Skocz do zawartości

[Naprawa roweru] Czy opłacalne jest naprawienie roweru od podstaw?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze piszę, gdyż jestem na forum od dzisiaj, a mam kilka pytań do użytkowników. Mianowicie chodzi mi o naprawę roweru górskiego w stanie krytycznym. Pozrywane linki od hamulców, przerzutek. Przedni amortyzator bez uszczelek na kurz oraz bez kapsli na wlew oleju, luz na tylnim kole... brak siodełka i rurki do siodełka. Nie wiem czy jest opłacalne naprawienie tego czy lepiej kupić rower do 500 zł. Chciałbym kupić hydrauliczne hamulce tarczowe, gdyż są mechaniczne. Tylko tylny hydrauliczny chciałem kupić, przedni zostawię mechaniczny. Siodełko + rurka, wszystkie linki. Manetki też by się nowe przydały. Chciałem rozkręcić przedni amortyzator i wyczyścić je + założyć uszczelki przeciw brudowi (kurzowi) nie wiem w ogóle. czy da się rozebrać takie amortyzatory? Musiałbym wydać na części około 200-300 zł, więc nie wiem czy jest to opłacalne  ;) Dajcie znać co byście zrobili na moim miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to model? Jeżeli jakiś tani z marketu to niebardzo opłaca się go robić,ale z kolei jezeli chcesz kupić nowy za 500zł  to już lepiej zrób tego i bedziesz wiedział co masz ;) . Luz na kole to zaden problem o ile jest ono na ''kulkach'' wystarczy skrecic i skontrować ale moim zdaniem najlepiej zmienić kulki i konusy na nowe i dobrze nasmarować i bedziesz mial spokój ,linki i pancerze to groszowe sprawy, siodełko+sztyca też nie jest za drogie chyba że chcesz robić nim duże przebiegi to wtedy lepiej wydać troche wiecej na wygodne siedzenie. Amortyzator tutaj musial byś podać nazwe,model albo zdjecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się da ja tego nie robiłem,jak mi się rozwalił to wymienilem na zwykly sztywny widelec, do mojej jazdy ( głównie tereny utwardzone ) spisuje sie o wiele lepiej niż ten amortyzowany,lepiej się przyśpiesza. W jakim ty terenie masz zamiar się poruszać ? i ile km miesiecznie\rocznie masz zamiar robić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...