Skocz do zawartości

[naped] Wymiana - Czy te czesci beda dobre?


Mody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam zamiar wymienic prawie caly naped bez przerzutek (korba,lancuch,kaseta)

 

Mysle o wymianie seryjnego napedu z Solutiona na korbe: STX- FC-MC30 ( 42/34/24T) Special Edition(NOWA) Kaseta: Sram 5.0 i lancuch sram: PC-58 lub podobny.

 

Przerzutki jakie pracuja w moim rowerze to: tyl - Shimano Deore, przod: Shimano LX.

 

Chcialbym ,zeby naped ten wytrzymal mozliwie jak najdluzej. Czy takie komponenty beda dobre? I dodam jeszcze ,ze nie chce przekroczyc kwoty za to wszystko 250zl.

 

Z gory dziekuje za pomoc!

 

POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma dwie kasety sram 5.0 i do nich łańcuchy pc-58 jeździły z korbą alivio . uważam że to optymalny zestaw za cenę do 250 PLN, kasety srama z tym łańcuchem są bardzo wytrzymałem i jestem z nich zadowolony, sąjeszcze do tego lekkie , ich waga (275g ) jest porównywalna z wagą xt a cena o wiele wiele niższa.

ja moge z czystym sumieniem polecić ci taki zestaw

korba ALIVIO

kaseta sram 5.0

łańcuch pc -58

zostaw ten pracuje w rowerze author solution sx 2004 rok

 

PS do drugiego roweru kupiłem analogicznie

kasete sram 9.0 i łańcuch pc-99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisze o tym co mam lub miałem i co mogę porównać i opisać miałem korbe orginalną w solutionie suntoura wytrzymała niecały rok , miałem acerę 2005 podobnie , ta alivio zrobiła jakie 8 tyś km i jest ok. Dlatego nie opisuje stx-a nie miałem wiec sie nie wypowiadam na jego temat.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim oryginalnym napedzie z Solutiona SX '05 zrobilem 4 750km :) Jeszcze daloby rade na nim smigac ,ale czasami przy mocniejszym nadepnieciu lancuch na korbie przeskoczy. Korba i lancuch widac ,ze juz "troche" przejechaly ,ale po kasecie ledwie co widac ;) (Korba ma lekko starte zeby ,a lancuch rozciagniety juz jest) Wiec dlatego chce wymienic i miec znow spokoj. A tak to mysle ,ze jeszcze ok 1500km na tym napedzie bym zrobil ,a na kasecie jeszcze wiecej.

 

A druga sprawa to nie widzialem nigdzie kaset z STX'a na 8 rzedow wiec czy korba bedzie dostosowana do lancucha na 8 przelozen? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybierac kasete na 8spd pewnie wzialbym SRAM 5.0 (11-28) ze wzgledu na wagę. Albo XTR 8spd, ale to inna cena.

Ale na pewno kupilbym lepszy łancuch - PC68 (a do SH XTR).

Nigdy nie jezdzilem na kasecie SRAM'a i nie wiem jak sie one trzymaja,ale Żbik dosyc długo juz jezdzi na swojej.

Jedni gadaja,ze OK, drudzy,ze sh*t.

Dlatego wzialem SHIMANO XT - 9spd ;):P

 

a kolega tez ma ta kasete i nie narzeka
Znam też tego kumpla i jego opiniami sie nie sugeruj, nie wyjezdza z domu dalej niz 10km a jego licznik stanal na 1kkm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeśli kaseta ok to możsesz zobaczyć czy sie nie da troszke zregenerować korby gdzieś był link do stronki z opisem . mam kolege co ostatnio tak zrobił z suntourem i jest ok . Potrzebny jest pilnik , wiertarka i troche pracy....

a do tego stx'a to czemu ma nie pasować ?

powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu bez przesadzy. Gdy jest potrzeba wymiany czesci staram sie kupowac takie ,aby nie byly ciezsze od tych,ktore mam,ale patrze tez na wytrzymalosc. Nie kupuje takich czesci ,ktore sa dla "anorektycznych" rowerow,bo sa zazwyczaj drogie. Moze i sa jeszcze lepsze ,a moze tez nie ,ale nie stac mnie na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alivio to bedzie kaseta ,a korbe raczej wezme tego STX'a. Slyszlalem juz duzo na temat produktow tej firmy i nie spotkalem sie z negatywnymi uwagami co do tego sprzetu. A i wyglad jest o wiele lepszy. O alivio tez nie slyszalem nic zlego ,ale jakos wole tego STX'a ,bo na alivio jezdzi dwoch moch kumpli ,a w koncu trzeba sie czyms wyrozniac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem moge Ci polecic Alivio . Zamiast STX-a , ktory jak ktos zauwazzyl nie jest nawet rozbieralny . Kaseta tez w porządku . JEsli o łancuch chodzi to zastanów sie nad XT

 

http://www.allegro.pl/item112667992_nowy_l...gow_xtr_xt.html

 

Chociaz Lx tez dobry :)

Chodziło mi o stara korbe Modego, tej nie mozna rozkrecic,zeby podpilować. A o STX nic nie wiem.

lancuch - jak najbardziej OK, który podałeś.

 

@Mody - 2,5 kumpli bo ja tez mam Alivio,ale FC-M440, wiec nie wiem czy to Alivio,czy DEORE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem moge Ci polecic Alivio . Zamiast STX-a , ktory jak ktos zauwazzyl nie jest nawet rozbieralny . Kaseta tez w porządku . JEsli o łancuch chodzi to zastanów sie nad XT

 

http://www.allegro.pl/item112667992_nowy_l...gow_xtr_xt.html

 

Chociaz Lx tez dobry :)

Mam korby stx-a w domu i są w pełni rozbieralne. Inna sprawa, że może być problem z dostaniem tkaich zebatek, ale z doświadczenia wiem że stary dobry stx pociągnie dłużej , niż te nowe badziewie. Miałem przerzutke STX SE na przodzie i po kilku latach eksploatacji jest sztywniejsza, niż fabrycznie nowe XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tanie nie sa ,ale zawsze to cos mocniejszego.Chyba ,ze za ta cene to juz nowa korbe znow pojdzie kupic. na razie ta bedzie nowa wiec mysle ,ze na conamniej 5k-6k km bede miec spokoj (jak moj suntorur jakis tam wytrzymal juz 4 800km i jeszcze jezdze) to tamta powinna jeszcze wiecej pociagnac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Napedzik zalozony :) Jak na pierwszy dzien i pierwsze jazdy jestem zadowolony :D Nie nie slychac nawet ,ze chodzi :D No i wyglad roweru poprawilo :) Teraz jestem ciekaw ile pociagnie? I jeszcz takie pytanko jak z lancuchem? LX pociagnie czy warto wymieniac? Jesli na starym zwyklym lancuchu osemkowym tyle sie udalo zrobic to moze teraz bedzie wiecej? Korba STX'a blaty ma zdejmowane wiec pozniej zawsze blat/y mozna zmienic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie:

słyszałem, że przy wymianie wolnobiegu dobrze jest a wręcz trzeba wymienić też łańcuch, a proszę powiedzcie mi jak to jest z korbą i przerzutką ;) Czy wymieniając łańcuch i wolnobieg powiniennem od razu wymienić cały napęd. Przerzutka jest jeszcze w dość dobrym stanie, podobnie jak i blaty przy korbie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest przymusem zmieniac korbe ,jesli zęby na niej sa w dobrym stanie ,to nie ma potrzeby poniewaz jest ich wiecej i zawsze ma co "trzymac" lancuch ,zeby nie przeskakiwal. Ja przerzutki nie zmienialem. Jesli by byly jakies problemy w co watpie to wystarczy tylko wymienic koleczka na nowe i bedzie smigac :confused: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...