Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę jakoś specjalnie zakładać tematu :) Te adaptery Hope Tech to są pod tarcze Hope Tech 220 mm ?.

Druga sprawa. Do nowych hebli Hope Tech 4 V4 można gdzieś jeszcze dostać zapasowe tutaj w Polsce Banjo ( najlepiej cały komplet razem z oliwkami i resztą ) na razie jeszcze nie dzwoniłem do Sławka B) Baribalbike.pl 

Nowe jeszcze nie upie#@olone ... :P 

 

 

_Piotrek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z opinii poza wyglądem to nie zostaje na nich brud tak jak na standardowych. Ponoć to zasługa kształtu i rowków odprowadzających. Dodatkowo mają dłuższe zęby od standardowych co poprawia prowadzenie łańcucha.

Ja kupiłem je bo chciałem coś co się wyróżnia, a przy okazji przetestuję te rewelacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO takie butikowe firemki, bez tych całych mln USD na R&D działają na zasadzie tworzenia pewnych wyróżników, którym przypisuje się niestworzone właściwości a w rzeczywistości jest to bez znaczenia. Oczywiście działa efekt placebo, religii/kultowości itp. ale to wszystko co za tym stoi.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dokumosa napisał:

IMHO takie butikowe firemki, bez tych całych mln USD na R&D działają na zasadzie tworzenia pewnych wyróżników, którym przypisuje się niestworzone właściwości a w rzeczywistości jest to bez znaczenia. Oczywiście działa efekt placebo, religii/kultowości itp. ale to wszystko co za tym stoi.

To dokładnie tak jak w sprzęcie audio. Kabelki po 1500 zł za mb, które mają dopowiedzianą brednie marketingową, a po sprawdzeniu i pomiarach kompletnie niczym się nie wyróżniają.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda ;)

TAG METALS T1 ( rozmiar LARGE 120 X 115 ) kolor czarny. 

W specyfikacji pisze, że rozmiar ten sam co platformy Chromag Dagga B) jak się okazuje jednak nie, bo nawet troszku większe :thumbsup: ja się nie obrażam. Co do trzymania się platform butów i czucia roweru na tych platformach, wpisują się dla mnie do topowych pedałów platformowych na rynku. Na plus trzeba dodać również wklęsły kształt platform oraz niesamowita rozbudowa pinów, na jedną stronę można zastosować aż 24 kolce :o Co do wytrzymałości, zobaczy się za jakiś czas, czy nie dostają luzów od wściekania na rowerze.

Teraz na minus. Nie można wkręcić kolców od wewnętrznej strony, jest to podyktowane tym, że jest mnóstwo konfiguracji wkręcania kolców, także nie dało się inaczej zrobić, to tak na czepianie się, jedynie na środku da się wkręcić od wewnętrznej strony kolce, chociaż nie wszystkie bo tylko jeden, za mało jest miejsca na sam imbusik ta część co wkładamy klucz do kręcenia, kolce ocierają o ściankę i nie dają się wkręcić na prosto, przydałyby się do platform dodatkowe kolce, przynajmniej te 12 sztuk, niestety nie ma w zestawie. 

Chromag Dagga lecą na serwis, to znaczy na SPA, żadnych luzów, kompletnie NIC, wspaniałe pancerne pedały platformowe, platformy lecą na serwis i jak się okaże, że potrzebowały jedynie nowego smaru i troszku czyszczenia, już wiem gdzie mogę kupić następną parę, akurat Michał ;) ( 1Enduro ) B) wrzucił na swoim blogu co nieco o firmie Chromag  :thumbsup:

      

_Piotrek.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Sobek82 napisał:

Screenshot_2023-03-27-17-46-02-907_com.google.android.youtube.thumb.jpg.d5d0c5724422606626915b372c04d3d9.jpg

Różnica w dźwięku jest w kabelkach, ale to już bardziej w referencyjnych systemach Audio, miałem na testy od kolegi kabel zasilający za prawie 5.000 zł i kable głośnikowe, gdzieś około 3.000 zł za metr. Można też za taką kasę przeznaczyć na przetworniki, jeżeli ma się speca w okolicy tuning zwrotnicy lub nawet pod głośniki zrobić całkowicie nowe kolumny głośnikowe ( obudowy ) aby wycisnąć potencjał z głośników. Ja mam u siebie zasilające ViaBlue B) tak z ciekawości kabelki głośnikowe mam od kina domowego, wysokiej klasy, bardzo mięciutkie, dobrze się układają na dywaniku, mam od przyjaciół którzy projektują i budują referencyjne sale kinowe w Polsce i nie tylko, mam przekrój 1.5 mm i 2.5 mm.

      

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda ;) 

TAG METALS T1 ( średnica 35 mm / szerokość 800 mm / wysokość gięcia 50 mm ) 

Nie wiem jak to jest, ale to już moja z kolei któraś tam kierownica od tej firmy, a jak zobaczyłem że jest nowość w ofercie o wysokości gięcia 50 mm :o długo nie czekałem.

TAG METALS ma jakieś magiczne te kierownice, dla mnie sposób gięcia kierownic TAG METALS jest bardzo pod mój klimat B) nie tylko w górę.

Wyższego gięcia kierownicy w górę już nie planuję, nawet gdyby pojawiła się taka nowość, również od innego producenta.

Jeżeli szukasz kierownicy o wyższym kącie gięcia w górę, możesz się zainteresować tą firmą B) :thumbsup:  

_Piotrek.jpg

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...