Skocz do zawartości

[łańcuch] Jazda na dwa łańcuchy, HG53 + C9


boogeyman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szybkie pytanko. Obecny sprzęt:

- korba Deore (podstawowa, nie pamiętam oznaczenia)

- kaseta Alivio HG50 32T

- łańcuch Deore HG53

 

Korba w dobrym stanie, parę tysięcy ma, ale nic nie przeskakuje, koronki w dobrym stanie. Kaseta i łańcuch mają z 500km.

Do tego mam nówke Campy C9. Kasy zbytnio teraz nie mam na kolejną Campe, więc czy jest sens jeździć na dwa łańcuchy HG53 + C9?

Przerzutka tył Deore Shadow, przód Deore LX, jeśli ma to jakieś znaczenie.

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda na dwa łańcuchy, które dramatycznie różnią się klasą nie jest do końca dobrym pomysłem. Jeden będzie wydłużał się znacznie szybciej niż drugi, dlatego będziesz zmuszony skrupulatnie monitorować wydłużanie się łańcuchów i jeździć w taki sposób, by jeden nie był wyraźnie bardziej rozciągnięty niż drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem...

Ok, to teraz pytanie, zmienić obecny łańcuch na C9 czy wykończyć ten co mam i dopiero wtedy przejść na zestaw 2xC9 (+ nowa kaseta)?

Dodam że z obecnego zestawu jestem zadowolony. C9 kupiłem tylko dlatego że strzelił mi HG53 i chciałem mieć jakiś pod ręką. A to że strzelił to była tylko moja wina, źle go skułem :( w miejsce uszkodzonego ogniwa poszła spinka i problemów już brak (odpukać ;)).

 

@jahoo, może być problem, 90% czasu właśnie na tych przełożeniach jeżdżę, ale bez sprawdzania się nie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...