Skocz do zawartości

[opony] Schwalbe Racing Ralph


Gość goldie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość goldie

Siemanko,

 

Mam Ghosta EBS1 z założonymi fabrycznie SRR 26*2,25. Mam jednak wrażenie że coś nie gra z tymi oponami - przednią oponę założona mam bieżnikiem do przodu - czubkiem bieżnika do przodu. Tylna natomiast założona jest tym czubkiem do tyłu - tak ma być ? W sklepie w którym kupilem rower powiedzieli że to opona kierunkowa i tak ma być. Nie wiem czy mają znaczenia te "naklejki" zwane inaczej "napisami" na ktorych jest rozmiar opony, nie wiem czy one maja byc widoczne z 1 strony roweru czy jedna z jednej a druga z drugiej.

Mam nadzieje ze nie namieszalem za bardzo i ktos mi pomoze. POzdrawiam, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jesli nie ma kierunku (tzn tej strzałki okreslajacej kierunek jazdy) to powinna być tak jak z przodu. mam na mysli ze jesli opona ma bieznik w jakieś "dzióbki czy trójkąciki" to węższą stroną bierznika do przodu. spójrz na moj podpis na opone - takc powinno być prawidłowo założone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość goldie

o na oponach mam tak:

 

<== rear front ==>

<== front rear ==>

 

i jak to rozumieć, może ktoś kto ma RR napisze coś w tym temacie ???

 

a patrząc na Twoje zdjęcie to ja mam tak: przód tak jak Ty - dziubki do przodu - tył odwrotnie - dziubki do tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość goldie

RafalB - jestes pewien ze ten model opon jest kierunkowy i że rzeczywiscie dobrze mam założone ? Wiesz tak pytam bo ja może naplotłem z tą kierunkowością <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...