jogi109 Napisano 11 Lipca 2014 Napisano 11 Lipca 2014 ...między manetkami Alivio a SLX 9rz? Warto zmieniać, czy odpuścić?
mklos1 Napisano 11 Lipca 2014 Napisano 11 Lipca 2014 W manetkach jest wyraźna. Nie wiem jak reszta. Używałem Alivio zarówno top i down swing, top jest ok, w zupełności wystarcza. Mam mam tylnego LX'a. Dobra sprężyna. Pracuje precyzyjnie. Alivio tyłu nie miałem.
redbull1 Napisano 11 Lipca 2014 Napisano 11 Lipca 2014 zmień na xt , ale różnica tez bedzie na slx-ie
dovectra Napisano 11 Lipca 2014 Napisano 11 Lipca 2014 nie wiem jak teraz, ale parę lat temu alivio (manetki) działały jak dla mnie -topornie, różnica z deore znaczna
jogi109 Napisano 11 Lipca 2014 Autor Napisano 11 Lipca 2014 Okej, czyli nie odpuszczać. XT nie, raz że nie ta cena, dwa że nie będzie pasowało do poziomu osprzetu roweru Maks jest SLX. A obecnie mam takie
Mod Team michuuu Napisano 11 Lipca 2014 Mod Team Napisano 11 Lipca 2014 XT nie, raz że nie ta cena, dwa że nie będzie pasowało do poziomu osprzetu roweru Maks jest SLX. Że cena to rozumiem ale że nie pasuje do reszty to nie masz racji. To manetki dają precyzje zmiany biegów. Oczywiście jeżeli przerzutka nie lata na boki. Warto dopłacić do xt.
jogi109 Napisano 11 Lipca 2014 Autor Napisano 11 Lipca 2014 Chodzi o to że rower złożony deore/slx. Taki pedancki syndrom, że XT będzie "zbyt ważne". Poza tym 9rz to przejściowy okres, aż nadaży sie okazja na 10rz od Srama. Także aż tak nie warto w moim przypadku.
Jaca911 Napisano 12 Lipca 2014 Napisano 12 Lipca 2014 .między manetkami Alivio a SLX 9rz? Jeśli rozmawiamy o 3x9 to Alivio = deore = SLX - czyli brak różnicy w pracy, dokładności itp. Różnica jest tylko w znaczku i tym że można zdjąć telewizorki w SLX Chodzą nawet plotki, że z tej trójki najlepiej chodzi Alivio...
jogi109 Napisano 12 Lipca 2014 Autor Napisano 12 Lipca 2014 No to alivio nie chodzi fajnie. Jak chodzi dobrze, to na niektórych biegach słychać jak łańcuch zaczyna ocierac o sasiednia większą zebatke. Jak nic nie ociera, to czasami na wieksza zebatke nie wejdzie od razu. A podwojne wrzucenie zawsze trwa. Pancerze i linki ideał, nie zakrecone itp itd
Jaca911 Napisano 12 Lipca 2014 Napisano 12 Lipca 2014 Zobacz sobie specyfikację mojego roweru w garażu. Chodzi jak malina. Nie ma różnicy z konfiguracjami: - manetka deore, przerzutka xt - manetka slx, przerzutka xt Ją obstawiam że problemy twoje pochodzą z innego miejsca niż manetki.
jogi109 Napisano 12 Lipca 2014 Autor Napisano 12 Lipca 2014 Zle sie wyraziłem. To nie jest jakis problem. Przerzutka wrzuca i zrzuca bardzo dobrze, ale nie idealnie. Jeżeli wrzuca i zrzuca idealnie, wtedy pozycja wozka pod kazdym trybem jest przesunieta minimalnie w strone osi roweru.
Jaca911 Napisano 13 Lipca 2014 Napisano 13 Lipca 2014 Poniżej XT nie będzie różnicy. Sprawdź hak czy prosty i przerzutka czy nie ma luzow. Ja zmieniłem w swojej kółka z oryginalnych pływających na sztywne bbb rollerboys. Różnica ogromna.
Jaca911 Napisano 13 Lipca 2014 Napisano 13 Lipca 2014 · Ukryte przez safian, 16 Lipca 2014 - Brak powodu Ukryte przez safian, 16 Lipca 2014 - Brak powodu Poniżej XT nie będzie różnicy. Sprawdź hak czy prosty i przerzutka czy nie ma luzow. Ja zmieniłem w swojej kółka z oryginalnych pływających na sztywne bbb rollerboys. Różnica ogromna.
jogi109 Napisano 13 Lipca 2014 Autor Napisano 13 Lipca 2014 Hak prosty, przerzutka bez wypadkowa. Te kółka brzmią fajnie, możliwe że za duży luz jest przyczyną . Jak mi sie trafią manetki SLX w dobrej cenie to je podmienie
realkrzysiek Napisano 13 Lipca 2014 Napisano 13 Lipca 2014 Pamiętam jak się kiedyś przesiadłem się z Alivio na XT i jakoś , albo tłumok jestem, ale różnicy kolosalnej nie było, a raczej żadnej poza wagą. Jak wszystko jest sprawne, dobre linki i pancerze, wszystko git nie zużyte, wyregulowane to głównie o wagę chodzi. Szok przeżyłem jak się przesiadłem na Srama (fakt, że grupę wyżej) i tu mnie zaskoczyło, bo muszę przyznać, że różnica była spora.
Jaca911 Napisano 14 Lipca 2014 Napisano 14 Lipca 2014 Różnic jest sporo np. krótszy skok jalowy, zrzucanie przy naciskaniu nie odpuszczaniu, naciaganie 4 nie 3 biegów. Generalnie różnice są w kulturze pracy nie w dokładności indeksacji.
jogi109 Napisano 16 Lipca 2014 Autor Napisano 16 Lipca 2014 Ustawiłem przerzutkę bliżej kasety, i działa wyśmienicie
dawid828828 Napisano 27 Lipca 2014 Napisano 27 Lipca 2014 Jeśli rozmawiamy o 3x9 to Alivio = deore = SLX - czyli brak różnicy w pracy, dokładności itp. Różnica jest tylko w znaczku i tym że można zdjąć telewizorki w SLX Chodzą nawet plotki, że z tej trójki najlepiej chodzi Alivio... Masz racje, to rzeczywiscie plotki..
jogi109 Napisano 27 Lipca 2014 Autor Napisano 27 Lipca 2014 Generalnie mogę się zgodzić, że Alivio to co ja mam( kwadratowe) chodzi tak jak Deore (to kwadratowe) bo to jest to samo, ale inny rocznik. Ale SLX myślę, że coś tam się różni. Jak na sucho, bez podłączenia sobie klikałem, to jakby mniejszy skok jałowy, i taki mniej "gumowy" jest klik.
Jaca911 Napisano 27 Lipca 2014 Napisano 27 Lipca 2014 Skoro kupiłeś to z ochotą poczytam odczucia po pierwszych kilometrach jak już zalozysz. Dla mnie ważne żeby przy jeździe w terenie w sytuacjach gdy po ostrym zjeździe atakuję przeciwstok i zaciagam kciukiem 3 kliki to przerzutka ma tam wylądować. Mój zestaw Alivio-SLX (manetki-przerzutki) tak działa.
jogi109 Napisano 28 Lipca 2014 Autor Napisano 28 Lipca 2014 nie kupiłem, ale pracuje w sklepie i mogę sobie pomacać :3
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.