Skocz do zawartości

[prędkość ] Problem z rozwijaniem większych prędkości.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z tempem jazdy. Po płaskim terenie wyciągam max 36km/h . Przy większych prędkościach mam dziwne uczucie że pedałuje w zawrotnym tempie a rower szybciej już nie może. Można coś z rowerem zrobić / zmienić coś żeby można było szybciej jeździć? Dodam że mój rower to Kross Evado 1.0 2014 . Z góry dziękuję za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz siłowo i nie jesteś przyzwyczajony do szybkiego kręcenia. Możesz kupić pedały+buty SPD (pomoże szybciej kręcić) lub zmienić tylne koło na takie z kasetą zamiast wolnobiegu to będziesz miał koronki od 11T, a nie 14T jak obecnie. (da znacznie wyższe przełożenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy większych prędkościach mam dziwne uczucie że pedałuje w zawrotnym tempie a rower szybciej już nie może.

Zawrotne tempo to by było 100-120obr/min a to już prędkości 44-53km/h. Nie wiem czym sprawdzasz prędkość ale jeśli faktycznie pedałujesz w zawrotnym tempie to powinieneś mieć większe prędkości. Mając 36km/h przy przełożeniu 48/14 to jedynie 80obr/min. IMHO nie jest to zły wynik i powinieneś popracować nad tym aby utrzymać takie tempo jak najdłużej zamiast bawić się w zawrotne prędkości.

 

Zawsze też możesz wymienić ten wolnobieg na kasetę i zyskać te X km/h ale to wiąże się z wymianą tylnej piasty a powrót do obecnej kadencji może zająć trochę czasu (choć nie musi). W każdym razie skłaniałbym się ku pierwszej opcji czyli pracowaniem nad średnim tempem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupę rzeczy składa się na to aby przyspieszyć. Sprzęt jest ważny ale też i moc w nogach. Spróbuj na innym rowerze, poproś kolegę niech Ci się da przejechać. Najlepiej taki rower aby miał przekładnie i wąskie opony. Jeżeli dalej te prędkości będą oscylowały koło 40km/h to trzeba jeździć i jeszcze raz jeździć. Zadam Ci pytanie ile w tym roku czy zeszłym zrobiłeś km, od kiedy masz rower? Napisz ile ważysz, napisz czy jakiś sport inny uprawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zacznę tak. Krossa mam od połowy lipca. Od tego czasu zaczęły się częstsze jazdy.Wcześniej był supermarketowy MTB. Od połowy lipca do dnia dzisiejszego zrobiłem około 1000km.  Ważę 79kg. Sportu żadnego oprócz jazdy na rowerze nie uprawiam . Czasami jak mam zbyt dużo wolnego to biegam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...