartości

[korba] podbieranie lancucha :/


mewes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zdaza sie Wam cos takiego, ze przy zrzucaniu z blatu na srednia zebatke korba podbiera od dolu lancuch ktory blokuje sie na przedniej przerzutce?..Zdarzalo mi sie to dosc czesto w badziewiastym suntourze, a dzisiaj nowy LX mi cos takiego odje***. Denerwujue mnie to strasznie bo niedlugo przerzutke XT do smietnika bede musial wyrzucic...Zastanawiam sie czy nie jest to wina tylnej przerzutki ktora zle zdaje lancuch na zebatki korby (Deore z 5mm luzami)...Jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem kiedyś że to wina przedniej przerzutki typu top swig, ale się myliłem, w moich korbie i łańcuchu LX i przerzutkach XT (przednia typu dow swing) też to się zdarza ale na razie tylko 3 razy na 1000 km i tylko przy małych prędkościach 5-7 km/h.

raz po zatrzymaniu się, jak łańcuch był jeszcze zawinięty na korbie, zauważyłem że przyczyną tego jest zaklinowane po między ząbkami dużej tarczy jednego ogniwa, uwolniłem je z małym oporem palcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyslalem, ze moze to jednak przednia przerzutka (nie mam jej ustawionej b.blisko lancucha gdy jest on na najwiekszym blacie) o ktora, przy zrzucaniu pod obciazeniem, przez chwile ociera lancuch=moze jest wrzucany na szczeline miedzy zebatkami korby a nie bezposrednio na zeby...ale watpie szczerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

męczyłem się z tym problemem przez 3000km i dałem sobie spokój

cały czas to występuje, wymieniłęm korbe, kasete, łańcuch i to samo

 

wkurzyłem się, zabezpieczyłem ramę paskami zaciskowymi i jeżdże, wisi mi to

czasami go zaciągnie... wtedy przestaje pedałować i kręce do tyłu po czym ruszam dalej w bój :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...