Skocz do zawartości

[opony] schwalbe delta cruiser vs continental cyclocross speed


Kuba01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Kolega chce się wymienić na opony. On ma schwalbe delta cruiser 700x32c i chciałby także pojeździć w terenie, a ja continental cyclocross speed 700x35 i jeżdżę tylko na asfalcie. Z tego co widziałem to na papierze moje są o jakieś 140 g lżejsze, ale nieco szersze. Jest sens takiej wymiany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego co widziałem to na papierze moje są (...) nieco szersze
 Nie wiem, jak z rozmiarami radzi sobie Schwalbe, ale Continental w Cyclocrossach swoje zawyża. W efekcie 700x35 mają zwykle ok 32 mm, a 700x42 niecałe 38 mm. Możesz sprawdzić suwmiarką, to będziesz miał pewność. Może się więc okazać, że chcąc zmienić oponę na węższą trafisz na tej samej szerokości.

 

Co do opłacalności takiej zamiany, to wydaje mi się, że dla Twojego kolegi może być opłacalna, ale nie mam pojęcia, czy dla Ciebie też. Zawsze możecie je zamienić na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schwalbe delta cruiser są dobre na asfalcie, stawiają mały opór, są bardzo ciche. Używam ich w swojej przełajówce do jazdy szosowej, rozmiar 700x35. Radzą sobie też na drogach szutrowych i tym podobnych. Ale Continentale Cyclocross speed nie wyglądają na opony, które są specjalnie bardziej terenowe od Delta Cruiser, to takie typowe semi-slicki, do jazdy po twardych nawierzchniach. Możecie się wymienić na próbę i zobaczyć czy to coś zmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...