Skocz do zawartości

[przerzutka] Sram 5.0 z czym to sie je ?


XC_Wojt

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... Od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad zmianą napędu z Shimano na SRAM-a zainteresowała mnie 5.0.

Na Arniku kosztuje 115 zł i nie wiem czy jest sens inwestować ??, Nie wiem jaki przebieg wytrzyma ??, Czym sie charakteryzuje ??, Jakie sa jej wady i zalety ?? / Jeżdze głównie XC, bardzo lubie agresywnie zmieniać biegi :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych granicach dostaniesz na allegro LX'a, przerzutkę o klasę wyższą. Nie jestem zwolennikiem Shimano i twierdzę, że Sram robi lepsze przerzutki, więc 5.0 też nie będzie zła.

LX vs 5.0

5.0

+lekka

+mocna sprężyna

+szybka zmiana biegów

+da radę prostować wózek (przy glebach docenisz to)

+proste prowadzenie linki

 

-głośna zmiana biegów

-trochę za dużo plastików

 

LX

+cicha zmiana biegów

+mało plastiku

+lepsze łożyskowanie kółeczek

 

-otłukuje ramę

-nie da rady prostować wózka (kumplowi pękła)

-ciężka

-odwrotna sprężyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za ok 130zł kolega dostanie sram x-7 na allegro ,nowsza ,sprawdzona już konstrukcja...o klase wyższa ,do tego gripshifty/triggeryx-7 też na allegro -119zł :mellow: . Najlepszy sprzęt w takiej cenie-jeżeli chodzi o srama :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przerzutka 5.0: przerzutkaesp50.jpg ma porównalną ilość plastiku co X-7, a jednak jest tańsza.

 

Manetki Sram Attack są przewidziane do współpracy z przerzutkami Shimano. Kompatybilne z przerzutkami SRAM są manetki Trigger: SX-4, SX-5, X-7, X-9 i X.0 no i oczywiście obrotowe wersje z tymi samymi opisami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...