Skocz do zawartości

[łańcuch] sram pc-38


mabu

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

zastanawiam się nad kupnem trzech łańcuchów sram pc-38. Na allegro można kupić za 21 złotych czyli wychodzi 63 złote za trzy.Zastanawiam się czy ma sens taki zabieg. Moim zdaniem napęd na 3 łancuchach pc-38 przekładanch co 500km pociągnie dłuzej niz najlepszy lancuch sprama w pojedynke. Dodam, że od razu wlożyłbym z tym łańcuchem nową kasete sram 850.

co myślicie o takim pomyśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jali masz za to wszystko zaplacic 63zl to moze lepiej troche dolozyc i kupic jeden dobry lancuch? Np. XTR'a. Koszt ok.75zl Kolega go ma i jak na razie zrobil 2800km(jeszcze troche malo) i nic mu nie ma. A jesli chcesz wiedziec wiecej szczegolow zapytaj wlasnie jego. Nick to dayus. Mnie sie wydaje ,ze powinien wytrzymac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie ma to kompletnie sensu. Moze Xtr jest dobry ,ale moim zdaniem nie wytrzyma wiele dluzej niz pc-48. Zreszta nie chodzi tez o to . Przy jezdzie na dwoch lancuchach kaseta wolniej sie zuwywa. A 3 sprawa to taka,ze Xtr odpada bo kasete chcialbym miec sramowska ze wzgledu na wage.Moja obecna waży 238g wiec jest to dobry wynik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 3 sprawa to taka,ze Xtr odpada bo kasete chcialbym miec sramowska

A w czym przeszkadza XTR? Zarówno PC-48 będzie działał z kasetą XTR, jak i łańcuch XTR będzie działał z PG-850.

 

Ja nie rozumiem Twojego pomysłu z 3xPC-38. PC-38 bardzo się rozciąga niszcząc kasetę, wiem bo jeździłem na nim. W pewnym momencie będziesz musiał jeździć tylko na 1 łańcuchu (tym najkrótszym) bo reszta będzie skakać po kasecie. Jak już się bawisz w rotację łańcuchów to bierz 2xPC-48.

Ja osobiście stawiam na metodę 1-no łańcuchową i tak też jeżdżę (Rohloff SLT 99+kaseta XT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jezdzilem juz na kasecie 5.0 z jednym lancuchem PC48 z jednym PC58 i trzema PC48 najkrocej bylo na jednym PC48 potem na jednym PC58 najdluzej na trzech PC48 ale i tak juz od okolo 6000kilometra jezdzilem tylko na tym najktoszym z tej trojki reszta sie nie lapala co wraz z kosztami takiego zestawu jest malo oplacane wg mnie w przyszlym roku kupie do takiej samej kasety PC68 jedna sztuke i zobaczymy(choc zastanwiam sie nad dwoma PC58 jeszcze....)

mowiac wprost wg mnie kup dwa PC48 choc naped pojedzie niewiele dluzej niz na jednym to bedzie mial do samego konca praktycznie wieksza kulture pracy(do momentu az tylko jeden z tych dwoch bedzie sie lapal),jako opcje jedna sztuke PC58 lub PC68,3xPC38 odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie jestem profi zaden raczej totalny dyletanti :D lancuchy wymienialem co 400-500km potem pociaglem na jednym niepotrzebnie ponad 600 w tym 100 w trudnych warunkach i nastepne juz sie nie przyjely a ja jechalem akurat kilka razy z rzedu na krotkie ostre trasy i z przeskakujacym od czasu do czasu nawet lancuhem(pewnie jeszcze nr 2 i 3 by sie przyjal po jakims czasie)bym chyba zwariowal albo zrobil sobie krzywde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam kilka lancuchow ktore mnie interesuja

bo dalej nie wiem ktory lancuch jest lepszy :rolleyes:

 

ConneX 804

http://www.velo.com.pl/wippermann/wippermann_21.htm

 

Lancuch deore lx Hg 73

http://allegro.pl/item128782737_nowy_lancu..._laczenia_.html

 

SRAM PC 48

http://allegro.pl/item129034196_lancuch_sr..._wyprzedaz.html

 

Z gory dziekuje za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...