Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Kluczowa jest odległość na wys. łańcucha - tam jest te 6 mm ?  Zgaduję, że rama projektowana raczej do 2.25", a 2.35" to już tylko na upartego. Mogę się oczywiście mylić. Na przykład Radony XC są właśnie pod 2.25", i jest to w pewnym sensie ograniczenie (w Scale do '22 też, i jeszcze pewnie w paru innych)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory woziłem wciśniętego w podszewkę torebki podsiodłowej przerobionego silent airtaga, ale tu opcja alarmu mi się bardzo podoba - bo czasem zostawiam rower pod sklepem i wchodzę kupić jakieś papu czy pićku. Wyje to niemiłosiernie, może uchroni nowy rower przed kradzieżą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona do crossa, zamiast zużytej już CrossRide 700x42.

 

image.thumb.jpeg.2144487fb752fdf62d4f7ee54d0e160c.jpeg

Pierwsze wrażenie: dość ciężka (CrossRide 700x42 zwijane były z 50 g lżejsze), sztywna, koszmarna przy zakładaniu. To chyba pierwsza opona, gdzie miałem problem z założeniem na obręcz nawet pierwszego rantu opony. Musiałem owinąć w jednym miejscu taśmą izolacyjną, bo wciąż wyskakiwała. CrossRide zakładały się samymi palcami, dosłownie w kilkanaście sekund, a tu walka chyba z pół godziny (a powiem, że niejedną trudną oponę już zakładałem). Cóż, Made in China i Tubeless Ready. 

Realnie balon ma praktycznie identyczną szerokość jak CrossRide (obecnie ATRide) 700x42, ale nieco bardziej obły profil i wydaje się węższa. Gdyby ATRide występowały w wersji zwijanej, pewnie wziąłbym właśnie je, ale jest tylko drutówka (w sumie niewiele cięższa od Terra Trail zwijanej, a znacznie tańsza). Rozważałem też Duro Cypher 700x40 zwijane (poniżej 100 zł), ale trochę obawiałem się przyczepności na mokrym (mam szosowe Hypersonic i po deszczu trochę strach, choć ogólnie bardzo dobre).    

DSCF4687.JPG

DSCF4680.JPG

Edytowane przez marvelo
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio u mnie nie rotowałem. Zmieniłem na Pirelli Cinturato Gravel H i te są dużo bardziej wytrzymałem na zużycie. Tyle, że jedną rozciąłem na boku. Poszedł cały kord. Niby nie weszło na wylot, ale jak paznokciem dotykałem rozcięcia to bez mało co brakowało. Zmieniłem na nową i zaliczyłem szkło. Wylądował knot, ale trzyma i działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio nie ważyłem. Na asfalcie dają radę. Na twardych nawierzchniach bardzo spoko. Na luźnych szutrach lubi się uślizgnąć. Słabo wypada na piasku i błocie. Jak dojadę to następne chce kupić M. Wydaje się, że to będzie idealne to czego szukam. Liczę na dobry kompromis - szybko i lekko na asfalcie oraz lepsza przyczepność na lekkim błocie, piasku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eathan wszystko można napisać o pirelkach H M RC ale nie to, że są szybkie i lekkie na asfalcie. Miałem RC, próbowałem M i H i bolało mnie jak ciągnął się po asfalcie. Chciałem wsadzić znowu S-Works Pathfinder ale dałem szansę Tufo Thundero HD i jestem bardzo zadowolony. Był pioch, było małe błoto i nie widzę różnicy w stosunku do RC, szutry szybkie ale asfalt to bajka, lacze 48 na 2 barach jadą lepiej niż Pathfindery 42. Zrobione 3 wyścigi gravelowej i kilkanaście kursów po lasach. 

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Eathan napisał:

u mnie strasznie szybko się zużyły. Tył stał się slickiem 2000 km.

O ile się nie mylę to miałeś 40mm w wersji Protection a tutaj kolega @pecio wjechał z 45 na blackchilli. U mnie przód miał 5 tys km jak sprzedałem rower i opona w stanie bardzo dobrym. Na tyle było 3 tys km i daaaaleko do slicka. W nowym rowerze zbliżam się do pierwszego tysiąca i zużycie w zasadzie niezauważalne.

@pecio podaj wagę, mi wychodzi zawsze koło 460g, muszę sprawdzić w zeszycie ;)

Edytowane przez marcesco
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ernorator napisał:

@Eathan wszystko można napisać o pirelkach H M RC ale nie to, że są szybkie i lekkie na asfalcie. Miałem RC, próbowałem M i H i bolało mnie jak ciągnął się po asfalcie. Chciałem wsadzić znowu S-Works Pathfinder ale dałem szansę Tufo Thundero HD i jestem bardzo zadowolony. Był pioch, było małe błoto i nie widzę różnicy w stosunku do RC, szutry szybkie ale asfalt to bajka, lacze 48 na 2 barach jadą lepiej niż Pathfindery 42. Zrobione 3 wyścigi gravelowej i kilkanaście kursów po lasach. 

 

A jakiś kapeć już zaliczony na tych Tufo? Wiem że wersja HD ma być już poprawiona, ale wiadomo jak jest ;) i też jakbyś był miły to sprawdź proszę ile mają realnej szerokości na obręczach, bo u mnie bywa z tym różnie ( wiem że to też zależy od szerokości wewnętrznej obręczy ). G-one Bity miały 45 i tyle samo na obręczy, a z kolei Pirelki H w 45 rozmiarze, a na obręczy 48, a to jest już konkretny balon. Takiej szerokości to za bardzo nie potrzebuje mimo że zapuszczam się też w odcinki powiedzmy... dość "mocne" ale i tak większość czasu spędzam na asfaltach i dobrej jakości szutrach. 

 

Dla mnie Pirelli H są progresem w stosunku do Szwalbe G-one bite i czy to na asfaltach czy w terenie, ale na pewno następne kupie jakieś inne. Na ponad 3 tyś km nalatane, to zużycie jest bardzo znikome, ale już 2 kapcie zaliczyły gdzie mleko nie dało rady i trzeba było wsadzić salami, pod tym względem słabiej sobie radzą ni wcześniej wspomniane Schwalbe. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obręczy 21mm wewnętrznej mają przy 2/2.4 bar ~47.5mm. O dziwo RC 45 miały ~48.5mm na tych samych kołach (mierzone suwmiarką). Tufo jeszcze nie uszkodziłem a latałem po drogach wysypanych gruzem i podkładem z torowiska, mam na nich zrobione jakieś 1k km. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcesco  na tych 45C w mieszance "czarna papryczka" żywotność  pupy nie urywa. Wszystko zawęża się do jednego podstawowego czynnika ....... nawierzchni po której oramy tą oponą.    Dla mnie osobiście  jest to jak najbardziej akceptowalne  bo w innych obszarach ta opona błyszczy (oczywiście w moim zastosowaniu 😁)  .  Zresztą jak ktoś pamięta legendę przyczepności - Maxxisy w mieszance 40A lub 42ST. Były to opony praktycznie na dwa wypady w góry , ale to co one oferowały było warte tej jednej niedogodności.  Czy to w oponach czy innych szepejach trzeba iść na kompromis. Nie ma opon do wszystkiego  , na każde warunki i w dodatku niezniszczalnych. Po wtopie z oponami Rene Herse powracam na łono niezawodnego Contiego. 😉

Waga  539 gram , druga sztuka  równe 540 gram. W deklaracji producenta  waga ma być  490.  Rozmiar 700x45C

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem na drugi koniec Polski (choć tubylcy twierdzą, że to ja z krańca nr 2 pochodzę) żeby kupić zgniło-zielony koszyk na bidon Kross Grid.  Szału nie urywa, jest odpowiedni odcień do gripów za to w sklepie był fajny stolik kawowy:

 

IMG_6203.jpeg

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...