Skocz do zawartości

[buty] Podkładka pod bloki spd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zachciało mi się spd, nie przemyślałem w 100% i kupiłem m520 + r078. Pierwsza jazda kosmos, nie chcę już platform :) ale do rzeczy.

W instrukcji butów jest na obrazku taka podkładka którą się przykręca pomiędzy blok a buta. Ma ona chyba chronić blok jak i ułatwić chodzenie. Problem w tym że nie było jej ani z butami ani z pedałami. W sklepach tego nie widzę... Podpowiecie jak to się fachowo nazywa i gdzie to można kupić? Lub może jakoś samemu zrobić?

 

Wiem że nie są to buty do chodzenia, ale rower jakoś znieść muszę a dzisiaj prawie bym się wywalił na schodach :P jutro chyba w skarpetkach go zniose, lol. Wiem, trzeba było brać MTB, nie pomyślałem... Wątpię aby udało mi się je wymienić, tak więc pomożecie z tą "podkładką"?

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to nie ma tego w komplecie ani do butów ani do pedałów i ciężko to dostać o ile w ogóle.

 

Jak dla mnie popełniłeś błąd kupując buty szosowe SPD bez systemu pedałów SPD SL bo one mają większą powierzchnię. To całkiem inny patent od klasycznych bloków SPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem  :D  :D  :D http://allegro.pl/shimano-sm-sh40-adapter-podparcie-butow-spd-rt-i4443494347.html

tylko teraz mam dylemat... Kupić ten adapter za nie małą kasę, czy też kupić buty MTB a te sprzedać. Chyba jednak postawię na kupno nowych butów MTB.

 

@beskid, tak, wiem że popełniłem błąd :( dlatego też chyba w poniedziałek pojadę po M064 lub XC30, a te co mam teraz wylądują na allegro. Mniej na tym stracę niż dokupując ten adapter, a i zestaw będzie miał większy sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko po szosie. Można powiedzieć że 60% to drogi, chodniki, ogólnie twarda nawierzchnia a 40% to ścieżki w lasach, szlaki rowerowe itp. Ogólnie nic ekstremalnego, taka trochę jazda rekreacyjna z trasami 50-70km 3-4 razy w tygodniu.

Dlatego też na początku postawiłem na szosowe, niby większy "power" ze względu na sztywność. Chciałbym jednak zostać przy pedalach mtb ze względu na możliwość wpiecia z obu stron. Zaczynam z spd więc chyba łatwiej się nauczę ;)

Było trzeba przemyśleć dokładnie sprawę przed zakupem, bo teraz zrobił się mały problem. I tak naprawdę nie wiem co zrobić, kupić ten adapter i SL czy też buty mtb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu z podobnym problemem. Kupiłem buty shimano xc50, a trochę wcześniej spd m520 z blokami SH51. Z tego co wyczytałem, to zalecane spdy do tych butów to deore xt z blokami sh52. Czy zrobi mi to jakąś większa różnicę, gdy skorzystam z tańszych spdm520? Druga sprawa buty te mają poliamidową twardą podeszwę, czy przykręcenie gołego bloku który się wżyna ząbkami w tworzywo nie odbije się na trwałości podeszwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc mój "problem", nie posłuchalem rady i kupiłem tą podkładkę. Czyli pedały mtb a buty szosowe. Zrobione ponad 300km w różnym terenie i jest naprawdę ekstra :) faktycznie buty mtb są lepsze jak trzeba przejść dłuższy kawałek, ale ja jak wsiadam to jadę i nie robie postojów w których muszę przejść dłuższy kawałek. W sumie tylko znieść/wnieść rower i tyle ;)

A sama podkładka zdaje egzamin, ale cena jest strasznie zawyżona... Powinna kosztować połowę mniej, ale cóż, nie my ustalamy ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...