Skocz do zawartości

[Rower] przeróbka Krossa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich rowerzystów

Mam do was parę pytań na temat roweru marki Kross Best Jocker, mam zamiar go trochę "stuningować", a raczej mam na myśli zmianę Wolnobiegu na Kasetę(7 rzędów) oraz łożysk kulkowych na maszynowe. Nie wiem czy jest w ogóle. sens taką operację przeprowadzać, ale rower mam naprawdę utrzymany, robię dosyć duże trasy jak na taki rower(mimo, że go serwisuje to i tak boję się gdzieś dalej za miasto wyruszyć). Mój styl jazdy to raczej 50% - Stunt, a 50% - normalna jazda na trasie :)

Myślałem nad zamówieniem koła(składanego) w sklepie internetowym na Maszynach, Kasecie 7 rzędowej oraz jakiejś dobrej obręczy(myślałem na Alexrims DM24)

Mam też możliwość kupienia używanej piasty na maszynach i kasecie 7 rzędowej za 10 zł(pochodzi ona z roweru Haro, który był używany do Stuntu !). W tym wypadku wybrałbym przeplecenie koła w sklepie rowerowym wraz z wymianą obręczy(stara obręcz pękła na łączeniu) i wymianą łożysk maszynowych(o ile da się je wymienić)

Ostatnie pytanie : Czy takie koło na kasecie wejdzie do takiej ramy?

Czekam na wasze podpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam też możliwość kupienia używanej piasty na maszynach i kasecie 7 rzędowej za 10 zł(

 

To że piasta była w takim rowerze świadczy o niczym.

Jeśli ktoś chce za "taki" sprzęt 10 zł z kasetą to czułbym smród przekręta na kilometr. Nie widzę żadnego rozsądnego powodu by oddać dobrą kasetę i piastę za czteropak piwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Dawid14, Przeplatanie tanich kół jest nieopłacalne. Dobry serwis za taką usługę bierze blisko 100 PLN. Dodatkowo są dwie szkoły na temat przeplatania. Ortodoksyjna mówi, że już raz rozplecionych szprych ponownie się nie zakłada. W ogólności inwestujesz w reanimację trupa. Przekalkuluj dokładnie czy jest sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło bym zamawiał w sklepie www.e-bmx.pl

Zaplatają tam za free(po zakupie wszystkich komponentów)

Zrezygnuje z używanej piasty bo jednak nie ma sensu bawić się w używki, jak już to nowe i mieć spokój!

Nie wiem, czy kaseta da rade w tej ramie(nie wiem czy ząbki kasety nie będą zawadzać o Widełkę ramy, a Wolnobieg do takiej jazdy się podobno nie nadaje, więc się was pytam, co byście mi polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio uprawiasz stunt na Krossie Best Jocker? Ten rower się rozpadnie. Chyba że ten stunt kończy się na wheelie albo stoppie :laugh: Jak powiedział firefoks, mało opłacalne jest robienie czegokolwiek z tym rowerem, ponieważ i tak on nadaje się tylko do spokojnej jazdy. Przy katowaniu będzie się po kolei wszystko rozpadać. Zostanie z niego sama rama z geometrią do spokojnej jazdy... Trudno coś sensownego doradzić. Koło można wymienić, na allegro chodzą w miarę ogarnięte sztuki na obręczach Rodi. Ale naprawdę, "biednego nie stać na kupowanie tanich rzeczy". Można dostać używany rowerek na agresywnej ramie za około 1000 zł, a streetówkę jeszcze taniej. Wtedy jeżeli już coś siądzie to można śmiało wymienić bez obaw że za chwilę siądze to i tamto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...