Skocz do zawartości

[korba/suport/łańcuch] Coś pyka przy każdym obkręcie!


turysta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problemik. Gdy pedałuję to "strzale/pyka" z korby, suportu lub łańcucha. Co mam zrobić, gdy nie mogę dostać się do suportu bo miski suportu mi się chyba zaklinowały i nie moge odkręcić. Juz prawie te ząbki od misek zepsułem.

Pomóżcie.

 

Pykanie jest cały czas. Gdy wolno i szybko kręcę i gdy lekko i mocno napieram na pedały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem takie pykanie w supporcie to zaniosłem do serwisu żeby mi wymienili na nowy, ale jak odbierałem rower to mi serwisant powiedział, że wystarczyło go odpowiednio dokręcić, bo w fabryce źle skręcili. Zapłaciłem 30zł i jeszcze gratisowo mi przerzutki podregulował ;)

Jeśli suportu nie da się juz odkręcić (bo się tak zapiekł) to masz pecha. Ja bym kupił w takim wypadku nową ramę i przełożył reszte osprzętu. Albo spróbuj wyjąć ten suport na chama, czyli z wiertarką i piłką do metalu ...może się uda. Popróbuj jeszcze z WD-40. Napsikaj tego w szczeliny i zostaw na jeden dzień, może da się jeszcze odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam podobny problem, ale u mnie jest to problem z łańcuchem (sram pc 38) klinuje mi sie sworzeń i dwa ogniwa, prez co dość często "naciąga" mi się wózek przerzutki i szybko odskakuje (choć kilka razy przywaliłem niestety nim w rame :P( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokreć korby na 90% to one... tyle ze beda ci sie luzowac co jakis czas wiec musisz sobie kupic taki "kleik" do gwintow posmarujesz przykrecisz pomaga:) a co do zapieczonego suportu to tak jak ktos napisal wd 40 zobacz czy w dobra strone odkrecasz dana miske od suportu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...