Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrobiłem sobie swoją "idealną" lemondkę. Zrobiona z dwóch. PRO Missile SKI-BEND 45 stopni +  XLC Tri-Bar nasad. HB-T04. Na całość dam owijkę,  a z "odpadu" wyszła mi druga lemodka na jakieś zawody gravelowe, gdzie nie może przekraczać linki klamkomanetek. Mocowanie do kierownicy wykorzystałem z PRO Missile SKI-BEND, jest solidne i można dokręcić, aby ograniczyć "pływanie" lemondki użyłem termokurczki. Testowałem różne rozwiązania, ale siły jakie działają na lemondkę są sporę i termokurczki rozwiązały problem.

 XLC Tri-bar HB-T04 31,8

 XLC Tri-bar HB-T04 31,8

 XLC Tri-bar HB-T04 31,8

 XLC Tri-bar HB-T04 31,8

IMG_3903.jpeg

IMG_3902.jpeg

IMG_3893.jpeg

IMG_3892.jpeg

IMG_3887.jpeg

IMG_3886.jpeg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też promkę Kinder niespodziankę na Maxxisy od Bezosa dziś odebrałem. Minionki DHF, jeden 2.5 drugi 2.6 i wszystko jasne. W sumie ceny mają sens, ta węższa za 63PLN a ta szersza za 67PLN. Tak to panie można gumy kupować 😁

20240611_183711.jpg

Edytowane przez Mentos
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam już w domu Miniona :) Przegapiłem 2,6 przyszła 2,5 ... czuć różnicę poza ceną ? Waga ?  szerokość po przyłożeniu?

Do mnie przyszedł jeszcze na tył "all terejn"  do przełaj grawel,  szerokość 33, ładna  całkiem cena też plus minus 60 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również dzień bez Maxxisa dniem straconym 🙂 ( a jeszcze w tym tygodniu mają przyjść receptory, reavery i rekony race  które miały być na grudzień..).

Rekon 2.40 women tread ;)

image.png.5660f7a1f17a9ca273459c9889328c49.png

 

Przejeżdząjąc przez Wrocław wpadłem do Centrum Rowerowego na Bielanach. Przy półce z maxxisami podbudowałem się psychicznie faktem jak wiele pieniędzy zaoszczędziłem dzięki Joe Bezosowi.

IMG-20240611-WA0000.thumb.jpg.9203cdeca1168a8f8a395b2afb687c7c.jpg

Część oszczędności zużyłem w tym samym miescu na pierwszy od dawna zakup w sklepie stacjonarnym - Bike Hand YC - 100BH. Mieli na ekspozycji i uznałem że jest wyrażnie lepszy niż obecny stojak z Julii i lepszego (YC-100ST/Park PCS 9.3) mi nie potrzeba. Rozłożyłem na próbę w hotelu :)

image.png.dcecf18ed76097c545946c330b02ae3d.png

 

 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wr81 napisał:

U mnie również dzień bez Maxxisa dniem straconym 🙂 ( a jeszcze w tym tygodniu mają przyjść receptory, reavery i rekony race  które miały być na grudzień..).

Rekon 2.40 women tread ;)

image.png.5660f7a1f17a9ca273459c9889328c49.png

 

Przejeżdząjąc przez Wrocław wpadłem do Centrum Rowerowego na Bielanach. Przy półce z maxxisami podbudowałem się psychicznie faktem jak wiele pieniędzy zaoszczędziłem dzięki Joe Bezosowi.

IMG-20240611-WA0000.thumb.jpg.9203cdeca1168a8f8a395b2afb687c7c.jpg

Część oszczędności zużyłem w tym samym miescu na pierwszy od dawna zakup w sklepie stacjonarnym - Bike Hand YC - 100BH. Mieli na ekspozycji i uznałem że jest wyrażnie lepszy niż obecny stojak z Julii i lepszego (YC-100ST/Park PCS 9.3) mi nie potrzeba. Rozłożyłem na próbę w hotelu :)

image.png.dcecf18ed76097c545946c330b02ae3d.png

 

 

Daj znać jak stojak bo coś bym kupił już mnie wkur…za :) trzymanie roweru o ścianę jak chce mostek zmienić lub coś nasmarować albo przeczyścić. Udręka.  Coś bym kupił do 500 ~~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@martingg Stojak jak dla mnie ok za te 469PLN, ten plastik którego się obawiałem aż tak nie odrzuca.. Stabilny a przy tym dość lekki jak na wymiary. Łatwo się rozkłada i składa do dość kompaktowej formy. Rozważałem jeszcze w wersję ST ze stalową głowicą za 200PLN więcej (też w Centrum Rowerowym) lub na Rosebikes ich wersja za 179EUR z półką i torbą/pokrowcem w cenie ale odpuściłem. Tam jest wtedy ta część obrotowa z metalu ale sama łapa dalej plastikowa.  Park Tool PCS 9.3 odrzuciłem bo zajmuje chyba więcej miejca (głowica nie składana) no i się rzuca w oczy (co żona powie) no i promocja na Amazonie za 750 się skończyła. 

Jak pisałem w Centrum Rowerowym  (sklep stacjonarny) we Wrocławiu stał ten stojak z powieszonym rowerem więc dało się oglądnąć. Byłem tam pierwszy raz, generalnie fajna sprawa: można trochę rzeczy pomacać, pooglądać, usiąść na kolczatce SQLab i zrobić bike fitting siodełka dla ubogich :) Nawet trochę klientów kupujących było i sprzedawcy nie byli bardzo natarczywi. Zaraz obok mieści się też duży salon ProRowery i tam pustki totalne jeżeli chodzi o klientów. W Warszawie jest drugi (pierwszy) taki sklep CR - może tam też mają ten stojak na ekspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, itr napisał:

Też mam już w domu Miniona :) Przegapiłem 2,6 przyszła 2,5 ... czuć różnicę poza ceną ? Waga ?  szerokość po przyłożeniu?

Do mnie przyszedł jeszcze na tył "all terejn"  do przełaj grawel,  szerokość 33, ładna  całkiem cena też plus minus 60 zł

Mam minionka w 2.6 w moim Prymusie, widać różnicę w porównaniu do 2,5. Na obręczy ID30mm trzyma wymiar, jest zauważalnie większy balon. 
Nie ważę opon, więc tu nie pomogę :D 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, itr napisał:

Też mam już w domu Miniona :) Przegapiłem 2,6 przyszła 2,5 ... czuć różnicę poza ceną ? Waga ?  szerokość po przyłożeniu?

Do mnie przyszedł jeszcze na tył "all terejn"  do przełaj grawel,  szerokość 33, ładna  całkiem cena też plus minus 60 zł

Nawet po opisach nie wiedziałem jakie przyjdą, ta 2.5 poleży i pójdzie w OLX ludzi na wiosnę, 2.6 sobie zostawiam, z szerokością nie wiem bo nie zakładałem, natomiast co do wagi to tak jak są zapakowane mamy 1115 i 1150g. Czekam jeszcze na dwa Dissectory 2.6 przełożone z grudnia na sierpień, te już były opisane 3C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...