Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Siodełko SPORTOURER FLX LADY Gel Flow - szer. 170 mm, dług. 265 mm.

Siodełko ma dwie rzadko spotykane cechy dlatego je wklejam. Jest prawie całkowicie płaskie oraz pomimo dużej ilości wypełnienia jest BARDZO twarde. Do tej pory jedynymi twardymi siodełkami z dużą ilością wypełnienia jakie miałem okazję testować bądź oglądać były siodełka Ergon i SQLab. Sportourer jest podmarką Selle Italia. Podejrzewam że modele tej firmy zbliżone wyglądem do FLX, np. ST3, ST5 i określane jako siodełka turystyczne mogą też mieć tego rodzaju wypełnienie. Ten Sportourer ma tragicznie poprowadzone pręty montażowe. Żeby je wypoziomować musiałem jedną ze śrub regulacyjnych wykręcić tak bardzo że brakuje około 1 mm żeby w całości złapała gwint. Natomiast z tego co widziałem na zdjęciach to ST5 ma już pręty normalne ale ST3 Superflow ma niestety tak samo jak ten FLX.

Jednak gdyby ktoś szukał twardego, wygodnego, siodełka do turystyki to można się przyjrzeć ofercie Selle Italia i Sportourer. Zwłaszcza że praktycznie nie ma na rynku twardych siodełek z dużą ilością wypełnienia, płaskich a do tego z dziurą.

 

 

Sportourer FLX Lady Gel Flow.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dokumosa napisał:

Trochę to dziwne bo to jedna z nielicznych firm łożyskowych oferująca również smar. Do tego pół katalogu wywodzą jaka to ważna odpowiednia ilość smaru w łożyskach ;)

W łożyskach stosowanych z nominalnymi dla nich obciążeniami naładowanie smaru wg rowerowych marzeń skutkowałoby wyciekiem z każdego łożyska...

Cytat

Jednak gdyby ktoś szukał twardego, wygodnego, siodełka do turystyki to można się przyjrzeć ofercie Selle Italia i Sportourer. Zwłaszcza że praktycznie nie ma na rynku twardych siodełek z dużą ilością wypełnienia, płaskich a do tego z dziurą.

Kupiłem to siodło Źonie. Jest zadowolona, choć faktycznie pręty mają dziwny kąt. Niemniej nie miałem problemu z montażem.

Edytowane przez KSikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W łożyskach stosowanych z nominalnymi dla nich obciążeniami naładowanie smaru wg rowerowych marzeń skutkowałoby wyciekiem z każdego łożyska...

To tak, jak np. tawotu można użyć jako żelu do włosów. Pytanie jak ważny jest cel i ile kosztuje jego osiągnięcie. 

Jakiś czas temu zdarzyło się w potrzebie użyć wazeliny kosmetycznej do uszczelnienia end-cap'ów pasty. Elegancki zamiennik. Działa tak samo. Kawałek roztopionej czekolady pewnie też by się nadał. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że niektórym nie podobał się rozkład światła w Evo 1700 byłem zmuszony kupić Ray 2600B. Zasada działania i pilocik identyczne, tylko brak odcięcia i większa moc.

 

3250e4a8439b24c6a02128d871246534.jpeg

 

 

A tak poważnie, to zmieniłem, bo mi się nie podobało jak mi się kłóci Evo 1700 z pancerzami. Chrobotało, tłukło, poszła w cholerę na OLXie z małą stratą.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pastę do karbonu jak poniżej, dorzucałem coś do innej drobnicy bym miał przesyłkę gratis. Jakoś nie zwracałem na to uwagi, pasta jak pasta, się przyda to dorzuciłem, ale potem patrzę ropakowując a pasta o zapachu wiśniowym. Ja pierdziu, czy naprawdę ludzie są tak głupi jak Ci marketingowcy wymyślają by swą decyzję co do kupna czegoś takiego uzależniać od zapachu? Co za kretynizm, masakra.

20241009_182418.jpg

  • +1 pomógł 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Mentos napisał:

Ja pierdziu, czy naprawdę ludzie są tak głupi jak Ci marketingowcy wymyślają by swą decyzję co do kupna czegoś takiego uzależniać od zapachu? Co za kretynizm, masakra.

 

Wiesz, że to nie jest jedyny przypadek? Na przykład https://bikebysg.pl/ ma zapachowe swoje smary do łańcucha czy dresing do opon. Zdaje się smar gumą donald pachniał ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne, zwłaszcza że ta bez zapachu nie ma żadnego zapachu 🤣

Co innego środki do mycia, to mogę zrozumieć, a co innego smary czy jakieś pasty. Kupię sobie smar do łożysk o zapachu starej p...y (papy), bo tak spro ludzi lubii, może marketingowcy zrobią 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Muc-off jest tutaj dobrym przykładem. Chyba najbardziej popularny żółty Muc-off Dry pachnie bananami. Mi tam akurat pasuje jak takie specyfiki mają ładny zapach. Przyjemniej się dłubie wtedy :)

19 godzin temu, cervandes napisał:

W związku z tym, że niektórym nie podobał się rozkład światła w Evo 1700 byłem zmuszony kupić Ray 2600B. Zasada działania i pilocik identyczne, tylko brak odcięcia i większa moc.

A tak poważnie, to zmieniłem, bo mi się nie podobało jak mi się kłóci Evo 1700 z pancerzami. Chrobotało, tłukło, poszła w cholerę na OLXie z małą stratą.

Ten Ray to już jednak konkretniejszy piniądz a Evo można wyrwać poniżej 3 stówek. U mnie na szczęście Evo sprawdza się wyśmienicie i już 3 osoby po pierwszej wycieczce przez las po ciemku szybciutko lecieli zamawiać własne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wszyscy rower 3-mają w garażach/piwnicach, a w domu zapach oleju, smaru czy innej śmiery może przeszkadzać i dlatego wymyślono zapachowe specyfiki

Szkoda,że nie wiedziałem o tym wcześniej gdy jeszcze rowery w salonie trzymałem a żona nrzekała siedząc blisko,że ciagle czuć a to guma z opon a to olejami czy smarem🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś nietypowo, jakiś czas temu kupiłem trochę nowych obręczy ceramicznych od starych Crossmaxów, ostatnio udało mi się kupić również nową, zieloną i kultową oponę Michelin w dobrych pieniądzach (starsi na pewno je pamiętają ;-)). A wszystko po to, aby zrobić stolik kawowy własnego pomysłu. Kolejne były kinkiety na ścianę z piast Tune i błotników Ass Saver. A na koniec upolowałem jeszcze podajnik na papier toaletowy od Park Toola, który zawsze chciałem mieć, ale niekoniecznie w domu 😉

Może komuś się spodoba i będzie chciał zrobić sobie coś podobnego. Śmiało można korzystać. 
 

 

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w formie przymrużonego oka 🫠

Cytat.

"2022 -> 2024
Od seryjnego Cube SL Road, poprzez jego

FB_IMG_1728712216275.thumb.jpg.5497549818cafa492aeb23be80a868fc.jpg

modyfikacje, do On One Space Chcicken 😀

W sprzęcie dużo się pozmieniało, niewiele wpłynęło to na prędkość jeżdżenia, ale i tak jest wesoło 😆

...ciekawe, co przyniesie rok 2025 😅"

Pozdrow'er 🤩

 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...