Skocz do zawartości

[manetki]- jaka na przerzutke tylko shimano


Marciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam przerzutke tyla " shimano alivio 8 speed " i niewiem jakie wziac manetki

interesuje mnie gripy ( obracane manetki ) ale czy np. "Sram 7.0" beda wspolpracowac dobrze ( sa z roku 2000 jakos )

czy moze jakies inne polecicie z takiej srodkowej polki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutki Shimano pracują w systemie 2:1 a przerzutki SRAM w systemie 1:1. czyli są niekompatybilne. Na szczęście SRAM produkuje różne manetki, gripshifty, w systemie 2:1 lub 1:1

Te oznaczone numerami (3.0, 7.0, X.0) są w systemie 1:1 czyli SRAM

Gripshifty kompatybilne z przerzutkami Shimano (2:1) mają nazwy słowne (centera, mrx, rocket, attack).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyi kazda "manetke grip" co pracuje w systemie 2:1 moge zamontowac sobie tak ? :P

 

Gripy MRX sa nie takie trwale :) to chyab najtansza wersja gripow "srama" jakie sa.

 

mnie interesowaly te gripy " comp 3.0 " ale jak mowicie ze nie beda wspolpracowac to kapa :)

 

maxymalnie do 60 - 70 to kupie tylko te MRX-y chyba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetki nie współpracują, ale Grip Shifty - tak!, tylko muszą miec oznaczenie np.MRX. Wtedy ratio jest bodajże 2:1 :)

Co rozumiesz pod znaczeniem "manetki", bo manetki to ogół, gripy, triggery, dualcontrole, RF'y.

Co do zadanego pytania, to 7.0 nie będą współpracować z żadnym Shimano.

Jak chcesz się bawić w Srama to bierz triggery:TRX, Attack, Rocket bo te działają w systemie 2:1 ; gripy: seria MRX, Attack, Rocket

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRX

MRX Comp

 

moja rada - bierz MRX ! Wersja MRX COMP ma taki "dzyndzel" który wskazuje przełożenie. Jest on z cienkiego plastiku i wystaje na nmerki. Niestety bardzo łatwo go ułamać :P wiem bo mam taki. Podczas stawiania roweru do góry kołami, zaczepiłem tym wskaźnikiem o dywan i po wskaźniku.

Wersja MRX ma wskaźnik malowany,czyli problem nie istnieje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobre i wmiare tanie gripshifty pod shimano to szukaj np. Sram/schas Plasma/quartz plasma to odpowiednik dzisiejszego atack albo rocket nie wiem ogolnei wygądają jak starsze modele sram9.0.

Sam jakis czas temu takie sobie sprawiłem bo chciałem gripy pod shimano ze względu an xtra z tyłu.. chociaz i tak potem kupilem 9.0 i x.9 na tył a plasmy leżą w szafce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mrx Comp gumka się nie przekręca. Za to BARDZO szybko się zdziera. Jest dobrze przyklejona, ale za to z bardzo miękkiej gumy. Miałem kiedyś grip Centera Srama. Tam się gumka kręciła, ale wystarczyło podkleić kropelką i był spokój :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...