Skocz do zawartości

[przerzutka tylna]


PartyBOY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam rower PLANET Metis. Przez parę lat użytkowania zdążyłem już wymienić niemal cały osprzęt. Teraz znowu chciałbym coś przy nim zmienić, bo przerzutki chodzą słabo i wolno, łańcuch co chwile spada i wogóle bee icon_razz2.gif

 

Obecnie mam:

 

Przerzutka tylnia SunRace 590 (za cholere nie mogę już z nią dojść do ładu, regulacja nic nie daje)

Wolnobieg zwykły 6 rzędowy (zębatki już lekko powykrzywiane)

Hamulec tylni V-Brake (Shimano chyba ALIVIO)

 

Jeżdżę ostatnio dość często, głównie szosą, ale niekiedy lubię pojeździć po leśnych pagórkach i stromych zjazdach :) . Od nowego sprzętu oczekuję głównie bezproblemowej pracy. Chciałbym raz zainwestować i potem mieć spokój (conajmniej do końca tego sezeonu). Wolę już nawet dopłacić te kilka PLN, nież potem się męczyć. Nie jeżdżę specjalnie ostro!

 

 

Do wydania mam około 160 zł

 

Myślałem o kupnie:

 

Przerzutka Shimano ACERA

http://allegro.pl/item112908626_acera_czar...na_widelec.html

 

Kaseta Shimano 7-rzędowy MegaRange

http://allegro.pl/item111573923_wolnobiegi...ge_14_34t_.html

 

Manetki GRIPSHIFT SHIMANO

http://allegro.pl/item112615189_nowe_manet...uper_cena_.html

 

1. Czy warto może dopłacić i zainwestować w przerzutkę Shimano Alivio 2005 lub Sorę ? Odczuję dużą różnicę w porównaniu do tego Acera ? Czy może nie ma sensu przepłacać i kupić to co podałem wyżej ?

 

2. Myślałem o zmianie piasty i kupieniu kasety ? Warto inwestować w takie rozwiązanie czy lepiej pozostać przy wolnobiegu ? (jestem raczej początkującym cyklistą).

 

3. Czy może kupić zupełnie co innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial cos innego... ja mialem taki komplet ktory mi sie cudownie spisywal, i taki Tobie radze ;)

 

przerzutka: Shimano Tiagra 120 zl.

 

kasetka: kolarzowa kasetka firmy Shimano 60 zl

 

manetki: GripShift Sram mrx comp 65 za przod oraz tyl

 

Przerzutka ta jest zarabista :P chodzi bardzo plynnie z podanymi manetkami... jest mocna i wytrzymala ;)

 

Kasetka jest 8 zedowa, roznica pomeidzy taka a zwykla kasetka jest taka ze pomiedzy kazdym z blatow nie jest bardzo duzo mniejszy od poprzedniego dzieki czemu mozna sie bardzo szybko rozpedzic, i ogolnie super sie na tym jezdzi (nie ejst ciezko tak jak kazdy uwaza).

 

Manetki. Przy ich zakopie bardzo uwazaj poneiwaz sa 2 rodzaje tych manetek MRX COMP i 3.0 COMP masz kopic MRX COMP poniewaz maja przelozenie 1:2 i dobrze wspolpracuja z reszta...

 

no to chyba wszystko...

 

ps: nie kopuj wszystkiego na allegro bo kopujesz kota w worku, a w sklepie Ci moga doradzic, mozesz dostac rabat, karte stalego klienta itd :036:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial cos innego... ja mialem taki komplet ktory mi sie cudownie spisywal, i taki Tobie radze :)

 

przerzutka: Shimano Tiagra 120 zl.

 

kasetka: kolarzowa kasetka firmy Shimano 60 zl

 

manetki: GripShift Sram mrx comp 65 za przod oraz tyl

 

Przerzutka ta jest zarabista :D chodzi bardzo plynnie z podanymi manetkami... jest mocna i wytrzymala :D

 

Kasetka jest 8 zedowa, roznica pomeidzy taka a zwykla kasetka jest taka ze pomiedzy kazdym z blatow nie jest bardzo duzo mniejszy od poprzedniego dzieki czemu mozna sie bardzo szybko rozpedzic, i ogolnie super sie na tym jezdzi (nie ejst ciezko tak jak kazdy uwaza).

 

Manetki. Przy ich zakopie bardzo uwazaj poneiwaz sa 2 rodzaje tych manetek MRX COMP i 3.0 COMP masz kopic MRX COMP poniewaz maja przelozenie 1:2 i dobrze wspolpracuja z reszta...

 

no to chyba wszystko...

 

cze dualowiec, ja mam ramke fulla i wlasnie kombinuje nad przerzutka. sorki ze sie tak wtracam, myslalem o sorze ale ma tylko 27 pojemnosci a kasete mam srama 5 i najwieksza ma chyab28 jak nie 32, mialem w reku tiagre dzisiaj i wlasnie mysle nad nia lub 105, podobno sie spisuja niezle w ostrej jezdzie, zx przodu 1 blat planuje i wsio, co polecasz? pozdro jakbyco gg 7993704

 

ps: nie kopuj wszystkiego na allegro bo kopujesz kota w worku, a w sklepie Ci moga doradzic, mozesz dostac rabat, karte stalego klienta itd :)

 

 

no to chyba wszystko...

 

cze dualowiec, ja mam ramke fulla i wlasnie kombinuje nad przerzutka. sorki ze sie tak wtracam, myslalem o sorze ale ma tylko 27 pojemnosci a kasete mam srama 5 i najwieksza ma chyab28 jak nie 32, mialem w reku tiagre dzisiaj i wlasnie mysle nad nia lub 105, podobno sie spisuja niezle w ostrej jezdzie, zx przodu 1 blat planuje i wsio, co polecasz? pozdro jakbyco gg 7993704

 

sorki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przerzutke raczej wolalbym juz brac alivio tylko nie ten 2006rocznik a 2005 z malymi koleczkami, bardzo dobre opinie kraza o tej przerzutce.

 

2. Wolnobieg megarange..... strasznie wilka ta ostatnia zebatka,a co za tym idzie wilka waga a do tego przelozenie musi byc tak lekkie ze prawie bys go nie uzywal, wiec chyba lepiej jakis normalny wolnobieg brac, tylko chyba lepiej 7rz, bo 8rz wolnobiegi to lipa. A na pewno najlepszym rozwiazaniem jest kupno piasty i kasety, ale oczywiscie to wiaze sie z duzo wiekszymi kosztami, ale kaseta zazwyczaj jest o wiele mocniejszym i trwalszym wyborem.

 

3. Gripshifty shimnao to straszny szajs, mlodszy brat mila to w rowerze to zaraz mu sie rozlecialo, jesli zalezy ci na gripshiftach to srama, a jesli nie tak bardzo to nawet shimanowskie ST-EF'y beda lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...