Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

@cervandes Ej, no co ty, takie naklejeczki pod łańcuch ? Kup jakiś neopren, albo gumo-plastik ;)

Cube i Canyon mają dziwny zwyczaj umieszczania "technicznych" informacji na ramach -  górna rura i główka ramy (sorry, ale to jak jakiś produkt dla mas z marketu :icon_wink:, i w sumie chyba tak jest)... A w ogóle, to Cube wrzucił ostatnio na YT prawie 4 godzinną prezentację modeli '25 - obejrzałem kilka minut i przewinąłem.

Niedawno kupiłem spodenki i koszulkę Rockrider z kieszonkami na suwak z tyłu + bokserki dla biegaczy, może jeszcze wskoczy coś grubszego - tym razem ze sprzętu, ale na razie się czaję z zakupem...

Cube to taki odpowiednik naszego krossa (w sensie dostępności i jakości). Można się o to pozabijać w każdym niemieckim sklepie rowerowym i podobnie są to rowery głównie dla mas + jakieś 2. 3 modele z górnej półki. W przyp. Canyona ostatnio też mają duże parcie na mass-market ale powszechność ich występowania w przyrodzie jest znacznie mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Greg1 napisał:

Na ulicach widać ich więcej niż Cube, mam takie wrażenie. Albo bardziej rzucają się w oczy 😁

Wszystko zależy czy w danym mieście jest duży sklep sprzedający Cuba. W Poznaniu jest spory SkiTeam więc jest ich bardzo dużo. Ale na ilości mijanych Canyonów też trudno kontrolować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dokumosa napisał:

W przyp. Canyona ostatnio też mają duże parcie na mass-market ale powszechność ich występowania w przyrodzie jest znacznie mniejsza.

Kolega ma na myśli rynek rodzimy i to jest w 100% prawda. U nas rzeczywiście propocje jakby odwrotne, tj. Canyon jest bardziej widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Lextalionis napisał:

Wszystko zależy czy w danym mieście jest duży sklep sprzedający Cuba. W Poznaniu jest spory SkiTeam więc jest ich bardzo dużo. Ale na ilości mijanych Canyonów też trudno kontrolować :D

Ja pisałem o Niemczech, czyli, że tak powiem ich "faderlandzie" 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przecietny napisał:

widelec sztywny, całkiem ładniutki i lśniący aż żal montować😄

widel.thumb.jpg.a9034a0c07225397252cd3dfa2f84322.jpg

To jest ta wersja z a-c 475 mm? Możesz zdradzić gdzie kupowałeś i ile kosztował? Ile waży z niedociętą rurą? Jak dotniesz to też możesz zważyć?

Pytałeś mnie, co zamierzam założyć do Madani Cabrero i wciąż się waham między widelcem sztywnym (alu lub nawet stal) a sprawnym amortyzatorem. 

Z dostępnych na polskim rynku sztywnych widelców jest właśnie Force (rura prosta, najdłuższe a-c), Accent alu (a-c 450 mm, taper) i może jeszcze gdzieś zalega Accent stal hi-ten (a-c też 450 mm, kiedyś kosztował około 100 zł, ale ostatnio nigdzie już nie widzę). 

A ja ostatnio kupiłem do nowego nabytku licznik bezprzewodowy w Mrówce (taki pod marką Bike Ok, za 39,99 zł), no i niestety nie działał poprawnie. Prędkość chwilowa skakała w dość przypadkowy sposób, czasem nawet pokazywał 0 km/h. Po przejściu w tryb uśpienia nie wybudzał się po rozpoczęciu jazdy (co zdawała się obiecywać instrukcja), tylko dopiero po naciśnięciu przycisku. Sprawdzałem na nowych bateriach i też to samo. Na szczęście Mrówka przyjęła zwrot i oddali pieniądze, bo nie chciałem się bawić w sprawdzanie kolejnych sztuk. Kupiłem przewodowy Atech F13 za podobną cenę w lokalnym rowerowym i ten działa bez problemów. No i z 15 g lżejszy (ach, te gramy). 

Sama jakość plastiku w tym z Mrówki nienajgorsza, nawet magnes dobrze się trzymał na szprysze, ale co z tego, jak nie działał poprawnie. Ktoś miał z nim do czynienia? Czy te tanie bezprzewodowe wszystkie tak mają?

 image.thumb.jpeg.d3b6a6b90815816041adad6cf204211a.jpeg

 

 

Edytowane przez marvelo
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To jest ta wersja z a-c 475 mm? Możesz zdradzić gdzie kupowałeś i ile kosztował? Ile waży z niedociętą rurą? Jak dotniesz to też możesz zważyć?

To wersja 475 mm kupowałem go tutaj: https://www.mtbiker.pl/shop/czesci/widelce-i-amortyzatory/widelce-sztywne/force-mtb-29-disc-widelec-sztywny-aluminium-polysk-p209845.html

aktualnie z nieprzyciętą rurą waży na jednej wadze 815 a na innej 830gramów. Na razie nie docinam, bo czekam na wenę aby poskładać swój przyszły wynalazek😄 ale oczywiście zważe go jak przytne.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...