Skocz do zawartości

[naped]przerzutka 8, manetki 8, na kasete 6 ? mozna ?


Marciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym sie dowiedziec czy da sie jakos tak zrobic:

 

Mam przezutke " shimano alivio 8 speed " zamierzam kupic 'manetki 8 biegow', ale mam '6 biegowa kasete'.

bedzie to wspolgrac z soba taka konfiguracja czy musze miec tez kasete 8 biegowa i bez niej sie nie obejdzie ?

bo obawiam sie ze jesli bede mial manetke '8 biegowa' a 'kasete 6' to bedzie mi lancuch spadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie tak wyregulujesz zeby przerzutka tylko 6 biego obslugiwala - i nie ustaw manetke zeby pierwsze 6 chodzilo a z pozostalych 2 nie korzystaj , proste chyba prawda ;].

 

I za pewne masz wolnobieg jeszcze nie kasete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie bedzie spadac.. jesli oczywiscie odpowiedno wyregulujesz :) skorzystaj z tych malych polozonych obok siebie dwoch srubek, one zabezpiecza Ci skok przerzutki do 6 biegu, wrazie czego jakbys sie pomylil na manetce i wrzucil np. 7 czy 8 bieg :) łancuch wtedy nie zejdzie nizej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja, ale potem jak sobie kupie kasete 8 to cza bedzie zas sie bawic cala przezutka. :blink:

jakie mozecie polecic ' manetki ' . takie nie za drogie a fajne :D .. to tego przezutki " shimano alivio 8 speed "

i niewiem czy ' gripy ' czy pstykane ? przywyklem go ' gripow ' ale moze wy sadzicie cos innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja mam wolnobieg, bo to takie Shimanowskie :] niezbyt drogie .

chodzi mi ze kce sobie kupic manetki. i niewiem czy gripy czy takie pstykane, czy klamkomanteke.

 

takie nie za drogie a dobre i bedzie wspolgrac dobrze z ma przerzutka tylnia :).

 

jakies propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkrec tak zrobki abys 1 i 8 nie mogl wrzucic, to najmniej oslabi przerzutke, jak zmienisz kasete przerzutka bedzie do ponownej regulacji, ale zastanawiam sie czy to do konca bedzie dobrze dzialac bo przy wolnobiegu 6 a kaseta 8 sa inne rozmieszczenia zebatek od siebie i nie wiem czy manetka bedzie to dobrze obslugiwac. Moze lepiej na okres przejsciowy zalozyc jakiegos starego sisa <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a nie mozna dac od 1-6 ??

starego sisa . tyle ze ja mam teraz rame z hakiem a mam sisa na os .

 

i czy jak mam kolo i na kolo mam nakrecany wolnbieg to jak sobie kupie kasete to bede mogl ja normalnie wkrecic ?

 

finanse gnia i odrazu nie kupie manetek i kasety . z 100 musze wydac jakos na bank ;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał zmienić piastę na coś pod 8-rzędową kasetę. To zupełnie inny system niż nakręcany wielotryb

Aha no to lepiej poprostu kupic nowe kolo :D zeby dalo sie tam dac kasete :] :P:):)

 

Dzieki za odpowiedzi.

 

Teraz tylko do sklepu i kupic jakies manetki najlepiej gripy ale jakie hm :)

mysle ze do 50 zloty jakies fajne kupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...