Skocz do zawartości

[napęd] bardzo dziwne odgłosy dochodzące z napędu


djtomas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sprawa jest bardzo poważna :022:

Podczas jazdy na większości przełożeń, ale głównie jak wrzucę trójkę z przodu. Mój rower wydaje bardzo dziwne odgłosy ;) nagrałem to dzisiaj na dyktafon w odtwarzaczu mp3.

Link -> http://rapidshare.de/files/24738929/rower.rar.html (żeby ściągnąć trzeba kliknąć free i na nowo otwartej stronie przepisać kod)

dźwięk ten ma swoje źródło raczej z tyłu roweru... a występuje gdy się "ciężko pedałuje", np. jak jadąc 15km/h na 3:7 dam ostrego buta aby przyspieszyć, oraz jadąc lekko na 2:1 zacisnę trochę hamulce (żeby się ciężej pedałowało) i też mocno nacisnę na pedały; ten dźwięk jest TRAGICZNY jakby zaraz miał się urwać łańcuch :029:

tak na moje lamowate oko to może być:

- złej dłgości łańcuch

- zużyty łańcuch

dodam że łańcuch jest nasmarowany, a przerzutki są idealnie wyregulowane, nic nie ociera itp.

lżejsze (ciszej) objawy występowały już od początku kiedy kupiłem rower, wtedy pojechałem do serwisu i skrócili mi łańcuch i ustało to na dłuuuugi czas teraz od początku sezonu od nowa... coraz głośniej :P w tej chwili to już odstraszam tym przechodniów :twisted:

 

nie chcę jechać do serwisu bo skroją mnie tam z pieniędzy i nie wiadomo czy coś zrobią (często to lamusy, albo stare dziadki lamusy)

 

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paaanie po tym nagraniu to nic sie nie powie ;]

 

Zdjac kolo , sprawdzic piaste , zobaczyc czy nic nie trze przy kreceniu korba , czy wszystko dokrecone. Mozliwe ze piasta bebenek uszkodzny. Tak po odglosach to nikt ci nie powie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką masz kasetę korbę łańcuch i ile mają przejechane?

 

przebieg nie duży... ok. 400km

 

firm i modeli nie znam, conajwyżej mogę powiedzieć jakie...

- łańcuch ma napis cn-ug50 i ma obecnie 56 par ogniw

- z przodu mam 42, 32 i 22 ząbki, na korbie napisane jest jedynie po wew. części pro117 bodajże

- tylnia kaseta ma 28, 24, 22, 20, 18, 16 i 14 ząbków

 

co to za piasta ? czy nie masz rozwalonych bebenkow czy nie ma niz przemielonego , luzu na lozyskach.

 

nie mam pojęcia co to za piasta ;)

jak sprawdzić te bębenki? co ma być przemielone? jak sprawdzić luz na łożyskach?

tłumaczcie dokładnie bo ja poprostu się na tym nie znam :/

 

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 7 biego dobrze licze ;] , wiec pewnie wolnobieg nie kaseta.

 

Dokladnie hmm , generalnie trzeba odkrecic wolnobieg ( bez klucza specjalnego sie nie obedzie ) sprawdzic czy nie posypal sie wolnobieg , piasta skrecona jest na sruby , konusami , wiec plaski klucz 16/17 powienien sobie poradzic , nie pogub kulek. Jesli masz wolnobieg to moge sie zalozyc ze to on sie posypal norma.

 

Jesli faktycznie nie znasz sie radze ci oddaj do serwisu - ciezko jest tak piszac cos wytlumaczyc a jesli nie masz doswiadczenia w tej materii to tym bardziej nic z tego nie bedzie :]. Serwis nie jest trudny , klucz do wolnobiegu bedzie potrzebny , moze masz jakiegos znajomego ktory zna sie lepiej i ci pomoze ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem , z reguly to sie sypie szybko bo jest malo wytrzymale , moze lozyska w piascie to tez serwis musi sprawdzic , moze suport , trudno mowic jak sie nie widzie ;]. Jak dasz do serwisu sprawdzaja co i jak i beda wiecej w stanie powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej daj sobie caly rower do servisu na tkz. przeglad. W tym przegladzie masz zawarte:

wymiana linek oraz pancerzykow

regulacja hamulcow, przersutek

smarowanie wszytkiego

przeglad wszystkich czesci takich jak np. suppor piasy itd

 

To bedzie najlepsze rozwiazanie, jezeli sie na tym nie znasz bo poniewaz latwiej jest cos zepsuc jak naprawic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w serwisie na Cyruliczej... serwisanci sprawdzili na stojaku jak zużycie i ogólny stan napędu (wszystko ok), przerzutki itp. nic nie ociera :) (sam regulowałem :)) jedynie skrócili łańcuch - 5zł; ale problem nadal występował no to gość przejechał się na moim rowerze, oraz on na swoim ja na swoim i nadal nie wiedział co to może być :D jedynie jak zakręci się korbą to jakoś tak faluje wolnobieg (źle zamontowany może krzywy?); może to to, ale okaże się dopiero w poniedziałek jak zaprowadzę tam rower na dłużej (dzisiaj miałem tylko godzinkę czasu);

 

w poniedziałek wymienią mi kasetę (7-ka 38zł) i łańcuch (ok. 22zł)

jak to będzie coś innego np. piasta to... :/

tylnia piasta deore na allegro to 60zł + zaplatanie szprych + już brałbym kasetę 8-kę sram 5.0 55zł + łańcuch sram pc-48 45zł = 160zł + przesyłki :/

 

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...