Skocz do zawartości

[łańcuch] deore hg 53


Gość BarteX88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BarteX88

Witam. Muszę przyznać że zawiodłem się na łańcuchu ze stajni shimano. Na dzień dzisiejszy ma on przebieg równy 542 km. Dziś przyjrzałem mu się dokładnie. I co zauważyłem? Pokrywa go rdzawy nalot. Nie mogłem się nadziwić ! Przecież ma dopiero dwa tygodnie !!! Mój stary łańcuch miał spokojnie 10 lat (w rowerze Author Dallas) i nie rdzewiał a nigdy go nie czyściłem :/ Był co prawda ostro rozciągnięty ale nie robił mi takich numerów. Szkoda gadać, w poniedziałek jade do sklepu w którym go kupiłem i musze to wyjaśnić bo w czwartek jade do Niemiec (oczywiście wraz z rowerkiem). Nie chce żeby rozsypał się w czasie podróży !!! jeśli chodzi o luzy, rozciąganie to jest jak najbardziej spoko. Zero rozciągnęty, super chodzi, tylko ten nalot... Dodam jeszcze że smaruję go preparatem Finish Line do jazdy w suchych warunkach.

 

Pozdrawiam ;)

 

Ps. czy wy równierz macie podobne problemy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale po co to w dziale testów? Taki rdzawy nalot pojawi się na KAŻDYM łańcuchu jak się o niego odpowiednio nie zadba. Wystarczy jedna jazda w deszczu a po wyschnięciu na łańcuchu będzie rdzawy nalot. To zupełnie normalne więc nie masz czym się przejmować. A i jeszcze jedno - jak smarujesz czerwonym FL to... to najgorszy olej, poczytaj na forum i kup coś co smaruje a nie smarem się tylko nazywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

Ale po co to w dziale testów? Taki rdzawy nalot pojawi się na KAŻDYM łańcuchu jak się o niego odpowiednio nie zadba. Wystarczy jedna jazda w deszczu a po wyschnięciu na łańcuchu będzie rdzawy nalot. To zupełnie normalne więc nie masz czym się przejmować. A i jeszcze jedno - jak smarujesz czerwonym FL to... to najgorszy olej, poczytaj na forum i kup coś co smaruje a nie smarem się tylko nazywa :)

 

Niewiedziałem że czerwony Finish Line jest najgorszy. Napisane że do suchych warunków, to stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Dziś łańcuch ma przebieg 698,5 km, wczoraj zerwał się podczas jazdy w miejscu gdzie był rozkuwany w serwisie.

I to jest doskonały przykład na to, dlaczego większość doświadczonych rowerzystów poleca spinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 2400 km skuwałem łańcuch i jakoś wszystko jest OK. Nie oszczędzam go, jest powyciągany w każdą możliwą stronę, ale nigdy się nie zerwał (KMC Z). Więc historię o zrywaniu się łańcuchów po skuwaniu można IMO włożyć między bajki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszczędzam go, jest powyciągany w każdą możliwą stronę, ale nigdy się nie zerwał (KMC Z). Więc historię o zrywaniu się łańcuchów po skuwaniu można IMO włożyć między bajki :/

Krótko mówiąc nie szanujesz łańcucha. Młody jesteś, niedoświadczony. Spinka to same zalety: łatwo rozpiąć i zdjąc do czyszczenia; jak się coś urwie to raczej spinka więc łatwo nową w trasie założyć.

 

Ja przez 2400 km skuwałem łańcuch i jakoś wszystko jest OK.

 

Przez 2400 km??? A co ile?? Co 100m?? Co 1 km?? Szacunek :lol: Mi by się nie chciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

czyli byl zle skuty. zainewstuj w spinke.

 

Mam spinkę!!! Kazałem łańcuch skrócić i zostawiłem barana sam z rowerem. Jak wróciłem ze sklepu to okazało się że NIE ZAUWARZYŁ SPINKI :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam łańcuch LX'a i nie narzekam na niego. Co prawda ma on dopiero 700km i jest troche lepszy od opisanego przez Ciebie ,ale nie jest rozciagniety ,ani nie lapie go rdza. Widzocznie zle konserwujesz i tyle. A jako smar polecam Finish Line (zielona zakretka) on jest na mokre warunki ,i dlugo "siedzi" na lancuchu ,nie sciera sie tak szybko jak te przystosowane do warunkow suchych. A jezdze na tym smarze w kazdych warunkach i jestem jak najbardziej ustatysfakcjonowany :)

 

I zgadzam sie z Odim- wyczysc i nasmaruj samo zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...