Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

I tak to jest z tymi zakupami...nie wszystkie poprzednie paczki jeszcze doszły, miałem już nic nie kupować, a tymczasem...


5l benzyny ekstrakcyjnej (chociaż w bańce na pewno tyle nie ma ;))
5l + 0,5l IPA
4 pary skarpetek Sup.portSport*
- bo akurat przypadkiem przechodziłem obok sklepu...:whistling:
przerzutka Shimano Tourney FD-TY500 - do Gruza, bo 20-letni Suntour nie ogarnia już tematu
2x najtańsza spinka łańcucha 7/8rz Prox - dopchnięcie do darmowej wysyłki, ale i tak się przydadzą

zzz(3).thumb.jpg.1bba89386dd106efeda310fab82999f5.jpgzzz(2).thumb.jpg.96b3f684995a36bc0f12e826d6e890a6.jpg
zzz(1).thumb.jpg.3f30d981faff5b9a7e59a9b0e7037ab6.jpg 

*widzę, że Sup.port to kolejne słowo automatycznie poprawiane przez silnik forum. :) Bo ono przecież lepiej wie, co autor miał na myśli...🫡

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mocniej zabrudzone to czysta ściera i benzyna ekstrakcyjna, potem koniecznie odtłuścić IPA, bo benzyna bywa zanieczyszczona.
Albo dla wygody stosowania i przechowywania - zmywacz do tarcz i sprzęgieł stosowany w motoryzacji, np. Kraft.ZMYWACZ-ODTLUSZCZACZ-DO-HAMULCOW-SPRZEGIEL-KRAFT.jpg.7f46551249d4f1609dd26769a5141e7b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neverending stoooooory... 🎵

- suport Shimano SM-BB71-41A
- piasta DT Swiss 240 EXP (bębenek na sprzedaż jakby ktoś potrzebował)
- 2x koszyk na bidon Elite Cannibal XC w kolorze serca mojej byłej
- pedali XLC PD-M10 (za 10€ byli to wziełem do Gruza ;))

ppp.thumb.jpg.c71407ecc28ebba699ef5a9445fa732c.jpg

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2024 o 19:15, marcesco napisał:

Rama? Bo na koła za duży karton 🧐

Miała być rama. Myślałem o zakupie i przewaleniu gratów ze Skociszcza do nowej R, ale... wyszło inaczej.

W dniu 4.07.2024 o 20:34, TheJW napisał:

Sądząc po wielkości otworów do przenoszenia, to raczej cały rower i to dość spory albo już złożony, bo typowe fabryczne kartony są sporo niższe. 

Dobre spostrzeżenie. wybrałem opcję "częściowego złożenia". Wyszedłem z założenia, że na tym etapie serwisant zauważy ewentualne skuchy ze strony producenta.

Tak, czy siak zanim ogarnąłem to co przyszło w pudle, to trochę czasu upłynęło. To co wyciągnąłem z pudła, to imho najsensowniejsze rozwiązanie. Były ZA, były PRZECIW, porównania, studiowanie tabelek, rozmowy przy piwie. A więc prosto z pudła:

20240706-204212net.jpg

Poniżej już po zabawie w oklejanie, przerzuceniu kilku gratów ze Skociszcza i pierwszej kulance:

20240714-182459net1.jpg

Wszystko działa - zostały jeszcze jakieś tam drobne regulacje siodła i kokpitu. Operator zadowolony ;) 

  • +1 pomógł 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że @TheJW, tak jak ja uwielbia Cannibal'e. Stary zestaw koszyków nie pasował do nowej ramy, więc wziąłem nowe w neutralnym kolorze. Mam wrażenie, że jakaś inna plastikowa mieszanka została zastosowana w porównaniu z koszykami w wersji "glossy". Dodatkowo łańcuch zamówiony z koszykami, żeby wykorzystać rabat sprzedawcy za fakap spedytora. A gąbka, to tak przy okazji wizyty w sklepie stacjonarnym. 

20240717-131521net.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to najlepsze koszyki jakie miałem. Jedyne, z których nigdy nie wypadł mi bidon, a przetyrałem je w górach dość konkretnie. Trzymają tak, że same pękają, ale bidonów nie gubią. ;) Chociaż u mnie to też po części wina śrub bez podkładek. Do nowych koszyków dam już podkładki, mam nadzieję, że dzięki temu pociągną dłużej niż rok.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kanibala mam od kilku lat, i faktycznie trzyma dobrze - lepiej od zwykłego Elite, jednak Syncros z wsuwem bocznym to już inna kategoria, i trzeba użyć delikatnie siły, żeby wyjąć i włożyć bidon (obstawiam, że małe dziecko miałoby problem, a i słabsze kobiety + rurkowcy popukali by się w czoło). 

PS  drugi Kanibal leży od 2 lat nawet nierozpakowany - jak to u mnie ;)

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RabbitHood, cannibal to upraszczając taka odwrócona wersja custom'a. Świetnie trzyma bidony nawet na górskim wyrypie. Bidony wkładasz/wyciągasz z lewej, prawej i od góry. No i mam wrażenie, że moje nowe cannibale jeszcze mocniej trzymają bidony niż te używane 4lata. Tak, miałem custom race i już do nich nie wrócę. Nie twierdzę, że są złe, ale w moim przypadku zostały zCannibalizowane😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bat. Stary BikeHand kosztował grosze, jak przyszło co do czego to amelinium poddało się jak plastelina - ja z batem, sąsiad z kluczem (nawiasem - klucz dynamometryczny mam do... auta, niby 40 Nm poszło na dokręcanie ale co to był za moment...).

bat.thumb.JPG.0074cda94b90a200fe1d4e6b556d53e2.JPG

Ponoć stal się tak łatwo nie podda...

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Custom Race nadaje się do szosy. Pierwszy większy kamień czy korzeń i nie masz bidonu. Dopóki nie odkryłem Cannibala, zaciskałem końcówkę Customa trytytką - poprawiało sytuację, ale zgubienia bidonów nadal się zdarzały. Po zmianie na Cannibal XC bidony wypadają mi jedynie z rąk, gdy te już drżą od jazdy po kamieniach 😆

Edytowane przez TheJW
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2024 o 23:02, Wojcio napisał:

Okulary Tripout Infiniti. Ładne, bardzo ładnie widać - nawet po zmroku fotochromowe szkła są użyteczne. Ale najfajniejsza była wycieczka do paczkomatu - 37km i 4 kąpiele w jeziorach po drodze - ostatnia już po ciemku.

 

Hej sam stoję przed dylematem zakupu okularów rowerowych i zastanawiam się nad Infiniti. Już pierwsza przymiarka była bo znajomy posiada takie na rowerze. Accenta shot okazały się za ciasne oprawki co po pewnym czasie zaczyna mi doskwierać efektem ściskania nad uszami. Dość nie fajnie, dlatego je właśnie zwracam póki jest taka możliwość zakupu przez internet. A jakie szkiełka fotochromowe zakupiłeś do tych Infinity? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...