Skocz do zawartości

[koło tył] Przeznaczenie XC, w cenie 180-220zł.


Stary

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję tylnego koła do XC w cenie max 220zł :) Piasta zapewne będzie deorka (80zł) także na reszte mam maks 140zł. Koło wypada żeby było stosunkowo wytrzymałe ale nie może być zbyt ciężkie. Oczywiście za taką kasę nie oczekuje super lekkiej i wytrzymałej obreczy :) Po prostu potrzebuję czegoś na czym można polegać i nie gnie się przy skoku z 30cm :)

 

Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - Obręcz alexrimsa Dm24 jest mi znana z opowiadań (cena 99zł) natomiast nie wiem czy będzie mi potrzebna aż tak mocna. Nie wiem czy nie wystarczyłaby DM18 (64zł) ? Jeżdżę czasami trochę ostrzej - kamyki, konary itd. (las) ale to wciąż XC a nie DH czy FR. Myślicie, że DM18 wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz taniej http://arnik.freshsite.pl/product_info.php...roducts_id=1582

moje dm18 mają jakieś 16 tyś km i dostały w kość ( beskidy - zjazdy ze skrzycznego i stożka ) 2 zimy, teraz na emeryturze c w zimowym rowerku ale ok 1 raz oddałem komplet w tym czasie do centrowania i smarowania piast (quando) . a zamiast piasty deorki polecam Ci jakąś maszynówke raz kupisz i masz na lata....

 

np http://arnik.freshsite.pl/product_info.php...acturers_id=120

 

niewiele droższe a jednak lepsze i lżejsze

tu masz też jeszcze ciekwą obręcz :

http://arnik.freshsite.pl/product_info.php...roducts_id=2512

 

ja sam bede sobie składał coś takiego

mavic + novatec lub xtasy piasta i jakie DT szprychy ale jeszcze nie teraz po wakacjach

 

piasta 100 obrecz 70 szprychy z 50 to jest 220 (no jeszcze zaplecenie ale myśłe że u Arnika można ponegocjować z tego co wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zostane przy deorce ponieważ dostałem bardzo korzystną oferte. I wezme jednak DM18 myślę, że spokojnie wystarczą, a DM24 są zdecydowanie nie dla mnie :) W sierpniu jadę w góry i potrzebuje dość mocnych kół bo wysłuzone piasty alivki są już na wykończeniu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma to byc kolo pod tarcze czy vbrakei ale jesli to pierwsze to wybralbym obrecz sun rimsa Single track. W bikestacji sama obrecz z przesylka kosztuje 85 zł, jest cholernie wytrzymala i wazy mniej o ponad prawie 100 gram mniej od DM24. A jesli nie kupiles juz piasty to kupilbym gotowe kolo(po co bawic sie w przeplatanie , wychodzi tyle samo) w extremeshopie na tej obreczy wychodzi z przesylka troche ponad 230 zł. No a jak chcesz pod vałki to kupiłbym obrecz mavic xm317. A co chodzi o piasty to chyba deore, chyba ze znajdziesz gdzies jakies na maszynach po okazyjnej cenie

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się podepnę pod temacik :)

 

Ważę ok 75 kg, i potrzbuje tylne koło pod XC ale takie mocne aby wytrzymało jakiś maraton, ostrzejszą jazdę czy też wyprawy po górach czyli zjazd z Baraniej Góry itd.

 

Koszty mniej więcej jak w temacie i dobrze by było jakby piasta była pod tarcze bo w planach mam zakup tarczy, no a jak nie będzie możliwości pod tarcze na tył to zostane przy vkach i się kiedyś kupi jakieś dobre hample :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba skończe tak:

piasta - http://arnik.freshsite.pl/product_info.php...acturers_id=120 100zł

obręcz - http://arnik.freshsite.pl/product_info.php...roducts_id=1582 55zł

szprychy - http://arnik.freshsite.pl/product_info.php...roducts_id=2521 44zł

 

Razem 199zł.

 

I teraz uzasadnienie:

Piasta - bo trwała i będzie na długo.

Obręcz - bo tania i powinna wystarczyć.

Szprychy - bo w dobrej cenie i sprawdzone.

 

Witt2 przekonał mnie do DM18 ale wciąż jednak sram (nie ten sram :)) po gaciach że przy mocniejszym zjeździe w lesie mogę zaliczyć 8 na tyle. Hample tył - vki. Przód - avid BB5 (będzie za tydzień ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wtedy całe koło wychodzi 240zł, a tyle już nie mam. DM24 jest na pewno mocniejsza, ale z braku kasy musze iść na kompromis - wolę wziąć lepszą piaste. Bo albo DM24 i deorka, albo DM18 i maszynówka novateca. Mi chyba wystarczy ta druga opcja. Poza tym dla mnie 60gram to o kant dupy obić. Zastosujesz lżejszą opone i tyle. No chyba, że jesteś maniakiem lekkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avida BB5 nie będzie :D Jestem ostro odcięty od gotówki. Trudno :D Zdecydowałem jednak, że wezme Novateca na 4 łożyskach (na allegro około 140zł), obręcz chyba DM18 no i szprychy DT Championki :)

 

Razem będzie około 250zł ale koło do XC jak marzenie (może ciut za cięzkie, ale co tam :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio złożyłem sobie fajne koło tył na dh1(89zl), novatec (2 łożyska maszynowe-bez tarczy 75zł) oraz szprychy dt (1zł szt). przezyło wyprawe 1tys km z ciezkimi sakwami ok 30kg plus moja waga 93kg-zero centry i innych problemow. wyniosło mnie ono 215 zł .Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja się podepnę pod temat, może ktoś mi coś odpisze.

Otóż muszę wymienić obręcz bo ją pękłem :-D Ważę 75kg i jeżdżę XC i maratony. Szukam obręczy która nie będzie droższa niż 80zł, będzie ważyć mniej niż 550gr. Pan Adrzej R., który centruje koła w Krakowie polecił mi Rigidę ZAC 19, natomiast w sklepie dowiedziałem się, że Rigida Sphinx jest podobna obręczą tylko, że bardziej dopracowaną i w ogóle lepszą. Czy możecie mi poradzić którą lepiej wybrać?

Proszę o wypowiedzi poparte doświadczeniem. Pozdrawiam. ML

 

p.s. A może Sun Rims CR 18? W necie jest dużo dobrych opinii, co sądzcie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Zac19 na tyle , wazze ponad 80 kg i nie oszczedzam obreczy . Była centrowana w marcu , od tego czasu ma najeechane 3,5 k i nic sie nie dzieje . Tez slyszalem ze sphinx jest lepszy , nawet chcialem kupic ta obrecz ale zac sie trzyma , na pewno jest nowsza , pewnie bardziej zaawansowana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...