Skocz do zawartości

[przerzutka] pomoc w doborze modelu


Pard

Rekomendowane odpowiedzi

Tam jest napisane, że ogarnia blaty 48-36-25 co kłóci się z maksymalną pojemnością 18T... 

 

Przerzutki przednie 10 rzędowe mają zwykle pojemność właśnie 18T (dla korb 42/32/24) lub 20T, a Ty potrzebujesz 22T, która jest charakterystyczna dla napędów 9 rzędowych, gdzie stosowano korby 44/32/22.

 

Oczywiście przerzutka 9sp też będzie Ci działać bez żadnego problemu. W zasadzie mógłbyś zamontować nawet Alivio FD-M432 i powinno bez problemu działać mimo, że jest pod blat 44T dedykowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę za bardzo top swinga, gdyż słyszałem że łapie luzy i zużywa się szybciej w porównaniu do down swinga.
Deore xt fd t781  była by super, tylko że ma kąt 63-66*, a rama do której będę montował przerzutkę ma kąt 73*, dlatego chciałbym 66-69*.
Co do blatu 48t to kolega Pro ma absolutną rację, na rowerze dosyć sporo będę jeździł po równym terenie na mniej agresywnym bieżniku. Aczkolwiek wybrałem rower 29er, aby mieć możliwość jazdy w trudniejszych warunkach. Powracając do tematu co sądzicie o wytrzymałości modelów z top swing i dopasowaniem kąta przerzutki do kąta rury pod siodłowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...