Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety zawitałem do salonu Modlniczka ale wielkie dzięki za cenny drogowskaz!  Przyjmę też info o klimatycznych sklepikach w okolicy Krakowa, takich ze szpejem z drugiej ręki, z podłogą śliską od smaru, umorusaną i uśmiechniętą obsługą ;)

 

@Electronite: to Aksium wygląda zaś jak po paru piwach…

Edytowane przez kazafaza
błont
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla żony do nowego roweru (od soboty) opony Continental Terra Hardpack 50c. Zastąpiły Pirelli Cinturato Allroad, które były za wąskie (nominalnie 40, w realu 36). Ten nowy rower to używany, ale tegoroczny DSX 2. W dobrej cenie, ale okazało się, nie bez wad - właściciel dokręcał korbę i zniszczył zarówno śruby jak i łożyska suportu (bo zaciągał dekielek na maksa), pokrył jednak koszt naprawy. 
Przy okazji wyszło, że ten DSX 2 w porównaniu do mojego DSX 1 ma nie tylko napęd 12s i suport hollowtech 2, ale też znacznie lżejsze koła (oceniam, że ponad 500 g na parze a tej różnicy nie widać w specyfikacji). Ostatecznie rower waży 10.6 z koszyczkiem na bidon i na razie słabymi pedałami. 
 

 

IMG_5816 Medium.jpeg

  • +1 pomógł 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wr81 napisał:

@kazafaza Nie okolice a raczej  centrum - za to rowery z drugiej ręki i  klimat na pewno specyficzny  a niektórzy powiedzą że kontrowersyjny.

 

Zaraz za mostem Dębnickim na Wiśle z widokiem na Wawel. A klimat u Andrzeja i jego kompana rzeczywiście  jest mocno specyficzny. Pół dnia można pobajtlować o rowerach i nie tylko. Jako sklep z asortymenten to  straszna bida ......no ale ten klimat dwóch zapaleńców. Mają też serwis .

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wojcio napisał:

Dla żony do nowego roweru (od soboty) opony Continental Terra Hardpack 50c. Zastąpiły Pirelli Cinturato Allroad, które były za wąskie (nominalnie 40, w realu 36). Ten nowy rower to używany, ale tegoroczny DSX 2. W dobrej cenie, ale okazało się, nie bez wad - właściciel dokręcał korbę i zniszczył zarówno śruby jak i łożyska suportu (bo zaciągał dekielek na maksa), pokrył jednak koszt naprawy. 
Przy okazji wyszło, że ten DSX 2 w porównaniu do mojego DSX 1 ma nie tylko napęd 12s i suport hollowtech 2, ale też znacznie lżejsze koła (oceniam, że ponad 500 g na parze a tej różnicy nie widać w specyfikacji). Ostatecznie rower waży 10.6 z koszyczkiem na bidon i na razie słabymi pedałami. 
 

 

IMG_5816 Medium.jpeg

Nie korciło Ciebie, żeby odrobinę dołożyć i wziąć DSX 3? Za rok/dwa będę swojego Bobcata oddawał młodemu i od dawna przyglądam się właśnie DSXom. Fajny osprzęt ma jedynka, ale się zastanawiam czy nie na wyrost i dwójka wystarczy.

Edytowane przez mpogor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wojcio napisał:

Dla żony do nowego roweru (od soboty) opony Continental Terra Hardpack 50c. Zastąpiły Pirelli Cinturato Allroad, które były za wąskie (nominalnie 40, w realu 36). Ten nowy rower to używany, ale tegoroczny DSX 2. W dobrej cenie, ale okazało się, nie bez wad - właściciel dokręcał korbę i zniszczył zarówno śruby jak i łożyska suportu (bo zaciągał dekielek na maksa), pokrył jednak koszt naprawy. 
Przy okazji wyszło, że ten DSX 2 w porównaniu do mojego DSX 1 ma nie tylko napęd 12s i suport hollowtech 2, ale też znacznie lżejsze koła (oceniam, że ponad 500 g na parze a tej różnicy nie widać w specyfikacji). Ostatecznie rower waży 10.6 z koszyczkiem na bidon i na razie słabymi pedałami. 
 

 

IMG_5816 Medium.jpeg

Nie wiem czy to tylko tak na zdjęciu wygląda,  czy opona jest założona odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mpogor - Nie, nie korciło, sam mam DSX 1 i narzekałem tylko na ciężkie koła, które zmieniłem. Trafiliśmy ten DSX 2 w dobrej cenie i jest lux, większy wydatek był by już szaleństwem - nasz fokus to MTB, a te rowery to aby nie ciągać fulla do Lasu Kabackiego :)

@stefan222 - nie jest odwrotnie - tylko wygląda - kierunek obrotu jest zgodny ze strzałką na boku opony. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Shimano TL-FC32 do odkręcania tarczy centrerlock
  2. Pedały szosowe PD-R550
  3. Park Tool CC-3.2 Chain Checker do sprawdzania łańcucha
  4. Adapterek Schrader -> Presta
  5. Lemondka AeroComfort
  6. ABUS Facilo 32 do zostawiania starego roweru przy bloku
  7. Dwie tarcze Ultegry RT-CL800 które kazał kupić @Krypto.Szosowiec, przetestujemy.

IMG_4882.jpeg

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dargenn napisał:

Park Tool CC-3.2 Chain Checker do sprawdzania łańcucha

Przydatny do otwierania piwa. ;)) I niczego poza tym...

3 minuty temu, dargenn napisał:

Dwie tarcze Ultegry RT-CL800 które kazał kupić @Krypto.Szosowiec, przetestujemy.

Trzeba było wziąć RT-MT800 - tańsze i lżejsze.
 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cervandes napisał:

Adapterek pod uchwyt Garmina i jakiś fikuśny telewizorek do adapterka.

Używam tej lampki od ok miesiąca i w lesie na pełnej mocy jeździ się jak w dzień ale drenuje baterię jak głupie - nie wiem czy wystarczy na 1,5h z deklarowanych 2. 

Nie mniej jak się inteligentnie obsługuje i dobrze poustawia tryby w aplikacji to na wieczorne jazdy sprawdza się idealnie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dargenn napisał:
  1. Shimano TL-FC32 do odkręcania tarczy centrerlock
  2. Pedały szosowe PD-R550
  3. Park Tool CC-3.2 Chain Checker do sprawdzania łańcucha
  4. Adapterek Schrader -> Presta
  5. Lemondka AeroComfort
  6. ABUS Facilo 32 do zostawiania starego roweru przy bloku
  7. Dwie tarcze Ultegry RT-CL800 które kazał kupić @Krypto.Szosowiec, przetestujemy.

IMG_4882.jpeg

O kurde, człowiek się dowiaduje że coś komuś kazał 🤨

15 godzin temu, TheJW napisał:

Przydatny do otwierania piwa. ;)) I niczego poza tym...

Trzeba było wziąć RT-MT800 - tańsze i lżejsze.
 

Rzeczywiście. Ciekawe z czego to wynika. Czyżby fancy, półokrągły kształ ramion był droższy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lextalionis napisał:

Używam tej lampki od ok miesiąca i w lesie na pełnej mocy jeździ się jak w dzień ale drenuje baterię jak głupie - nie wiem czy wystarczy na 1,5h z deklarowanych 2. 

Nie mniej jak się inteligentnie obsługuje i dobrze poustawia tryby w aplikacji to na wieczorne jazdy sprawdza się idealnie.

O, to będziesz wiedział. Jak się włącza daytime flash w niej? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krypto.Szosowiec napisał:

Ciekawe z czego to wynika.

Rzekomo jeszcze lepiej odprowadza ciepło. A a praktyce - jest dedykowana do szosy, a wszystko co dedykowane do szosy i gravela jest droższe już na starcie. W przypadku graveli to jest podatek od "mody i naiwności". 😛

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...