Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Kierownica PRO LT Gravel Alloy 40 cm. Flara 10 stopni. Drop 110 mm. Reach 65 mm.

W środkowej części ma 31.8 mm a długość tej części wynosi 100 mm. Później zaczyna łagodnie opadać do średnicy typowej dla kierownic szosowych czyli 23.8 mm ale przez około 10 mm ta średnica tylko minimalnie się zmniejsza więc jak mamy coś co nie wymaga mocnego stabilnego przykręcenia (np. lampkę) możemy nawinąć 1 zwój np. taśmy samowulkanizującej się i uzyskamy w ten sposób około 120 mm miejsca montażowego.

Moja ma 40 cm szerokości (center to center) a w dolnym chwycie jest to 43.5 cm (center to center).

Teraz najlepsze. Z nowymi klamkami GRX x12 dostosowanymi do kierownic z flarą przy tej wartości czyli 10 stopni uzyskujemy na górze idealnie płaską powierzchnię. Przy 12 stopniach które miałem w poprzedniej kierownicy było bardzo dobrze ale nie idealnie.

Mały minus. Przy ustawieniu klamek na wprost nie damy rady w dolnym chwycie wygodnie skorzystać z pełnego zakresu klamki przy zmianie przełożeń na miększe bez mocnego niewygodnego zgięcia dłoni. Wygodnie zmienia się 2 przełożenia. Na łapach oczywiście tego problemu nie ma.

 

pro lt gravel.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam kiedy i jaka opona wystarczyła mi na dłużej niż sezon... Zazwyczaj w ciągu roku zużywam w MTB 2 komplety. Ale szmata straszna, to fakt. W góry bym na tym nie pojechał, szczególnie ważąc 85kg. Kupiłem do drugiego, lekkiego zestawu kół, na tył do kompletu z Królikiem 2,25" EPS, stricte pod płaskie i szybkie maratony oraz na jazdę wokół komina po suchym

Niecałe 120 zł to akceptowalna kwota, żeby ją przetestować i w razie czego oddać któremuś kumplowi. 

Jeszcze dzisiaj będę je uszczelniał, dam znać jak się zachowują, bo podobnie jak Królik TR-CS515 nie są oficjalnie przystosowane pod bezdętkę.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, uszczelnione. Królik jak zwykle szcza mlekiem po obwodzie na łączeniu rantów, B-Trail uszczelnił się od razu, dużo łatwiej od Jack Rabbita. Przy próbnym pompowaniu kiepskim kompresorem bez mleka też wskoczył na rant dużo łatwiej niż Rabbit, pewnie ze względu na bardziej miękkie ścianki.

Świeżo po założeniu, na obręczy 27/32mm przy ciśnieniu 2 barów, B-Trail ma w balonie 54mm, w klockach 54,5.

Jutro prawdopodobnie będę testował w terenie. 

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe siodło do crossa. Z premedytacją zawinszowałem sobie 1 cm szersze, niż wynika to z pomiarów. Przejechane testowo 10 km, więc na razie nie mam zdania.

Przecena jest w sprint-rowery.pl to wziąłem. Jak się sprawdzi, to kupię drugie do gravela.

 

20240812_191731.jpg

20240812_201249.jpg

Edytowane przez Marinbiker
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Cross90 napisał:

@TheJW ile ta pompka ma cm długości ?

Niecałe 15cm od końca do końca, nie że sam aluminiowy korpus.
Tak to wygląda w dedykowanym uchwycie pod koszyk:
ghg(1).thumb.jpg.3849a772b90834273c088d264a5c72c9.jpgghg(2).thumb.jpg.eea6fb91c4f58b0b257c8d58f324d486.jpg

Tak - żałuję, że nie wziąłem czarnej. ;) Ale zamawiałem ją z myślą o wożeniu w kieszonce, a srebrna była tańsza. Jednak jak zobaczyłem ten uchwyt to uznałem, że przecież i tak muszę ją mieć przy sobie i tak, to w kieszonkę lepiej wziąć więcej żarcia, a pompkę wozić przy rowerze.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2024 o 14:24, wr81 napisał:

@Dokumosa Zamówiony 28 maja, przejście na status complete zauważyłem  27 lipca. Na niemieckim forum już z tydzień wcześniej widziałem wzmianki o dostawach. Przy czym były wtedy 2 różne Ultimate 150mm w ofercie z rożnymi offsetami, mój jest 42 (00.4020.532.024) a był jeszcze 51(00.4020.505.024).

Dziś mija 50 dni roboczych dla zamówienia opisanego 20 dni. Skontaktowałem się z nimi i bardzo szybko (co się jeszcze nie zdarzyło) odpisali, że nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sprzedaż prywatną i mogą zaproponować jedynie żebym uzbroił się w więcej cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa U mnie wisi jeszcze zamówienie z 1 czerwca... (20 days w momencie zamówienia)  Najdłużej czekałem  3 miesiące  i tydzień (kalendarzowe) na dostawę  (SID - 40 days) oraz  3 miesiące bez 3 dni na anulowanie (DT Swiss - 30days). Cóż jest jak jest. Z pozytywów to po decyzji/informacji o anulowaniu i potwierdzeniu numeru konta zwrot pojawiał się na koncie w czasie 2 dni roboczych. Pike przewija się dość często ostatnio ( w odróżnieniu od takiej Reby wg. moich obserwacji praktycznie nie występującej w ofercie RCZ), np. Ultimate za 269 z bardziej w sumie dla mnie atrakcyjnym skokiem 130mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z większych gratów Rebę, kilka SIDów, jakieś Revele i 2 FOXy tam kupiłem ale to było daaawnoo temu i jakoś wysyłali w miarę mieszcząc się w deklarowanym termine ew. max przekraczając go o połowę. Od września 2023 jednak miałem kilka przygód że wysłali nie to co zamówione albo rozwalone kartony z zagubioną drobnicą albo 2 amortyzatory luzem wrzucone do dużego kartonu i dosypane jakieś korby i hamulce. Aż zacząłem zwracać uwagę żeby osobno pewne rzeczy zamawiać chciaż obecnie ceny nominalne (bez kodów) mają kompletnie nieatrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kody z automatu narzucają oddzielne przesyłki, przynajmniej dla amortyzatorów. Co do pakowania też mam pewne uwagi, na szczęście nic się nie uszkodziło ale u mnie amortyzatory akurat szły indywidualnie. Nic też nie zginęło ani nie zostało pomylone. Raz wycięli jeden artykuł z zamówienia zbiorczego informując i refundując po wysyłce. Ja zacząłem kupować pod koniec 2023 więc nie znam standardu obsługi lat minionych :(

Co do cen bez kodów to są/były produkty które są w dość dobrej cenie w "normalnej ofercie" , a w newsletterze niewiele taniej (np 10-20eur na amrtyzatorze) z wykluczeniem wspólnej dostawy. Obecnie to np foxy32 za te 220, korby slx 1x po 42, dość długo były dostępne revelation za 129, przez chwile maniotu  i bombery itp. itd. Najczęściej to oferty z miniaturek ze strony startowej.

Edytowane przez wr81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kurde, sam się czaję z zakupem

Spoiler

 

, i też miałem myśl, żeby napisać "dokupiłem do pedałów" - choć byłoby ryzyko nadinterpretacji i zamiany na "dla" :teehee:  Teraz już tak chyba nie napiszę, mimo że pedały mam już od zeszłego roku - nówki sztuki nieśmigane...

Ile jest miejsca na oponę w Cube ?

PS  póki co, kupiłem se spodenki i koszulkę w Decu ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie części, ale bez tego nie pojadzie. ;)

4x bidon Elite Fly 550ml (2 czarne, 2 "smoke")
fly(2).thumb.jpg.c612772436595355647f7264f1e9022a.jpg

Pół roku temu kupowałem ten sam zestaw, ale intensywnie użytkowane nie pachną już najlepiej, a i ze szczelnością bywa już różnie.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

 

Ile jest miejsca na oponę w Cube ?

 

 

Mam Racing Ralpha 2,25@2Bar i ma on równiuteńkie 57mm. Prześwit między nim a górą trójkąta to ponad 70mm, powiedzmy 70,5mm. Mierząc od krawędzi opony do rurki ramy jest ponad 6mm luzu po każdej ze stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...